Autor Wątek: [Santa Fe SM] Zdjęcie wału napędowego  (Przeczytany 3465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
[Santa Fe SM] Zdjęcie wału napędowego
« dnia: 31 Maj 2015, 20:22:16 »
Witam. W moim santku występuje dziwne zjawisko. W czasie jazdy z prędkością w przedziale 80-110 km/h w czasie przyspieszania (dodawania gazu) występują lekkie wibracje i zwiększa się hałas w kabinie. W momencie odpuszczenia gazu zjawisko znika. Znika również w zakręcie. Wymieniłem podporę wału, ale nic to nie zmieniło. Koła wyważone na zero. Zastanawiam się nad demontażem wału. Dlaczego. Dlatego, że jakieś pół roku temu wymieniałem przegub na lewej stronie i odnoszę wrażenie, że od tego momentu zaczęły się te objawy. Zdjęcie wału pozwoliłoby na diagnozę przodu, bo wału by nie było a most chodziłby luzem. Czy mój tok rozumowania ma sens???Czy most faktycznie będzie luźny? Dodam, że jest to LSD. Jest jeszcze opcja z wymianą całej półosi, ale to automat i ucieknie olej :-( . Help, help, help

Mistrz

  • Gość
[Santa Fe SM] Zdjęcie wału napędowego
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2015, 21:17:21 »
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=767
Może to coś takiego jak w tym temacie???

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
[Santa Fe SM] Zdjęcie wału napędowego
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2015, 06:23:46 »
Czytałem... u mnie silnik 2.7 i ASB więc dwumasa lub sprzęgło odpada...

Michal91r

  • Gość
[Santa Fe SM] Demontaż wału napędowego a możliwość jazdy.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2016, 22:27:01 »
Witam wszystkich tutaj zaglądających.
Nastał czas, że zaczęła mi się odzywać skrzynia rozdzielcza przy szkrzyni biegów
(potocznie, nieprawidłowo zwana reduktorem).
Poziom oleju sprawdzany cyklicznie ,jest OK.
Objawy - wycie przy stałej prędkości, cichnące podczas dodawania gazu. Na luzie dźwięk również występuje aż do zwolnienia do ok 60-50 km/h.

Zamierzam rozejrzeć się za firmą zajmującą się regeneracją w obrębie Wrocławia.

Stąd pojawiło się pytanie, czy po ewentualnym demontażu wraz z wałem, istnieje możliwość jazdy jedynie z przednim napędem?
 Wiem , że takie rozwiązanie stosują ludzie w przypadku Land Roverów, aby oszczędzić kilka zł na każde 100km.
Jak to wygląda dla Santa Fe?
Proszę o podpowiedź, czy będę musiał unieruchomić całkiem auto na kilka dni, czy jednak będzie mi przez ten czas dzielnie służyć?

(Stały napęd, wersja przed liftingiem, 2.0 CRDi słabiutkie 113km)

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
[Santa Fe SM] Zdjęcie wału napędowego
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Październik 2016, 17:40:42 »
Z tego co się orientuję, to po demontażu tegoż reduktora nie dasz rady jechać, gdyż prawa półoś jest napędzana z tego właśnie elementu, a na jednej pólosi to nie pojedziesz. http://koreacat.ru/hyundai/parts/EUR260PA/107097/4347311/? obejrzyj i sam się przekonaj.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Zdjęcie wału napędowego
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Październik 2016, 19:50:02 »
Nie wiem czy się da jechać na jednej półośce, ale wiem jedno-na pewno nie jesteś w stanie przy takiej pogodzie uszczelnić miejsc mocowania półosi,łożysk itp. Tak czy siak skończyło by się to jeszcze większymi kłopotami. Lepiej znajdź firmę, która sprzeda Ci np. regenerowany dyferek z opcją zwrotu starego. Wtedy szybko wymieniasz i odsyłasz swój uszkodzony a oni zwracają część kwoty.

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
demontaż wału
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec 2017, 15:43:08 »
Od pewnego czasu, przy mocnym skręcie w lewo lub w prawo, w czasie ruszania, dochodzą mnie dziwne hałasy. Nie są takie jak przy uszkodzonych przegubach, Raczej jak przy oponach terenowych z grubym bieżnikiem. Chciałbym zdjąć wał, żeby sprawdzić czy to z przodu czy z tyłu. Czy mogę zrobić to bezkarnie, most z LSD??? Czy oprócz odkręcenia wału trzeba jeszcze odpiąć jakąś elektrykę? Pozdrawiam
Dodam, że po dłuższej jeździe problem znika...

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
[Santa Fe SM] Zdjęcie wału napędowego
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Czerwiec 2017, 10:26:10 »
Przy okazji zdejmowania wału odkryłem,że te elementy mają rozerwane tuleje metalowo-gumowe. Czy to ważne elementy i czy trzeba je wymieniać?


Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
[Santa Fe SM] Zdjęcie wału napędowego
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Czerwiec 2017, 06:25:52 »
To wiem, tylko czy to ważne elementy i do czego służą....?

[ Dodano: 2017-06-20, 06:33 ]
Co do jazdy bez wału...da się, ale nie ma w pełni napędzania samochodu, pod górkę ciężko ruszyć. Wrażenie ślizgającego sprzęgła. Czekam na podporę i zakładam jak najszybciej...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Zdjęcie wału napędowego
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwiec 2017, 23:21:21 »
Jeden to amortyzator, a drugi to mocowanie mostu.