Autor Wątek: [i30 FD] Wycieka płyn chłodniczy wężykiem przy zbiorniczku c  (Przeczytany 4478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Witam

Jestem użytkownikiem i30 1.6 crdi 115hp 2009 rok od niedawna. Zrobiłem nim w sumie 3000 km od zakupu i mam pewien problem. Otóż zauważyłem, że przy szybszej jeździe po autostradzie po otwarciu maski cała prawa podłużnica jest w płynie chłodniczym. Na początku to olałem, bo pomyślałem, że może poprzedni właściciel zalał za dużo płynu i po prostu wyleciał, ale po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że ten przewód jest przecież od odpowietrzenia. Dzisiaj na zimnym silniku sprawdziłem poziom płynu, bo szczerze mówiąc ten zbiornik jest zrobiony z tak grubego plastiku, że nic nie wydać. Odkręciłem korek i niestety okazało się, że w zbiorniku jest rdzawo, a płyn był trochę zbąblowany. Korek od spodu jest cały zardzewiały. Płyn jest normalnego koloru nie śmierdzi olejem itp. Wykluczam jak na razie uszczelkę pod głowicą, bo silnik pracuje normalnie, spaliny normalne, w oleju nie ma mazi, ogrzewanie jest, silnik nie przegrzewa się. A no i od zakupu zrobiłem 3 tysiące km i nie ubywa płynu aż tak żebym musiał go non stop dolewać, w sumie nie dolewałem go ani razu i wydaje mi się że minimum jest.

Czy spotkaliście się już z czymś takim? Czy ktoś orientuje się jaki płyn jest zalewany w serwisach?

Pozdrawiam

EDIT

Udało mi się sprawdzić stan płynu. Mam trochę powyżej minimum. Korek generalnie mimo, że jest zardzewiały to sprężynkę bez problemu mogę wcisnąć. Po trasie 60 km otworzyłem maskę i widać było, że płyn się wylewał. Akurat jak tak patrzyłem to korek się chyba otworzył i zaczęło syczeć powietrze z wężyka a wraz z nim wyleciało być może z 10 ml płynu. Jeżeli płyn jest trochę nad minimum to chyba nie jest normalne, że wylatuje wężem od odpowietrzenia. Sprawdziłem również wszystkie przewody i ten który dochodzi do zbiorniczka na dole pod napisem MIN jest zimny, nic tam nie płynie. Wrzucam zdjęcia jak to wygląda.










Coś ktoś zaradzi? Przeszukałem już chyba całe forum i30 i ceeda i nie znalazłem nic.