Autor Wątek: Antena Rekin i wymiana lamp oraz radia na poliftingowe.  (Przeczytany 5747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kr1Krk

  • Gość
Antena Rekin i wymiana lamp oraz radia na poliftingowe.
« dnia: 10 Wrzesień 2015, 21:03:51 »
Witam,
pierwsza część mojego posta będzie w zasadzie prezentacją :). Zauważyłem, że pojawiały się zapytania na forum dotyczące nakładki na antenę imitującą antenę typu rekin.



W odpowiedzi na to publikuję odpowiedź na wasze pytanie. Tak wygląda to w praktyce. Pod spodem mały F.A.Q

F.A.Q:
1. Gdzie kupiłeś?
- W chinach :) http://www.aliexpress.com/item/Car-radio-shark-fin-antenna-signal-for-Nissan-TIIDA-X-TRAIL-TEANA-Skoda-Octavia-Honda-CRV/32268883457.html
2. Ile antena kosztowała z przesyłką?
-26,30 zł. Zapłaciłem za samą antenę, ponieważ wysyłka jest darmowa.
3. Czy antena jest dopasowana idealnie do IX35.
- Niestety, ale nie. W przypadku, gdy samochód nie posiadałby dachu panoramicznego, byłoby akceptowalnie. Mój posiadał, antena zachodziła kawałkiem na szybę dachu. Jednak wystarczyło podpiłować pastik- podstawkę i pasuje jak na zdjęciu :). Modyfikację można wykonać w 2 minuty.
4. Czy antena wpływa na odbiór radia?
-Tak odnoszę wrażenie, że radio odbiera trochę gorzej, jednak nie przeszkadza to jakoś bardzo. Wygląd kosztem odbioru.[/b]
5. Jak mocowana jest ta nakładką?
-Z anteny wychodzi miedziany kabelek który za pomocą śrubki wkręcamy w miejsce, gdzie znajdował się wcześniej bat. Sama nakładka jest mocowana za pomocą przyciętej i załączonej w zestawie taśmy firmy "3 3 m"(Nie żeby podróbka 3m xD). Ale trzyma ok.
6. Ile wynosił czas dostawy?
-Paczka została wysłana jakoś w ciągu 48 godzin już nie pamiętam dokładnie. Do polski szła 9 dni. Następne 5 dni to leżenie w Wer Warszawa + dostawa do mnie w sumie 14 dni, więc nieźle.

Montaż świateł poliftingowych z Ledami
Druga część mojego postu dotyczy już modyfikacji, którą planuję wykonać. Chce zmienić światła na poliftingowe, szczególnie zależy mi na światłach przednich. Interesują jednak mnie tylko te ze zintegrowanymi ledami.

Jak wiadomo będzie potrzebny przedewszytkim moduł świateł. Posiadam wersję, którą kupiliśmy w Polskim salonie, wiec niestety posiada automatyczne załączanie świateł. Czyli pozostaje chyba jedynie: CLM02-DRL-OFF. Najtaniej gdzie znalazłem to za 250 zł, no ale trudno nie ma wyjścia. Co do kwestii świateł no to wiadomo, allegro i czekamy, aż coś się pojawi w dobrej cenie. Najgorzej jednak jest z okablowaniem. Zaglądałem do tematu o światłach poliftingowych i wiem, że trzeba adapter.  

Znalazłem takie coś:

1. http://www.ebay.com/itm/2x-Conversion-Connector-HeadLight-Fits-Hyundai-2011-TUCSON-ix35-/121496839515?hash=item1c49c6a55b&vxp=mtr
za 40 $.
2. http://www.sharkracing.com/2010-2015-tucson-headlight-wiring-harness-adapter-set/  za 75$

Powiem szczerze brałbym odrazu, ale pytanie pytanie czy da się to ogarnąć z tym modułem CLM02-DRL-OFF. O ile koledzy z forum wrzucali rozpiski kosći, a nawet w aukcji na ebayu jest pokazane jak podłączyć, nigdzie nie mogę znaleźć jak podłączyć się pod ten moduł i czy będzie to wspógrało. Nie posiada ktoś może tego urządzenia? Jakiejś instrukcji rozpiski itp?

Wymiana radia na poliftingowe
Teraz kolejna rzecz, która mnie również męczy. Czy radio poliftingowe to z dotykiem, będzie bez problemu pasować do przedlifa? Czy jeżeli wymienię radio na nowę i zamontuje kamerę cofania w jaki sposób podłącza się wtedy to pod wsteczny ?.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Antena Rekin i wymiana lamp oraz radia na poliftingowe.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień 2015, 23:59:05 »
Ja bym najchętniej wymienił lampy na poliftowe xenony :)

Kr1Krk

  • Gość
Antena Rekin i wymiana lamp oraz radia na poliftingowe.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrzesień 2015, 20:06:05 »
Sprawa jest trudna, nie dość, że same lampy dużo droższe, to jest kwestia ich legalności. Potrzebne będzie też ich spryskiwanie i samo poziomowanie. O ile ze spryskiwaniem oprócz wiercenia otworów nie byłoby pewnie dużego problemu, to już z samopoziomowaniem pewno tak.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Antena Rekin i wymiana lamp oraz radia na poliftingowe.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień 2015, 20:29:34 »
Akurat legalność lamp nie ma nic do spryskiwacza i samopoziomowania. To są 2 niezależne tematy. To że producenci muszę sprzedawać samochody w takim komplecie żeby uzyskać homologację, nie powoduje że lampy bez tych dodatków są nielegalne. :)

szymu

  • Gość
Antena Rekin i wymiana lamp oraz radia na poliftingowe.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2015, 15:47:47 »
W kwestii radia to pasuje to poliftowe kolorowe 4.3" zamiast starego które mieliśmy (wersja style). Ja dodatkowo instalowałem kamerę cofania (wtedy radio nabiera jeszcze więcej sensu). Żeby nie było tak różowo to niestety nie działa funkcja automatycznego ściemniania ekranu (wykrywania dzień/noc). Jest to o tyle dziwne, że podświetlenie przycisków radia reaguje na czujnik światła natomiast sam ekran nie.
Na osłodę pozostaje fakt, że obsługa telefonu/komendy głosowe działają trochę lepiej - wystarczy powierdzec "polacz xxx" i dzwoni a nie pyta czy na pewno połączyć....

kwiatek106

  • Gość
Antena Rekin i wymiana lamp oraz radia na poliftingowe.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień 2015, 20:23:22 »
Witam jestem wlasnie po takiej operacji w moim ix35
Wymiana lamp przednich ledowych nowe kpl. 500zl okazja wykorzystalem kostki od lamp starych do nowych lamp podlaczylem przez male wsówki (troche partyzantka) ale koszty. wyglada dobrze i mozna lampy odlaczyc , automat to zwykly przekaznik sterowany kontrolka od ladowania , podláczoe zostaly do ledów pozycja przód paski i tyl wygláda ok dzienne gasna po wlaczeniu swiatel glownych
Wymiana lamp tylnych 700zl -mostki do lamp na klapie
Wymiana radia 200zl bez zadnych problemow radio kupione z daszkiem brak tylko kamery ale pewnie to nie problem podlaczyc zamiennik. Pozdrawiam

Kr1Krk

  • Gość
Antena Rekin i wymiana lamp oraz radia na poliftingowe.
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrzesień 2015, 00:37:04 »
Cytat: "MrQ"
Akurat legalność lamp nie ma nic do spryskiwacza i samopoziomowania. To są 2 niezależne tematy. To że producenci muszę sprzedawać samochody w takim komplecie żeby uzyskać homologację, nie powoduje że lampy bez tych dodatków są nielegalne. :)


Z tego co wyczytałem w internecie. To jeżeli zamontujesz Ksenonowe światła bez samo poziomowania i spryskiwacza, to samochód nie przejdzie przeglądu, więc chyba nie do końca tak jest.

Cytat: "szymu"
W kwestii radia to pasuje to poliftowe kolorowe 4.3" zamiast starego które mieliśmy (wersja style). Ja dodatkowo instalowałem kamerę cofania (wtedy radio nabiera jeszcze więcej sensu). Żeby nie było tak różowo to niestety nie działa funkcja automatycznego ściemniania ekranu (wykrywania dzień/noc). Jest to o tyle dziwne, że podświetlenie przycisków radia reaguje na czujnik światła natomiast sam ekran nie.
Na osłodę pozostaje fakt, że obsługa telefonu/komendy głosowe działają trochę lepiej - wystarczy powierdzec "polacz xxx" i dzwoni a nie pyta czy na pewno połączyć....


Ja też już się zdecydowałem i kupuje i zmieniam :). Też oczywiście z kamerą cofania, z tego co widzę jest pełno zamienników. Piszą, że działają po zastosowaniu adaptera. Nie wiem właśnie czy ten adapter jest w zestawie okablowania do radia. Przyjdzie zobaczę to będe kombinował dalej. Ciekawostką jest to, że widzę po liftingu jest jakiś inny kolor plastików(szary zamiast srebrnego.) :D, Ale może będzie dało się z tym też zakombinować.

Cytat: "kwiatek106"
Witam jestem wlasnie po takiej operacji w moim ix35
Wymiana lamp przednich ledowych nowe kpl. 500zl okazja wykorzystalem kostki od lamp starych do nowych lamp podlaczylem przez male wsówki (troche partyzantka) ale koszty. wyglada dobrze i mozna lampy odlaczyc , automat to zwykly przekaznik sterowany kontrolka od ladowania , podláczoe zostaly do ledów pozycja przód paski i tyl wygláda ok dzienne gasna po wlaczeniu swiatel glownych
Wymiana lamp tylnych 700zl -mostki do lamp na klapie
Wymiana radia 200zl bez zadnych problemow radio kupione z daszkiem brak tylko kamery ale pewnie to nie problem podlaczyc zamiennik. Pozdrawiam


Bardzo dziękuje za ten post :). Właśnie też myślałem, żeby tak na "krzywy ryj" podłączyć, ale szczerze to się trochę boję, że izolacja nie taka. W kwestii kostek ze starych lamp to są one do kupienia na aliexpress niestety tych nowych nie ma... W sensie rozumiem, że udało Ci się wyłączyć automatyczne zapalanie świateł ? Może napisać coś więcej ?

szymu

  • Gość
Antena Rekin i wymiana lamp oraz radia na poliftingowe.
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Październik 2015, 19:48:58 »
Z kamerą cofania u mnie było tak - zapytałem aso ile oryginał kosztuje. Najpierw powiedzieli coś ok 400zł. Jak przyszło do zamawiania to stwierdzili, że 400 to zamiennik a oryginał to ok 2000zł (do tego jeszcze ten plastik nad rejestracją bo niby jest inny). Już prawie zamówiłem ten zamiennik, ale jeszcze zapytałem czy on na pewno jest w lampce podświetlenia.... no i okazało się, że nie! To co mi chcieli sprzedać to kamerka przykręcana śrubkami do plastiku nad rejestracją...
Także podziękowałem i kupiłem na allegro za 100zł kamerkę zintegrowaną z oświetleniem tablicy rejestracyjnej. Co do wtyków - kamerka z allegro ma chinch'a. Radio ma dedykowaną wtyczkę. Mi montowali w serwisie to obcieli chincha i przylutowali gniazdo (przynajmniej tak twierdzą - nie widziałem go na własne oczy).
Co do samego gniazda - tak jak mówiłem - z kamerką jest chinch. Z radiem gniazda nie dostaniesz (ktoś musiałby obciąć je u siebie od oryginalnej wiązki). Koniec końców to jest tylko kwestia informacji, na którym pinie tego gniazda jest sygnał - w ASO to wiedzą i jakoś to podłączyli.