Autor Wątek: [accent 95] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?  (Przeczytany 6330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tommaj

  • Gość
[accent 95] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« dnia: 11 Sierpień 2008, 19:12:00 »
..najczęściej przy wolnych obrotach przy ruszaniu, i jak się czasem lekko przydusi na innych biegach. Przy zimnym silniku prawie wogóle (odpalam odrazu na gazie) a jak się nagrzeje to wystrzałem potrafi wytraszyć ludzi na ulicy. Czy wymiana świec i przewodów wysokiego wystarczy ?

IgoReCzeK

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2008, 10:49:13 »
Witam. Trudno prognozować, czy wymiana świec i przewodów wysokiego napięcia będzie celująca w usunięciu usterki. Proponuję również sprawdzić wtryskiwacz gazu, bo jak się domyślam posiadasz instalację LPG II generacji. Być może trzeba będzie zobaczyć w jakim stanie jest filtr? Pozdrawiam Igor.

tommaj

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2008, 16:08:17 »
Nie ma żadnego wtrysku gazu. Jest tu mikser gazu umieszczony przed przepustnicą przez który wysysany jest gaz z reduktora (parownika). Filtr gazu sprawdzony nie raz. Tak sobie myślałem przez chwilę że z reduktora wychodzi dosyć gorący gaz i wędruje przez mikser i przepustnicę do kolektora ssącego. Jeśli na zimnym silniku zimny gaz nie strzela to może schłodzić trochę gaz wędrujący z reduktora poprzez choćby mały intercooler :-) Głupieję już od myśli .

Mimix

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień 2008, 17:18:24 »
sprobuj zmienic te swiece, przewody i kopulke... przy instalacji gazowej niestety trzeba dbac o to czesciej ;/

chris.fm

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień 2008, 00:00:26 »
u mnie w accencie mam ten sam problem. wymiana świec, filtrów i kabli nic nie dała. też sie głowie

dudek85

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrzesień 2008, 22:07:18 »
ja tez mam taki problem ;/ za kilka dni jade sprawdzic sonde labda bo może to przez to. kolega ma accenta 95 r 1.3 i ma gaz i mu nie strzela nic a nic,..

dudek85

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Październik 2008, 19:56:34 »
doszedłem do tego.. miałem poprzestawiane przewody od świecy!!inna kolejność porostu..ktoś źle przełożył, i dla tego mi strzelal.. a teraz jest wszystko ok:)

e-gen

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Październik 2008, 21:03:01 »
tommaj,
Silnik na zimnym jest na "ssaniu" - jest bogata mieszanka. Gdy się rozgrzeje mieszanka powinna być normalna - niestety z jakiegoś powodu dochodzi u Ciebie do zubożenia mieszanki i wg mnie nie masz co szukać przyczyny w układzie zapłonowym.
Obstawiam nieszczelność dolotu, włącznie z przepaloną uszczelką pod kolektorem ssącym, o-ringami przy wtryskiwaczach; może być też spękana guma na jednym przewodów podciśnieniowych dochodzących do kolektora; zaworek PCV może być zasyfiony i cały czas być w pozycji otwartej, podobnie zawór recyrkulacji par paliwa; a być może lambda nie działa tak jak powinna.

Świeci się CE?

dudek85

  • Gość
ale dziala:)
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Październik 2008, 20:11:03 »
teraz działa jak powinien:) wszystko jest ok.. :-)

e-gen

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Październik 2008, 20:38:47 »
dudek85 pytając miałem na myśli tommaj, czyli autora wątku :shock:

psy si tec

  • Gość
re
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Październik 2008, 19:08:32 »
no wlasnie. mi tez strzela jak staruje z 1ki lub 2 ki lub do dechy nacisne gaz.ale sproboje jutro z tymi przewodami

kczech

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad 2008, 08:16:31 »
Panowie nie wiem czy ktos juz na tym forum to napisal czy nie , ale ja przypomne ze strzela w kolektor dolotowy w instalkach I i II gen tylko gdy:
- jest uboga mieszanka (za mocno skrecona sruba na wezu, padniety krokowy lpg, padnieta sonda .... itd)
- jest awaria ukladu zaplonowego (kiepskie kable, kiepska swieca, wlanieta cewka , nadpalone styki kopolki ...itd)
Jesli chodzi u uklad zaplonowy gdzie zastosowano aparat zaplonowy to polecam wszystkim uzywanie markowych kabli, kopolki i palca rozdzielacza oraz zmniejszenie nominalnej przerwy na swiecy to wydluzy zywotnosc ukladu zaplonowego
pozdrawiam

psy si tec

  • Gość
re
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad 2008, 22:47:48 »
ok.\
to juz potwierdzam ze przewody byly zle zalozone teraz gro i bucy i niee ma mowy o strzelaniu

dudek85

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Listopad 2008, 13:19:14 »
hheheh,.. wiedziałem ze to tez jest u ciebie;d ja teraz mam problem ze sprzęgłem;/ niestety;/

tommaj

  • Gość
[Accent X3] Kicha i strzela mi na gazie. Co robić ?
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Listopad 2008, 22:39:29 »
jak to możliwe że przestawione przewody na świecach ?? to jeździłeś do tej pory na dwóch garach ?
Tak sobie zacząłem "rozkminiać" genealogie strzelania i kichania więc podzielę się z Wami uwagami:
Zachodzę w łeb co się dzieje z tym gazem bo pracowałem kiedyś w warsztacie gdzie montowaliśmy LPG, moja edukacja jednak skończyła się na generacji III stopnia. W gaźnikach i monowtryskach nie występuje zjawisko strzelania i kichania (nie spotkałem się, a aut na gazie robiłem sporo) Sam miałem skodziankę 120 z gazem - przewody stare, kopułka pokruszona, na świecach też oszczędzałem i nigdy nie strzeliło, nawet gdy przypadkiem przestawiłem zapłon po wymianie rozrządu. Auta z wielopunktowymi wtryskami mają spore kolektory ssące i tym samym komory przedwstępne dolotu powietrza. Gaz się tam gromadzi no bo tamtędy wędruje z parownika poprzez mikser. Gazu tam jest sporo i gdy następuje zapalenie tej mieszanki to walnięcie jest też spore. CO innego w gaźnikach i monowtrysku gdzie kol. ssący ogranicza się do krótkich rurek od gardzieli do głowicy. Objętość tych dolotów jest mała więc i gazu mało się gromadzi.
Przyczyną zapalenia mieszanki w ssącym może być nieszczelny zawór i wtedy spalana mieszanka w cylindrze przenika śladowo przez nieszczelności zaworu do ssącego i tam zapala resztę no i strzela. Uboga mieszanka to również może być powód bo wędruje do cylindra gdzie jest zbyt słaba żeby ją zapaliło, ale być może po cyklu skompresowania i rozprężenia jest dodatkowo ogrzana i następuje samozapłon przy otwartych zaworach i wtedy też wali w kolektor ssący. Wstawiłem śrubę regulacyjną na przewód gazowy ale czy bogata czy uboga mieszanka - też sobie strzeli. Check mi się nie zapala od tego. Sonda raczej sprawna bo jak kiedyś zakombinowałem ze sterowaniem LPG to podałem jednocześnie benzynę i gaz więc zapalił się check.
Zanim wymienię wszystkie przewody, swiece i kopułkę wolałbym podyskutować o innych przyczynach i możliwościach rozwiązania.

Proszę pisać - jakie pomysły?