Autor Wątek: Hyundai accent szarpie i dusi się na gazie  (Przeczytany 6089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julita1987

  • Gość
Hyundai accent szarpie i dusi się na gazie
« dnia: 30 Lipiec 2015, 11:40:12 »
Witam, stałam  się posiadaczką Hultaja accent... a więc przy zakupie dowiedziałam się że autko nie chodzi na gazie bo do wymiany jest wtrysk gazu.. wtrysk zakupiony wymieniony na wolnych obrotach chodzi jak pszczółka ale w trakcie jazdy totalna porażka :( szarpie i dusi ... podejrzewam że może mieć za małą dawkę... choć dziś wogóle nie chiał się przełączyć na gaz :( nawet jak był ciepły odrazu gasł ... w przyszłym tygodniu wybieram się do gazownika ale chciałam się was poradzić bo wiadomo jak to jest jak kobieta jedzie do mechanika :P  nie chce by  mnie skasował za coś czego nie zrobi heh, choć głupia też nie jestem  :-P instalacja BRC :) z góry wielkie dzięki za pomoc ;) pozdrawiam :)

Online robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1455
Hyundai accent szarpie i dusi się na gazie
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2015, 18:52:52 »
No cóż skąd ja to znam kłopoty  brc. Sam mam sekwencję brc 24 i tam od przełączania na gaz odpowiada czujnik ciśnienia na listwie i jak padnie to są cyrki ale wtedy jest i na przełączniku widoczne próby przełączania. Sekwencję ta jest nielubiana przez gaziarzy bo wszędzie robią staga a brc unikają.
U mnie padł wtrysk i jazda na 3 cylindrach. Nowy ponad 220zł szok cenowy więc kupiłem używaną listwę z 4 wtryskami na zapas wyszło taniej.
Co śmieszniejsze oczywiście i padł komputer. W autoryzowanej stacji nie umieli mi zaprogramować drugiego :-D   a tylko przelutowali malutki układzik z dobrego do zepsutego.
Tak więc wato uważać na fachowców bo części do brc są strasznie drogie i by się nie naciąć na koszty naprawy.

Julita1987

  • Gość
Hyundai accent szarpie i dusi się na gazie
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień 2015, 19:56:52 »
Witam dzięki za odpowiedź ;) jutro jestem u gazownika który zajmuje się tylko BRC NIBY heh zobaczymy co tam poczaruje :P pozdrawiam

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Hyundai accent szarpie i dusi się na gazie
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2015, 13:52:07 »
Julita1987, załatwiłaś problem? Jak nie to jedź do Zabrza do Tradexu przy Roosevelta, albo na Paderewskiego. Absolutnie nie polecam Pawliczka. znają się na gazie ja słoń na gwiazdach mimo, że mają autoryzowany serwis BRC.

Julita1987

  • Gość
Hyundai accent szarpie i dusi się na gazie
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Październik 2015, 20:36:23 »
Witam :) a więc tak, to moje żółte słoneczko rujnuje mi portfel :( byłam u jednego gazownika powiedział że wtrysk który kupiłam jest zepsuty to wybrałam sie do mojego mechanika i okazało się że wtrysk jest ok... poszukałam innego gazownika no i się zaczęło  :roll:  podpiął ładnie pod komputer i stwierdził że z gazem jest wszystko wporządku ale jest tak słaba kompresja w silniku że nie ma opcji żeby jeździł na gazie normalnie załamka :( no trudno zawiozłam dziada do mechanika silnik a przynajmniej jego większa połowa została uzdrowiona iiii auto na gazie dalej nie jeździ :( nie ma to jak wywalić 2 tys zł na remont silnika i nic z tego :( w końcu wylądowałam aż w Mysłowicach w serwisie CZAKRAM i gorąco polecam. Ogarneli to moje nieszczęście co sie okazało .... reduktor do wymiany i jeszcze jeden wtrysk bo rzyga gazem do kolektora ... mam nadzieję że w końcu będę śmigać na gazie :!:   :!:  nie ukrywam że kupiłam go na szybko byle tanio dojeżdżać do pracy ... póki co poszło w niego ponad 2 tyś ...  :cry: bardzo wielkie dzięki za pomoc pozdrawiam wszystkich forumowiczów Julita

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Hyundai accent szarpie i dusi się na gazie
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Październik 2015, 21:27:13 »
Julita tak na przyszłość jeśli chodzi o naprawy poza LPG http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=169&highlight=misiek warsztat sprawdzony z doświadczeniem napraw marki Hyundai. Zazdroszczę forumowiczom ze Śląska takiego warsztatu.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Hyundai accent szarpie i dusi się na gazie
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik 2015, 10:16:49 »
kosmos2011, Poza gazem dobry jest też serwis w Bytomiu na Piłkarskiej. Mają mechanikę i blacharstwo. Zajmują się tym różni ludzie, ale ceny nie są z kosmosu tylko mniej więcej połowę tego co bierze typowe ASO przy dilerze. Warsztat jest autoryzowany, ale jak masz swoje części to nie problem. Sami robią z oryginalnych części + Bosch.

Julita, napisałem Ci na PW, gdzie najbliżej dobre warsztaty gazu, elektryki i blacharstwa. Mechanika jak wyżej, ale ten na Paderewskiego też może był, albo Tradex.

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
Hyundai accent szarpie i dusi się na gazie
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Październik 2015, 19:28:56 »
Czakram w Mysłowicach polecam - warsztat z długim stażem i choć nie wygląda specjalnie to robotę robią bardzo dobrze - ponadto jest to  autoryzowany serwis BRC