Autor Wątek: LPG przestał sie włączać  (Przeczytany 3373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

para

  • Gość
LPG przestał sie włączać
« dnia: 05 Lipiec 2015, 13:30:21 »
Witam,
Do niedawna samochód jeździł na gazie bez większych problemów. Od czasu do czasu ostatnimi czasy zaczął się jakby zawieszać (włącznik nie reagował) opisałem w innym temacie (Bingo S4), pomagało wyciągnięcie na chwile bezpiecznika. Wczoraj podczas jazdy nie chciał się przełączyć z tego co mówiła żona. Dolała gazu do pełna, bo podejżewaliśmy, że może gaz się skończył. Butla pełna ale nie pomogło. Po zapaleniu silnika i włączeniu gazu od razu probuje się przełączyć jak jest na jałowym to najczęściej przełączy sie i gaśnie. Czasami na jałowym bez dodawania gazu utrzymuje się na gazie ale gdy tylko dodam gazu wyłącza się, gdy obroty spadną  znowu probuje się przełączyć i gaśnie najczęściej. Sprawdzałem filtr przy parowniku. Co się mogło stać? Coś jeszcze mogę sprawdzić we własnym zakresie czy szukać gazownika.. grzebać przy elektrozaworze?
załączam zdjęcia parownika, bo nie wiem nawet co to za instalacja..  może ktoś mógłby jeszcze pomóc rozszyfrować jaka to instalacja?
z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
LPG przestał sie włączać
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec 2015, 19:17:14 »
Może zacina się elektrozawór bo gaśnie na luzie po chwili aż wypali gaz z przewodu. Tak samo może wariowć sterownik lub lub czujnik temperatury parownika jeśli go masz.
Chyba dobry gazownik pozostaje. Ale moim zdaniem warto zainwestować i kupić jakieś graty z  rozbitka i zrobic sobie sekwencję typu stag.

para

  • Gość
LPG przestał sie włączać
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2015, 21:05:37 »
Mała aktualizacja. Sprawdzałem dzisiaj elektrozawory. Wykręciłem - zupełnie czyste. Przy włączaniu gazu cykają oba.. Sprawdzaliśmy jeszcze, bez dodawania gazu idzie na lpg. Nawet na biegu na niskich obrotach idzie. Ale gdy tylko dodam troche gazu, zwiększe obroty, lpg się wyłącza, a załącza gdy obroty spadną znowu. Chyba będę musiał podjechać do gazownika.. Problem właśnie w tym, że nie wiem, który w mojej okolicy jest dobry (żywiecczyzna woj. śląskie). Jak koszty naprawy będą wysokie to może faktycznie poszukam sekwencji.. Dzieki serdeczne

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1458
LPG przestał sie włączać
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipiec 2015, 16:52:23 »
Lepiej jedź do gaziarza bowiem co widać nawet nie masz instalacji 2 generaji a zrobioną na śrubę czyli generacja 1 pewnie by mniej palił ktoś wywalił krokowca.
Jeśli jest źle ustawiony to szkoda zaworów i głowicy.

para

  • Gość
LPG przestał sie włączać
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec 2015, 09:57:26 »
Dzięki. Byłem u gazownika.. w sterowniku się poprzestawiało, teraz jeździ bez problemu. Koszt 20zł. Nie było sensu kombinować we własnym zakresie, ale przynajmniej elektrozawory sprawdzone, masy poczyszczone :) Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam