Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] brak świateł mijania  (Przeczytany 4030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal404

  • Gość
[i20 PB] brak świateł mijania
« dnia: 21 Maj 2015, 11:41:34 »
Witam,
W dniu wczorajszym w moim i20 pojawił się problem, mianowicie okazało się, że zginęły mi światła mijania.
Bezpieczniki pod maską sprawdziłem i są ok, pod kierownicą nie widziałem od nich dodatkowych bezpieczników.
 Zauważyłem, że przy włączaniu pozycyjnych jest "pyknięcie" przekaźnika, a od mijania już nie ma, tylko cisza...
Czy ktoś miał taki problem i podpowie jak go usunąć? Gdzie szukać usterki?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:09:36 przez Brt »

MarcoAntonio

  • Gość
[i20 PB] brak świateł mijania
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2015, 14:54:51 »
Witam, może to zapożyczone z forum golfa, z neta, ale może się coś przydać ( mogą się symbole różnić i kolory):

Wyciągnij włącznik świateł i sprawdź czy na włączonym zapłonie, na pinie 1 (kabelek czarno/czerwony) jest +12V - zakładamy że jest
połącz ten pin z pinem 7, kabelek żółto/zielony i badaj czy światła się palą...jak tak to włącznik nie gada, jak nie to sprawdź czy po złączeniu pinów dochodzi napięcie na bezpieczniki.
Ewentualnie przyczyna leży pomiędzy włącznikiem a skrzynką bezpieczników. Musisz wyciągnąć skrzynkę i "iść" po kabelkach odchodzących od bezpieczników

michal404

  • Gość
[i20 PB] brak świateł mijania
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj 2015, 01:21:04 »
Rozumiem. Ale stawiam bardziej na przekaźnik gdyż na postojowych jest pyknięcie, a na drogowych już nie. Moze ktoś wie gdzie tak owy przekaźnik jest?

matejo

  • Gość
[i20 PB] brak świateł mijania
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2015, 14:42:23 »
podłączę się do zapytania, a mianowicie, gdzie znajdują się przekaźniki od kierunkowskazów, ja niestety mam ten problem, że wszystkie żarówki od migaczy są sprawne, wrzucam kierunek w lewo kiedykolwiek  działa bez zarzutu, włączę awaryjne, działają bez zarzutu, ale gdy wrzucę kierunek w prawo, niestety pojawia się tykanie, (chyba przekaźnika) ale dość częste, i jak udało mi się ustalić, migacz wtedy nie działa, co więcej, raz działa raz nie, ale zdecydowanie częściej nie... staram się go pobudzać kilka razy wrzucając ale nie zawsze pomaga.. co to może być?