Autor Wątek: [i40 VF] Szarpnięcie przy włączaniu 2 biegu  (Przeczytany 3373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Szarpnięcie przy włączaniu 2 biegu
« dnia: 19 Lipiec 2015, 11:57:32 »
Witam serdecznie!

Czy ktoś z was może miał lub ma podobny problem z włączaniem 2 biegu? A mianowicie, gdy przełączam z 1 na 2 bieg pojawai się straszne szarpnięcie (gdy puszczam sprzęgło). Jeździłem prędzej autami z manualną skrzynią i było wszystko w porządku, dopiero w tym aucie się z takim czymś spotkałem. Ma tak praktycznie od nowości. Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane? Dodam, że byłem w serwisie żeby to skontrolować. Majster przejechał się i wrócił mówiąc, że wszystko jest w porządku i tak ma być. Nie wiem czy mu wierzyć. Mi wydaje się, że to może być coś ze sprzęgłem, bądź synchronizatorem. Mam rację?

Marcin12

  • Gość
[i40 VF] Szarpnięcie przy włączaniu 2 biegu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2015, 22:03:51 »
Hej

Wiele nie pomogę, ale mam ten sam silnik i żadnych szarpnięć nie mam.

Czytałem tylko ze niektóre miały problemy ze sprzęgłem w fazie produkcyjnej.

Wiec może zmień serwis i podjedz do jakiegoś innego.

Pozdrawiam
Marcin

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Szarpnięcie przy włączaniu 2 biegu
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2015, 15:49:04 »
Dziękuję za odpowiedź. No nic mi innego nie pozostaje, jak jechać do trzeciego serwisu. W poprzednich dwóch nic złego nie znaleźli. A na pytanie dlaczego szarpie, to powiedzieli, że tak ma być  :shock:

Marcin12

  • Gość
[i40 VF] Szarpnięcie przy włączaniu 2 biegu
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2015, 21:17:44 »
Hej

Nie ma sprawy.
Dużo Ci nie pomogłem
Najlepiej udaj się do salonu, w którym masz zamiar dokonać naprawy i poproś o jazdę testowa tym samym modelem.
Albo w jakimś innym ze niby masz zamiar kupić sobie i40
Przekonasz się czy tak ma być czy nie.
Pamiętaj ze większość serwisów działa na zasadzie spychologii.
Ty płacisz = usterka + znalezienie innych pierdulek po drodze
Na koszt Hyundaia = wszystko w normie

Walcz o swoje, sprawdź inna furkę i jak będziesz na 100% pewien ze to nie jest norma – atakuj  ;-) 

Pozdrawiam
Marcin

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
[i40 VF] Szarpnięcie przy włączaniu 2 biegu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec 2015, 14:53:02 »
Mniej gazu przy przełączaniu na II. Jak na nauce jazdy. Jedyneczka ruszamy powoli i II. tak wg to chodzi o czujnik położenia pedału sprzęgła zmniejszając moment obrotowy.
Jak się kiepsko jeździ to się to odczuwa :P

Piotr1234

  • Gość
[i40 VF] Szarpnięcie przy włączaniu 2 biegu
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2015, 14:09:09 »
Mój także ,, CZASAMI " ma tendencję do szarpania, więc daje to do myślenia. Może to być sprzęgło, lub coś w dawce paliwa.

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Szarpnięcie przy włączaniu 2 biegu
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2015, 12:44:48 »
 

Dodano: 2015-12-10, 12:45
W styczniu mam kolejny serwis do zrobienia i przy okazji Tuv. Tym razem wybiorę się do innego serwisu Hyundai'a i zobaczę co tam powiedzą na to szarpanie. Uwaga kolegi niebrzydal nic nie daje. Jeździłem autami różnych marek, różnych klas i nigdy nie miałem takiego problemu, no może poza Touranem, ale on był w Dieslu i miał problem z kołem dwumasowym, jak się później okazało. W i40 pierwszy raz mam tak. Do tego w 2 różnych serwisach mówią, że tak ma być  :-( Ostatnio też zauważyłem, że czasami (bardzo rzadko), kiedy ruszam na pierwszym biegu, auto poszarpuje  :roll: Tak jakby poduszka jakaś była zerwana  :-| Ehh... Tak jak już wspomniałem, zobaczymy, co na to powiedzą w styczniu  :-/ [/b]