Autor Wątek: [ix35 EL] xenony do naszych ix35  (Przeczytany 29179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mada

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« dnia: 04 Luty 2012, 12:17:32 »
czy już ktoś próbował montować?
wynikające z tego problemy?
myślę że temat może być interesujący mając na uwadze częste przepalanie się żarówek  h7.

balboa

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2012, 14:28:28 »
a czy tak często w tym modelu padają H7 ?
rok się bujam ix-em i na razie nie popaliły się.
Wcześniej Foką jeździłem, to co pół roku faktycznie lipa była.

mada

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2012, 16:10:05 »
to masz jakieś wyjątkowe żarówki , h7 słyną z tego że się szybko przepalają.
pozdrawiam

Grzech61

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2012, 16:48:20 »
ix35 nie jest przystosowany do ksenonów

mada

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Luty 2012, 17:59:44 »
Teoretycznie masz rację ale praktycznie niema co porównywać świecenia zwykłej żarówki do palnika ksenonowego tym bardziej że są zamontowane  soczewki?
Myślę że za niedługo w kit-ach helli lub innych producentach oświetlenia będzie to dostępne.

Grzech61

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2012, 18:08:35 »
Chodzi mi o samą lampę.Brak samopoziomowania,spryskiwaczy kloszy.Zgodnie z obowiązującym prawem montaż takiego oświetlenia jest nielegalny

mada

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Luty 2012, 18:26:05 »
Myślę że to wszystko o czym piszesz da się domontować do istniejących kloszy, gożej z oznaczeniem na kloszach lamp?
Kolega zamontował w fordzie xenony i na przeglądzie diagnostę interesowało tylko prawidłowe ustawienie świateł i spryskiwacze (jakiekolwiek).

Grzech61

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Luty 2012, 18:40:33 »
Cytat: "mada"
..... na przeglądzie diagnostę interesowało tylko prawidłowe ustawienie świateł i spryskiwacze (jakiekolwiek).

Właśnie coś takiego mnie wkurza.Jeśli coś jest nieprzystosowane i montuje się do tego "świeczki",które dla właściciela auta są "super",a innym "dają po oczach",to jaki to sens?Dziwi mnie,że Hyundai wypuszczając ix-a nie zamontował fabrycznie lamp ksenonowych?

mada

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Luty 2012, 18:44:07 »
A co z motorami ? Przecież w nowych motorach możesz mieć w standardzie xenony i to bez poziomowania i spryskiwania one to dopiero dają po oczach jak manetką odkręci na full?

Grzech61

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Luty 2012, 18:51:37 »
nie mam uprawnień na motor  :mrgreen: ,po prostu nie wiem

balboa

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Luty 2012, 12:11:42 »
Wg mnie ksenony to zbędny gadżet, tak naprawdę o kosmetycznym charakterze, szczególnie w mieście. Nie można zapomnieć o kasie, jaką trzeba włożyć w przypadku "spalenia". Nietrudno zauważyć "jurandów" bez jednego oka, zaskoczonych awaryjnością własnego oświetlenia. W dobie zamienników, żarników - imitacji ksenonów, które często już występują na rynku i są montowane w byle padakach, cieszę się, że mój IX ma zwykłe, sprawdzone H7 przed soczewką.
Generalnie wg mnie brakuje jedynie dziennych pożądnych ledów, nie takich jak w KIA Sportage (słabe, wąskie i co tu gadać niewidoczne z "daleka")

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Luty 2012, 10:06:06 »
A ja mam ciekawostkę na dzisiejszy dzień. Po co w ixa 35 przy tylnym oświetleniu w klapie bagażnika są dwuwłóknowe żarówki???
Przypomnę tylko że światła stop świecą tylko w lampach bocznych na błotnikach, a światła przeciw mgłowe usadowione są na zderzaku w dolnej jego części.....

A w klapie bagażnika żarówki są dwuwłóknowe - po co?

balboa

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty 2012, 20:00:17 »
a to faktycznie ciekawy numer. Rozumiem, że są one niewykorzystane? Może w USA podłączają wszystkie, tam w autach najczęściej na czerwono zapala się cały "tył" pojazdu  :lol:

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2012, 07:25:30 »
Cytat: "balboa"
a to faktycznie ciekawy numer. Rozumiem, że są one niewykorzystane? Może w USA podłączają wszystkie, tam w autach najczęściej na czerwono zapala się cały "tył" pojazdu :lol:


Tak, są niewykorzystane....... kto da więcej ?
zagadki ciąg dalszy..... :shock:  :shock:

balboa

  • Gość
[ix35 EL] xenony do naszych ix35
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty 2012, 19:34:17 »
Po obserwacji tych lamp przyznam, że fajny byłby efekt, gdyby stop zapalał się również w lampie klapy bagażnika (mam na myśli drugi żarnik w żarówce dwuwłóknowej).
Tylko jak tego dokonać  :?:
 :?:  :?:  :?:  :?: