Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?  (Przeczytany 17583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Waldi

  • Gość
chyba konczy mi sie bateria, musze ladowac na prostowniku co drugi dzien, czasami codziennie w te mrozy.
jakies 2,5 roku temu kupilem Centra Standard jc02 35ah 240a i bylo ok, a teraz chyba sie konczy jego zycie.
kupilem nowy, bo po 10 latach padl fabryczny.

przegladam allegro i zastanawiam sie jaki akumulator kupic, rozpietosc firm i cen jest rozna
taki sam mam problem ze swiecami i kablami

oczywiscie wiadomo ze bosz bedzie najlepszej jakosci, ale czy tak wysoki sprzet jest potrzebny do atosa?

dziekuje za komentarze
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:11:17 przez Brt »

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2012, 20:06:52 »
Nie patrz na firme. Bosch i tak jest produkowany przez firme krzak który w rzeczywistości jest dwa razay tańszy. Zwracaj uwage na prąd rozruchowy i oczywiscie pojemność, bierz cos ze sreniej półki cenowej.
Świece, kable- mysle że NGK, dość pancerne produkty ;>

Masz malutki silniczek więc spokojnie akumulatorek do 200 zł powinieneś szarpnąć :) kable i świece oraz inne części eksplaatacyjne nie powinny byc na tyle drogie że będziesz musiał poręczyć domem czy teściową.

pzdr  :-P

Waldi

  • Gość
[Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2012, 04:49:07 »
Dzieki za odpowiedz, ale jestem laikiem to jedyne co moge powiedziec a aku w sklepie, to to, ktory lepiej wyglada w sklepie na polce.
jakies przyklady by sie przydaly :)

Vanitum

  • Gość
[Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2012, 08:29:08 »
Waldi najprościej będzie jak pójdziesz do sklepu motoryzacyjnego (a nie super- hiper- ekstra- marketu), powiesz jakie masz autko i poprosisz żeby coś ci dobrali. Później już tylko pytanko o ilość zwrotów i długość gwarancji i będziesz miał jakiś obraz sytuacji. Oferta jest na tyle duża, że trudno rzucić konkretnym modelem. Nie wiemy też co leży na półkach w sklepach w twojej okolicy.

Waldi

  • Gość
[Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2012, 18:58:54 »
tak zrobilem ostatnio...
panie, bedzie pasowal, na pewno
faktycznie, pasowal ale nie mial stopki i teraz na sciagaczach jezdzi  :/

myslalem ze znajde podpowiedzi na przyklad kup wiekszy na przyszlosc, albo nie kupuj wiekszego bo go alternator nie naladuje...

moze jeszcze dodam ze codziennie najdluzsza jazda trwa 5 - 7 minut szalenczej pogoni do pracy :D i wylaczenie stacyjki
myslalem w przyszlosci o wzmaczniaczu i bum bum w bagazniku

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2012, 19:54:34 »
Powiem tak. Mam 3 letni akumulator. W ten weekend atos stał 4 noce na mrozie. I odpaliłem. Mały silniczek to nie trzeba super akumulatora, zeby odpalil. A ojca i brata autka juz nie odpalily, a aku nówki i jeżdżone codziennie.
W bagażniku mam bum bum ;p
5-7 minut?? To przecież atos nie zdąży ssania wyłączyć...;p
Co do mojego aku, to jest to standardowy akumulator. Bo tego japońskiego nie mogłem w sklepie dostać, a w serwisie był strasznie drogi. I teraz możecie się śmiać, możecie mnie zlinczować...ale powiem, jak jest naprawdę: akumulator jest trochę większy, w związku z czym nie mogłem go przymocować oryginalną stopką....akumulator nie jest w zaden sposob przymocowany !!!! jedyne co, to musialem zastosowac przejsciówkę na klemy europejskie z japońskich.
nie pamiętam ale to jest chyba 36Ah, a jaki prąd rozruchowy to juz nie pamiętam, ale akumulator był jednym z tańszych na półce w praktikerze.
Jestem zdania, ze lepiej kupić tańszy akumulator, ale co dwa lata, niż raz kupić droższy i liczyć, że wytrzyma 4 lata i codziennie rano modlić się czy odpali. pzdr

Vanitum

  • Gość
[Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2012, 08:32:43 »
Sergiej u mnie jest podobnie, tyle że odpuściłem sobie przejściówki na klemy europejskie (których z resztą nie mogłem dostać) i mam po prostu wymienione klemy na nówki. Akumulator ze średniej półki w sklepie, standardowy przymocowany pasem ściągającym (akumulator o wymiarach takich jak do atosa, i na japońskie klemy udało mi się namierzyć tylko wśród akumulatorów do matiza... niestety te mają odwrotnie bieguny i nie wystarczy kabli)

Waldi

  • Gość
[Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty 2012, 14:44:18 »
zaskakujecie mnie koledzy... jak wygladaja przejsciowki o ktorych tyle piszecie?

mietek

  • Gość
[Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Luty 2012, 13:08:05 »
Po dziesięciu niemal latach eksploatacji wysiadł mi właśnie oryginalny akumulator w Atosie Prime 2002 r (silnik G4HC, 999 ccm, ). Straciłem sporo czasu na poszukiwania, ale namierzyłem wreszcie akumulator z odpowiednimi wymiarami i stopką w obudowie dla oryginalnego mocowania. Firmy włoskiej, model UNIBAT. Na zasadzie wyłączności importuje go firma Autokompleks. Jest nieco słąbszy od oryginalnego (pojemność 35 Ah, NE-300A), ale mam nadzieje, że do końca żywota samochodziku - wystarczy.
Gdzieś tam zaobserwowałem polemikę użytkowników Forum n/t. wyglądu Atosa. Moim zdaniem o gustach się po prostu nie dyskutuje, bo to trochę tak jakby amatorowi bigosu adwersarz tłumaczył, że bigos jest niesmaczny ... Bez sensu !!

tomecom

  • Gość
[Atos Prime] Jaki akumulator, świece, kable... do Atosa?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpień 2012, 00:17:16 »
Mój akumulator to klasyczny Exide 35Ah. Był problem z dobraniem akumulatora, bo oryginalny miał stopki z obu stron, a wszystkie na rynku polskim mają jedną, ale działa już 7 lat i nie ma z nim problemów. Przy poważniejszych mrozach zabierałem go do domu ostatniej zimy i ze dwa razy podładowałem. Zarówno Centra jak i Exide produkują akumulatory do aut koreańskich w dwóch konfiguracjach biegunów. Z tym że Exide do akumulatory Centry eksportowane głównie na rynek amerykański.

Generalnie jest to akumulator obsługowy, ale jego obsługa ogranicza się do sprawdzenia raz na jakiś czas poziomu elektrolitu i założeniem wazeliny technicznej na klemy i bieguny. Przedłużacie w ten sposób swoim bateriom żywot niwelując efekt zasalania się biegunów i klem.