Autor Wątek: [i30 CW] Szpilka koła  (Przeczytany 3028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adamos75

  • Gość
[i30 CW] Szpilka koła
« dnia: 19 Czerwiec 2015, 14:56:22 »
Witam mam do was pytanie,  juz 2 raz urwala mi sie szpilka koła, myślę że wulkanizator mi za mocno dokręcił nakretke a jeżdże co sezon do tego samego auto mam prawie 2 lata. Jak jest u was? Wszystko ok pewnie😊 co robić żeby sytuacja sie nie powtorzyła? Myślę ze trzeba zmienic zakład wulkanizacyjny. Jaki jest moment dokręcenia nakrętki koła? Proszę was o porady i rady żebym nie musiał szpilek co sezon wymieniac. Dzięki. Troche sie rozpisałem😜

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i30 CW] Szpilka koła
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec 2015, 19:42:44 »
Moment dokręcenia nakrętki zależy od samochodu, w Getzie zalecane jest od 90-110Nm, tak samo jest w i30. Ok. 100Nm powinno być ok.
Dobrze jest też przesmarować gwint przy wymianie chociażby olejem silnikowym (robię tak od zawsze i nigdy nie miałem problemów z odkręceniem kół).

edit: żeby nie było że wymyślam  :mrgreen:
www.puretyre.co.uk/tyre-information/tyre-pressures/hyundai-tyres/

Hyn

  • Gość
urwana szpilka
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2015, 10:46:48 »
Czy udało się wymienić szpilkę, też mam urwaną i zastanawiam się jak to zrobić.
Pozdrawiam.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 CW] Szpilka koła
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2015, 19:06:49 »
To już dwa lata się zastanawiasz? http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4837&highlight=szpilka

To teraz już chyba się uda bo skuteczny sposób już ostał opisany.

karol0773

  • Gość
[i30 CW] Szpilka koła
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2016, 23:41:21 »
Na następny raz powiedz debilowi, że nie przykręca i nie odkręca się pneumatycznym tylko ręcznie i problem się nie powtórzy, a i niech łaski nie robią tylko też psikają miedzią :)