Autor Wątek: Zalety i wady instalacji lpg w samochodach  (Przeczytany 17827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jarek

  • Gość
Zalety i wady instalacji lpg w samochodach
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Wrzesień 2008, 18:17:24 »
Cytat: "Hants"
to nie jest dobry przyklad

Przykład taki był akurat podany dla przeciwwagi, uważam że nie można kierować się owczym pędem i robić coś tylko dlatego że robią to tłumy. Każdy ma swoje priorytety.
Zgadzam się z tym że jest to paliwo tańsze, wymuszone przez życie, pracę itd
Poza tym eksploatacja auta to nie tylko koszty tankowania ale nie myślę na siłę nikogo uszczęśliwiać. Każdy ma prawo wyboru i szanuję ten wybór.
Podkreślam raz jeszcze - każdy ma swoje priorytety ;-)

todo

  • Gość
Zalety i wady instalacji lpg w samochodach
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Wrzesień 2008, 23:05:28 »
Jarek jak zapewne zauważyłeś forum jest po to by sobie pomagać, dzielić się swoim doświadczeniem. My posiadacze instalacji LPG chcemy tylko podzielić się swoim doświadczeniem, być może ktoś przekona się do rzeczowych argumentów. Odmalowanie instalacji LPG jako samego zła jest poglądem bardzo skrajnym, a takie głosy na forum się też pojawiają. Ja przestrzegam przy instalacji i eksploatacji LPG pewnych zasad i to przynosi mi wymierne korzyści, ale na szczęscie każdy z nas ma wybór jaką drogę wybierze.

IgoReCzeK

  • Gość
Zalety i wady instalacji lpg w samochodach
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Wrzesień 2008, 23:31:33 »
Cytat: "speedmaster"
miało być małe OT więc proszę o powrót do meritum sprawy

speedmaster trochę opuścił ten wątek, ale myślę, że jego cytat jest w tym momencie bardzo adekwatny.

Hants

  • Gość
Zalety i wady instalacji lpg w samochodach
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Wrzesień 2008, 17:09:12 »
Alez IgoReCzeK, tkwimy w meritum. Jesli ktos jako minus instalacji podaje szybsze zuzywanie sie hamulcow.. U mnie z gazem bylo tak samo jak z automatem - dopoki nie mialem - "nie podobalo mi się".

Pokaz mi prosze chociaz jednego niezadowolonego wlasciciela dobrze wyregulowanej instalacji.

bzyk

  • Gość
Zalety i wady instalacji lpg w samochodach
« Odpowiedź #64 dnia: 30 Grudzień 2008, 12:11:13 »
Co do LPG opisze Wam moje poprzednie auto... Lantre 2.0 97r. kupilem ja z orginalnym przebiegiem 108K od swojego pracodawcy (auto sluzbowe, rowniez moje :) ), bylo to w 2004r od razu wstawilem sekwencyjna instalacje IV gen Dream ( wtedy za jakies 3700 ) w dniu dzisiejszym auto (posiada je od 2 miesiecy moj tata) ma przekchane 296k, silnik chodzi jak marzenie, ale niestety bierze olej! Ale 2.0 z tamtych lat robil i tak to od zawsze, kiedys to bylo 1,5-2l /10 000, teraz to jest 2-3l/10000. Prawdopodobnie przyczyna jest nadal uzytkowanie oleju syntetycznego, ktory jest troszke bardziej podatny na spalanie, za to jego wlasciwosci czyszczaco/smarujace sa nieporownywalnie lepsze od innych tanszych olejow i wymienianie go co 10k (pamietajmy ze na LPG olej zuzywa sie szybciej niz benzynie) ! Instalacja ustawiona jest tak, ze auto zapala tylko na benzynie, a uruchamia LPG przy 60C silnika - w zimie to trzeba przejechac ok 4km ! A teraz o samej instalacji - parownik nadal ten sam(bez regeneracji), listwa wtryskowa w zeszlym roku zostala wymieniona na nowa ( jeden wtrysk przestawal pracowac) przy przebiegu 250K, klopoty z silinikiem BRAK ! Spalanie na benzynie 9-10l,gaz 10-11l( a noge mam ciezka ). Swoja Sonate planuje tez zagazowac, w jestem przekonany, ze beda z tego same korzysci, szczegolnie ze lubi wessac spora dawke benzynki !

Pozdro Bzyk