Autor Wątek: [S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac  (Przeczytany 10081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maspex

  • Gość
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« dnia: 06 Luty 2012, 13:39:45 »
Witam Wszystkich,

Moje auto stalo ok 3tyg na mrozie, odpalilem je, postalo 8 godzin w podziemnym garazu w pracy potem pojechalem w trase 200km i po drodze napotkalem na kilka problemow.

Zapalil sie check engine (blad : 3145 Engine coolant temperature (ECT) sensor),
temperaura wody caly czas jest na COLD, z nawiewu leci ledwie letnie powietrze.

W domu sprawdzilem poziom wody - byl ok, przeczyscilem wtyczki od czujnikow (sender i sensor, obok siebie sa), wlozylem karton w chlodnice.
W drodze powrotnej bylo to samo. Gorny waz cieply, nie jakis wrzatek, dolny waz i chlodnica zimna.

3 tygodnie wczesniej jak jechalem,rowniez ta samo trase, ale przy -5 wkazowka byla na 1/3 skali i ladnie grzalo.

Macie pomysly co to moze byc ?

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-10-04, 09:12 ]
Tagowanie tematu.

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2012, 16:07:06 »
Termostat

pinball

  • Gość
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2012, 18:33:29 »
albo zamarzla dolna czesc chlodnicy xD ale pewnie by ja rozwalilo wiec moze jenak ten termostat

NieAmator

  • Gość
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2012, 07:53:53 »
czujnik temp cieczy chłodzącej w termostacie na kostce jest w kt motors 29 zł

maspex

  • Gość
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2012, 22:31:33 »
dziekuje za odpowiedzi, zamowilem juz termostat, mam zamiar to wymienic w niedziele/poniedzialek pod blokiem, klucze mam, litr plynu na dolewke, jakies wskazowki dotyczace wymiany ?

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Luty 2012, 21:19:51 »
Odkrecasz dwie srubki 6 mm na 10 mm klucz i masz termostat na wierzchu. Wąż z obudowa termostatu podnieść od razu do góry żeby Ci płynu zbyt wiele nie ubyło :)
Wymiana jest prosta jak posmarowanie kromki chleba masłem, ewentualnie pasztetem.
Pozdrawiam  :-P

maspex

  • Gość
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Luty 2012, 21:50:09 »
Witam,
no niestety to nie byla bulka z maslem....

Okazalo sie ,ze sa 2 termostaty dla Scoupe..... jeden taki jaki jest w manualu HMS na obrazku 52mm , a drugi zupelnie inny 54mm od 1993.5 ....

oczywiscie w moim aucie byl model 54mm , jak wlozylem 52mm to nie stykalo idealnie, wiec przepuszcza. Stracilem kase za termostat i na dodatek ciezko znalesc dostepna wersje 54mm :/

harabin

  • Gość
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Luty 2012, 15:22:04 »
Aczkolwiek do S-coupe po 93r są również 2 termostaty, inny dla GT i LS a mianowicie na 82st.oraz na 88st.
Zakładając niewłaściwy silnik może szalec, niby to parę stopni ale trzeba wiedzieć że wersja GT ma lekko przekonstruowany system chłodzenia m.in turbinka i tłoki, i że nie bez powodu zostało to tak zaprojektowane  :D

P.S.

HMS czy może HMC ?

maspex

  • Gość
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty 2012, 15:54:25 »
http://hmaservice.com/ :)  czyli HMS :P

Dokladnie, sa rowniez inne temperatury, pewnie jak ktos ma pokrywe zaworow jak accent, ma nowszy termostat. Udalo mi sie dostac ostatnia sztuke z magazynu Intercars :) Jutro bede montowal i zdam relacje. Jeszcze pytanie - czy plyn chlodniczy szkodzi na paski, alternator ? Wczoraj pomimo zabezpieczenia troche sie polalo :P

Cibor

  • Gość
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Październik 2012, 22:06:19 »
Heja! Mam ten sam błąd, lecz termostat wymieniony a silnik się normalnie grzeje, lecz wyrzuca błąd i czasem mignie check. O co kaman??? Podejrzewam któryś z czujników pod termostatem, lecz czy na pewno, ktoś się spotkał z podobnym problemem??

harabin

  • Gość
[S-Coupe] Scoupe nie chce sie zagrzac
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Październik 2012, 16:17:45 »
Cytuj
pewnie jak ktos ma pokrywe zaworow jak accent, ma nowszy termostat.


Pokrywa zaworów nie ma tu zwiazku z temperatura, po chyba 94r w LS były zapodawane nowsze pokrywy zaworow jak w modelu Accent, termostat był ten sam bo to LS. W GT natomiast pod tym wzgledem nic sie nie zmieniło.


Cibor po tylu latach niezawodności mozliwe ze juz niedomaga czasami :)
W końcu masz juz pełnoletnie auto, 18-nastke już skończyło  8-)  :-P  :idea: