Autor Wątek: Bingo S 4 zawiesza się  (Przeczytany 2851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

para

  • Gość
Bingo S 4 zawiesza się
« dnia: 08 Czerwiec 2015, 08:55:39 »
Witam,
Posiadam instalacje na Bingo S 4. Ostatnio przy normalnej jeździe na lpg zauważyłem, że zgasły wszystkie kontrolki na przełączniku. Próby przełączania nic nie dawały... nie wiedziałem czy samochód jedzie na benzynie czy lpg. Po wyjęciu i włożeniu bezpiecznika od zasilania komputerem wszystko wróciło do normy. Niestety problem się czasami pojawia. Bezpiecznik wymieniony. Zgubiłem jakiś czas temu dekiel od bezpieczników w komorze silnika. Ale to chyba nie powinno mieć związku?
Może ma ktoś pomysł.
z góry dziękuję

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Bingo S 4 zawiesza się
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2015, 10:51:11 »
Ja miałem podobnie z wynalazkiem montowanym fabrycznie czyli brc 24. Dyskoteka na przełączniku ale na gazie jechał mimo wariacji na wyświetlaczu. A zaczęło się to po zatankowaniu gazu na jednej stacji do pełna. Dziwny przypadek bo wcześniej nic takiego nie było. Pomogło zdjęcie klemy na akumulatorze na dłużej.
Ale winny może być także przełącznik. Może wtyczka nie kontaktuje, zimne luty lub komputer od gazu fiksuje co jakiś czas.

para

  • Gość
Bingo S 4 zawiesza się
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2015, 08:51:30 »
Dzięki za odpowiedź. Najbardziej prawdopodobne z tego będzie chyba problem z komputerem, bo po odcięciu na chwile zasilania wraca do normy. (bez ingerencji we wtyczki). Nie wiem czy rozgldądać sie za nowym sterownikiem czy to jest jeszcze do wyregulowania w sofcie..