Autor Wątek: Olej w okolicy kolektora  (Przeczytany 1817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tucsonowsky

  • Gość
Olej w okolicy kolektora
« dnia: 22 Lipiec 2015, 17:39:27 »
Witam, po powrocie z wakacji (ok 1200 km po górach) zauważyłem kroplę oleju w garażu.
Wczołgałem się pod auto i obadałem skąd to może być.
Umyłem silnik, po jakimś czasie znowu wlazłem by się upewnić i wydaje mi się, że wyciek jest najsilniej widoczny na śrubach które przykręcają  kolektor (chyba) do silnika. Poprawcie mnie jeżeli ta część nazywa się inaczej.
Niestety zdjęcie zrobiłem po wytarciu oleju, ale zaznaczyłem miejsce gdzie oleju było najwięcej.
Czy bardzo problematyczne/drogie jest to w wymianie bo sama uszczelka org pod kolektor to 50zł w Fox Rzeszów.
Ps. ok rok temu miałem wymienianą uszczelkę pod głowicą.

[ Dodano: 2015-07-24, 23:47 ]
Rozwiązanie: Olej wydobywał się z pod pokrywy zaworów, znowu po stronie przeciwnej niż kierowca-bliżej strony filtra i ściekał sobie kumulując się na najbardziej wystającym elemencie: śrubach od kolektora, by potem powoli skapnąć od czasu do czasu w garażu na podłogę.

Ps. Przy wymianie uszczelki pod głowicą pokrywa zaworów została uszczelniona sylikonem wysokotemp. Jaka może być przyczyna, że po roku znowu ją rozszczelniło.
Przemęczenie silnika w górach?(dodam, że w ciągu roku jestem niemal ecodriverem, spalanie na poziomie 6l miasto)

Offline Grzesiekcichy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Olej w okolicy kolektora
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2023, 06:41:59 »
Witam.
Odświeżę temat ;)
Jaką uszczelkę (kpl.) pokrywy zaworów polecacie. Jaykie firmy/ sklepy są godne polecenia?
Silnik to G4GC - 2.0 16V R4 CVVT.
Pozdrawiam Grzegorz

Offline MikiKacpi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: Olej w okolicy kolektora
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień 2023, 10:07:20 »
Mogę podpowiedzieć, że dopóki za trzecim razem nie kupiłem oryginalnej uszczelki pokrywy w serwisie (akurat w Kia), to na zamiennikach po pół roku lało się spod dekla a były to uszczelki Reinz czy Elring niepamiętam. Oryginał wydawał się nieco grubszy, służy już ze 3 lata i jest sucho (auto Santa Fe). Więc tylko oryginał do koreańców.

Offline rarog2691

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Olej w okolicy kolektora
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2023, 12:28:34 »
Też tak miałem, dopiero oryginalna uszczelka załatwiła sprawę.