Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Coś stuka w kokpicie  (Przeczytany 16935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« dnia: 04 Luty 2012, 00:25:55 »
Witam

Na starym forum była ta kwestia poruszana, jednogłośnie chyba przyznano, że winę za te stuki ponoszą słabo przymocowane rury nawiewów bocznych.
Byłem na przeglądzie i powiedziałem co i jak. Powiedzieli, że OK, widzą problem, naprawią to ale to trzeba ze dwa dni, więc auto należało by odstawić.
Szczerze powiedziawszy jakoś nie mam wielkiego zaufania do tego serwisu, poza tym usłyszałem niechcący, że Oni to zawsze przeglądy, naprawy gwarancyjne to rzadko kiedy mieli.
No i tu pytanie.

Czy komuś z tego forum rozbebeszali deske rozdzielczą? Mam duze obawy co do tego czy jak ją zdejmą to złożą jak nalezy. Czy ktos jakos te stuki wyeliminowal, bo jak kojarze ze dwie czy trzy osoby ze starego forum pisaly ze im deske sciagnęli i przyklejali jakos te doloty do nawiewow.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:53:47 przez Brt »

Kurako

  • Gość
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2012, 10:16:31 »
wiesz co, deske rozebrać to nie jest wielka filozofia, a oni majac odpowiednie narzędzia i komplet spinek, myślę, że zrobią to dobrze :) a w koncu to ASO więc, zrób zdjęcia jak było przed, a potem jak cos zwalą to jak jest po (przy nich) i wykłócaj się.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2012, 16:11:58 »
Ale obawiam sie, ze ten plastik jest taki, ze jak naprawisz jedno, to po rozebraniu w celu naprawy i zlozeniu zaczna sie tluc inne rzeczy :) Trzeba bedzie to naprawic bo od nowości stukało, rok temu był przeglad gdy za oknem byl mroz i stwierdzili ze na mrozi to Oni nic nie moga, w tym roku z racji cieplej aury i generalnie duzo lepszego podejscia do mnie niz przed rokiem tego serwisu stwierdzili problem i pouczyli ze trzeba sie umowic. Jednak wolal bym samochod odstawic w cieplejsze dni. Moze jeszcze sie ktos wypowie komu to naprawiali.

gorniol

  • Gość
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2012, 21:40:03 »
W moim była wymieniana nakładka deski rozdzielczej  :-) ...przed wymianą pukało nad wyświetlaczem komputera pokładowego, zgłosiłem i naprawili w ciągu jednego dnia...faktycznie po zdjęciu nakładki deski był oderwany kanał powietrzny. Przyklejanie kanałów nic nie da, na pewno sie oderwą. Jechać do serwisu do póki jest gwarancja :-)

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2012, 23:10:58 »
Nakładka tzn co? Cała deska? Nie rozumiem do konca.
A to jak to bylo w Twoim przypadku ze wiesz, ze klejenie nic nie da? tak Ci powiedzieli czy najpierw kleili a potem sie oderwalo i znowu musieli to rozkladac?

Wszystko Ci ladnie poskladali?
Mi sie tlucze po bokach, najprosciej napisac ze pod nalepka z numerem rejestracyjnym na przedniej szybie. Jak jechalem kiedys i tam mocno docisnalem reka to mniej sie tluklo. Po obu stronach takie stuki mam.

gorniol

  • Gość
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2012, 22:03:43 »
Tak mi powiedzieli w serwisie że klejenie nic nie da, najpierw próbowali wzmocnić ten kanał podkładając grubą gąbkę ale to nic nie dało. Miałem szczęście, na serwisie posiadali nową deskę, widziałem i oglądałem ten element. Jestem pewny, że założyli nowy element.
Nakładka - czyli cała deska tak nazywają to w serwisie - mam taki wpis w książce gwaranycjnej. Wszystko zostało dobrze spasowane. :-)

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty 2012, 22:33:36 »
Cytat: "gorniol"
Tak mi powiedzieli w serwisie że klejenie nic nie da, najpierw próbowali wzmocnić ten kanał podkładając grubą gąbkę ale to nic nie dało. Miałem szczęście, na serwisie posiadali nową deskę, widziałem i oglądałem ten element. Jestem pewny, że założyli nowy element.
Nakładka - czyli cała deska tak nazywają to w serwisie - mam taki wpis w książce gwaranycjnej. Wszystko zostało dobrze spasowane. :-)


jajnie ze to opisales, dzieki

z opisu wynika ze goscie juz wczesniej komus to reperowali

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec 2012, 12:27:17 »
Ja miałem rozbieraną deskę rozdzielczą. Od początku był problem z zegarem, co jakiś czas się zerował zegar i dzienny licznik km. Coś tam nie stykało.  Samochód odstawiłem do AD Auto w Olszynie o 8 rano, o 14 zadzwonili, że mogę odebrać. Poskładane ładnie, nic mi nie stuka, nie jest porysowane.
Też się bałem czy po rozbieraniu i składaniu deski będzie wszystko ok. Jest ok.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Marzec 2012, 00:45:32 »
Stuki to wina producenta, czy moge sie domagac auta zastepczego na ich koszt jezeli mam odstawic samochod rano i przyjechac po niego na drugi dzien? Na jakiej zasadzie daja auto zastepcze?

el capitan

  • Gość
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Marzec 2012, 10:42:18 »
Auto zastępcze możesz dostać jeśli zostałbyś unieruchomiony i auto o własnych siłach nie mogłoby dotrzeć do serwisu - w innym wypadku to już indywidualna decyzja dealera - choć szczerze powątpiewam czy wielu z nich zdecydowałoby się na taki gest.

http://hyundai.pl/Uslugi/Assistance/

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Marzec 2012, 12:08:08 »
Cytat: "el capitan"
Auto zastępcze możesz dostać jeśli zostałbyś unieruchomiony i auto o własnych siłach nie mogłoby dotrzeć do serwisu - w innym wypadku to już indywidualna decyzja dealera - choć szczerze powątpiewam czy wielu z nich zdecydowałoby się na taki gest.

http://hyundai.pl/Uslugi/Assistance/


Czyli dostac mozna ale jak sie zaplaci.
Mam kawalek do ASO, i zeby zaprowadzic auto na dwa dni, ktos by musial po mnie przyjechac i odwiesc, jakby rozlozyc koszty na dwa samochody to trzeba ze 100zl wydac na paliwo, a stuki nie z mojej winy.
Dzieki za odpowiedz

btn

  • Gość
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Kwiecień 2012, 10:46:35 »
Hej,
postanowiłem, że spróbuję pomyśleć nad wyeliminowaniem pojawiającego się u mnie brzęczenia. Czy ktoś z was ma pomysł, jak zdemontować ten cały plastikowy panel pod gałką zmiany biegów? Próbowałem też szukać na forach dotyczących innych modeli, ale bez rezultatu. Nie wiem nawet jak zapytać o to wujka googla :(

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Kwiecień 2012, 20:30:53 »
Byłem w serwisie juz chwile temu ale dopiero teraz pisze. Sporo nerwow mnie to kosztowalo.

Problemem były stuki, wg mnie nawiewy po bokach były poluzowane i sie tlukly, w serwisie zdiagnozowali, ze deska rozdzielcza trze o boczny slupek i stad te stuki.

Niestety deska po demontarzu nie wygladala najlepiej. Widac bylo ze ktos to pierwszy raz robil, sporo zacharowań, tak jakby ktos w kilku miejscach pchal srubokret i A NÓŻ TU TRZEBA PODWADZIC ZEBY ZESZLO. Wszytko potem jezeli nie stykalo jak nalezy zostalo podklejone na silikonie, okolice kokpitu gdzie jest zegarek oraz z przodu deska zostala jakby podklejona do szyby :) Została tez zruszana gąbka i zasłaniala numer VIN ktory jest na przedniej szybie. Masakra ... w dodatku znowu zaczęło się tłuc! W końcu po długich namysłach w serwisie zdecydowali ze przełożą deske z Jazdy Testowej do mojego i20 i na odwrót. Tak zrobili i w sumie jest ok, moglbym sie przyczepic do minimalnych szczegolow, mialem jeszcze jechac na wymiene jednego elementu ale ów element lezy lepiej jak przed demontażem z tym ze ma polcentymetrowa mala ryske ale to nie problem. Cos tam jedynie puka w schowku, nie wiem czy nie ten suwak od chłodzenia schowka co sie przelacza zeby klima chłodzila. Tez mnie zastanawia kwestia taka, ze wg mnie ciemniej mi swieci wyswietlacz. Zglupialem jak bylo i dopytywalem kolegow na forum przez PW jak to jest, czy wyswietlacz z zegarkiem przygasa jak sie wlaczy swiatla i na odwrot, i tak jest, ale kiedys na tym przygaszonym bylo cos widac a teraz masakra, nie wiem czy nie przyciemnili go albo co  :-/

Teraz cisnienie z czlowieka zeszlo, ale strasznie duzo nerwow mnie kosztowala ta NAPRAWA SERWISOWA, plus troche kursow busami i opłat. Cykałem sie tej naprawy i się nie zawiodlem  :-/  ale z drugiej strony ciagle by mnie, dzien w dzien wkurzaly te stuki.

Naprawa byla w ASO Hyundai Karmot Kieć w Tarnowie. NIE POLECAM !!!

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj 2012, 22:51:35 »
Cytat: "de_assis"
Tez mnie zastanawia kwestia taka, ze wg mnie ciemniej mi swieci wyswietlacz. Zglupialem jak bylo i dopytywalem kolegow na forum przez PW jak to jest, czy wyswietlacz z zegarkiem przygasa jak sie wlaczy swiatla i na odwrot, i tak jest, ale kiedys na tym przygaszonym bylo cos widac a teraz masakra, nie wiem czy nie przyciemnili go albo co  :-/


1) Z lewej strony na dole masz pokrętło do regulacji jasności wyświetlacza i oświetlenia zegarów. U mnie zakres regulacji jest całkiem spory. Obok ustawienia kąta świecenia przednich reflektorów.
2) Na moje oko jak się włączy światła to wyświetlacz przygasa. W sumie to jest logiczne - po ciemku (a światła zapala się jak jest ciemno- Koreańce nie znają dziwnych przepisów naszego kraju) wyświetlacz ma nie bić kierowcy po oczach.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Coś stuka w kokpicie
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Listopad 2012, 18:38:35 »
Z drugiej ręki się dowiedzialem, ze ...

W i20 jest feler zwiazany z tym, ze zapinki, ktore podtrzymuja sruby mocujace deske wyskakuja co powoduje halas i stuki.
Deske sie demontuje i nawierca te zapinki/blaszki zeby sie trzymaly, a nie wyskakiwaly.
Hyundai nie zadzwoni, ale wie :)