Autor Wątek: [ix35 EL] Plamy na kokpicie  (Przeczytany 7851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotr_5

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« dnia: 11 Lipiec 2015, 23:44:58 »
Witam, mam ix35 już blisko dwa lata i od samego początku na kokpicie samochodu występują plamy tak na foto. Nie używam plaków i tego typu rzeczy. Kokpit od czasu do czasu przemywam nasączonymi chusteczkami. Czy ktoś się z tym spotkał?

Marcus72

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2015, 09:38:12 »
to dwa lata meczysz sie z tymi plamami????rozumiem ze probowales juz wszystkich metod domowych, moze masz jeszcze gwarancje ?
ja szczerze bym tego nie zdzierzyl :mrgreen:

Azool

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2015, 12:51:23 »
WOW, masakrycznie to wygląda. Ja bym zgłaszał to od razu na gwarancji.
Ale znając "pro klienckie" podejście ASO, zapewne zostaniesz odesłany na drzewo.
Jeżeli nic nie wywalczysz, to jedynie pozostaje Ci jakaś chemia pielęgnacyjna, która może to wytonuje i nie będzie tak widać.

maniek1807

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec 2015, 13:19:23 »
Ja miałem takie plamy, ale zdecydowanie mniej. Widoczne były tylko po stronie pasażera.  Pomogła chemia, jakiś preparat do czyszczenia tapicerki. Niestety nie pamiętam jego nazwy. Co dziwne, przy oględzinach w dniu odbioru auta nie były widoczne. Pojawiły się kilka dni później.

piotr_5

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipiec 2015, 20:35:32 »
Marcus72, autem jeździ żona plamy raz są raz nie ma próbowałem myć deskę tylko znając serwis i tak stwierdza że użyłem jakiś środek który to spowodował...Azool, dokładnie...maniek1807, jak znajdziesz gdzieś opakowanie z tego środka daj znać:-)

Offline fazaaa77

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2015, 22:09:18 »
U mnie też występują takie plamy tylko dużo mniej.Szczególnie jak auto stoi w garażu po jakimś czasie jak wyjade plamy znikają.Też chcę to zgołosić w aso ale musze zrobic zdjecia bo jak dojade do serwisu to plamy znikną

kwiatek106

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2015, 22:27:06 »
Witam miałem coś podobnego w Astrze J zastosowałem płyn do naczyń ludwik szmatka i płyn prosto z butelki pomogło od tej pory zawsze stosuje do pulpitu i plastików, pulpit jak nowy .

piotr_5

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipiec 2015, 23:11:20 »
kwiatekdzięki będę próbować:-)

Azool

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lipiec 2015, 23:30:29 »
Widzę, że wszystkich "posiadaczy" plam łączy ten sam rocznik aut :)
Ja bym jednak pofatygował się do serwisu na Waszym miejscu. Coś mi mówi, że problem będzie im znany. Co nie znaczy że nie mają już przygotowanej gadki spadki.

klemens

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lipiec 2015, 17:21:04 »
U mnie pojawiły się 2 razy (w ciągu 3,5 roku) linie, przypominające ślady po dżdżownicach (wyraźnie widoczne).  Zjawisko ustąpiło samoistnie po jakiejś godzinie czy dwóch. W momencie, kiedy były widoczne, nie można ich było niczym zetrzeć.
Ciekawostka przyrodnicza.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lipiec 2015, 20:53:06 »
mam to sam... po stosowaniu marketowych środków...
mycie ludwikiem nie pomogło.. pomógł porządny środek ze sklepu detalingowego za 40 pln. plam już nie mam :)

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lipiec 2015, 19:10:33 »
Cytat: "vqsoft"
... pomógł porządny środek ze sklepu detalingowego za 40 pln. plam już nie mam :)

Może napisz jaki środek zastosowałeś, żeby inni którzy mają (lub będą mieć) podobny problem szybko sobie z nim poradzili.

kierowca66

  • Gość
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Lipiec 2015, 21:52:26 »
To może mieć coś wspólnego z wilgocią.W jednym ix35 facet włożył pochłaniacz wilgoci trzymał dobę w garażu później przetarł środkiem do konserwacji kokpitu i plamy się już nie pojawiają.Ale czy to rzeczywiście coś pomoże w Twoim przypadku to nie wiem.

Offline fazaaa77

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[ix35 EL] Plamy na kokpicie
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Czerwiec 2016, 10:49:25 »
Jestem po wymianie deski w serwisie. Serwis przesłał zdjecia do centrali i bez problemu stwierdzili że do wymiany. Wcześniej próbowałem usuwać fabrycznym środkiem do plastików bez rezultatu.