Autor Wątek: tucson 2.0 140KM brak mocy  (Przeczytany 5782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gmroz

  • Gość
tucson 2.0 140KM brak mocy
« dnia: 14 Maj 2015, 10:44:55 »
Witam Panowie,

Prośba o pomoc, wskazówki cokolwiek już nie wiem co robić.
Pacjent to Hyundai Tucson 2.0 140KM 2006 rok, przebieg około 170k.

Brakuje stanowczo mocy, na drodze max. predkosć jaką można osiągnąć to 120 KM i to ledwo, nic więcej, ospałe, mułowate. Co zrobione w aucie:
- wymienione wszytkie filtry, olej shell 5w40
- nowy rozrząd, kable, świece
- był zamontowany gaz od nowości OMVL Dream XXL, cała instalacja (poza butlą) wymieniona na nówkę LOVATO Landi Renzo

Sprawdzone nieszczelności na wydechu - braK, rozszczelniany wydech przed i za katalizatorem - bez zmian, podmieniana przepływka, sondy, czyszczona przepustnica - dalej to samo.

Wczoraj byłem na hamowni i okazała się masakra auto ma 70KM na benzynie i 73KM na LPG ;/ ze 140KM w serii jak i gdzie szukać przyczyny utraty połowy mocy. Panowie pomóżcie/doradźcie. Może namiar na jakiś konkretny warsztat, który by ogarnął ten temat w okolicach trójmiasta.

z góry dzięki za wszelkie pomoce.
pzdr
GM

[ Dodano: 2015-05-15, 09:03 ]
Nikt nie miał podobnych problemów, brak sugestii ?

Offline franciszek2014

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
tucson 2.0 140KM brak mocy
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2015, 16:59:32 »
Powodow jak zwykle moze byc kilka... 'Postukalbym" jest w tych miejscach:
1) Sprawdzil sprzeglo w pierwszej kolejnosci...,
2) Cisnienie w silniku...
3) Czy nie bierze oleju, bo moze uszczelka pod glowica poszla...
3) Zmienil benzyne na lepszej jakosci i wiecej oktan i dobra firma, wlal do baku tak 30 l (wylaczyl na testy gaz) i tez sprawdzil czy jest roznica...
3) Sprawdzil czy katalizator nie jest zapachany, ale to juz wiecej roboty...

wald

  • Gość
tucson 2.0 140KM brak mocy
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2015, 22:12:20 »
Sprawdź ciśnienie. Zapytam podpowiadacz: co ma sprzęgło do mocy silnika, może są jakieś nowości o których nie wiem?

Offline Hinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
tucson 2.0 140KM brak mocy
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2015, 17:22:28 »
Cytat: "wald"
Zapytam podpowiadacz: co ma sprzęgło do mocy silnika, może są jakieś nowości o których nie wiem?

Pewnie chodziło mu o to czy sprzęgło nie ślizga się.  Ale w tym wypadku biorąc pod uwagę przebieg, gaz i typ silnika stawiam na użyte gniazda zaworowe.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
tucson 2.0 140KM brak mocy
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec 2015, 20:32:05 »
Powiem Ci, że u mnie po wymianie koła zmiennych faz rozrządu auto odżyło. Nie było mułem przed wymianą, ale teraz jest jakby bardziej elastyczne i ma więcej kopa.
Tylko u mnie objawem było klekotanie jak w dieslu..
A sprawdzałeś filtr powietrza? Zobacz czy przepływomierz nie jest zawalony, pręciki lubią się brudzić... A wtedy komputer dziwnie może mieszankę dobierać.
W ogóle to zachowuje Ci się jakbyś miał tryb awaryjny... Sprawdzałeś świece, kable?

Offline Tomii82

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: tucson 2.0 140KM brak mocy
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec 2023, 15:34:18 »
I u nas problem z mocą. Przy ok 3500 obr/min jest jakby odcięcie mocy. Najbardziej odczuwalne przy jeździe drogą szybkiego ruchu powiedzmy na 4 biegu, przy jeździe miejskiej nieodczuwalne. Ciśniesz gaz a auto jakby nie chce się dalej rozpędzać. Po podpięciu się do OBD uniwersalną kostką diagnostyczną błędów brak. Czy może to być coś związane z zaworem zmiennych faz rozrządu lub filtrem przy kole faz ? Świece, kable, filtr powietrza nowy, przepływka i przepustnica czysta. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2023, 15:36:11 przez Tomii82 »

Offline Tomii82

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: tucson 2.0 140KM brak mocy
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipiec 2023, 13:42:06 »
Pomogła wymiana filtra paliwa który wg serwisówki jest niewymienialny. Filtr paliwa to jest tak jakby obudowa pompy paliwa znajdującej się w baku. W tej obudowie znajduje się element filtrujący który czyści paliwo za pompą. Przed pompą jest standardowe sitko. Zamontowany oryginał i silnik w końcu odzyskał moc.

piejar

  • Gość
Odp: tucson 2.0 140KM brak mocy
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2023, 14:08:26 »
Ciekawostka, a na ciśnieniu w szynie common rail było dobre ciśnienie? Obserwowales to na obd?

Offline Tomii82

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: tucson 2.0 140KM brak mocy
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lipiec 2023, 08:52:57 »
Ja mam silnik benzynowy. Nie mierzyłem ciśnienia paliwa.

Offline Tomii82

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: tucson 2.0 140KM brak mocy
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrzesień 2023, 07:33:23 »
c.d. walki.
Wymiana filtra to nie było wszystko bo problem powrócił. Wymieniłem jeszcze pompę paliwa i wlałem do pełnego baku środek do czyszczenia układu paliwowego, ale wtedy pojawił się błąd P0170  - pierwszej sondy lambda. W toku dalszej diagnostyki wymieniełem jeszcze zawór odpowietrzania zbiornika paliwa - EVAP, ponieważ zacinał się w pozycji otwartej oraz pierwszą sondę lambda, ponieważ po mocnym zagrzaniu silnika jakby się wyłączała i zamiast oscylować wskazywała napięcie ok 0,17V aż do schłodzenia silnika. Dopiero po tych zabiegach silnik odzyskał pełną sprawność.