Autor Wątek: [Tucson] oryginalne radio cd tucson  (Przeczytany 21704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotrkiller

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« dnia: 03 Luty 2012, 12:17:00 »
mam u siebie w tucsonie 2007 rok radio kenwooda - dla mnie trochę przyciski nieporęczne i zastanawiam się nad zmianą na oryginalne które montuje fabryka.na allegro jest po 200 zł w stanie idealnym.Prosze o opinie czy radio łądnie gra, czy ma poręczne przyciski, czy ma mp3???? czy wogóle warto je montować???

[ Dodano: 2012-02-04, 14:52 ]
no nie uwierzę że nikt nie ma radia fabrycznego.pomóżcie podjąć mi decyzję.

dareczekw

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2012, 15:25:56 »
Miałem u siebie takie radio z CD jednak wymieniłem na clarina CZ501 bo potrzebowałem zestawu głosnomówiącego na bluetooth. Co do tamtego radio to obsługa jest bardzo prosta ale CD nie ma mp3 a radio nie ma RDSu. Jeśli chodzi o jakość odbioru była całkiem przyzwoita ale brak RDS na dłuższych trasach był kłopotliwy bo musiałem radio dostrajać ręcznie. Podsumowując nie polecam.

piotrkiller

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2012, 17:15:36 »
te akurat na allegro mają RDS ale szkoda że nie mają mp3 niestety.dzieki za odpowiedz.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2012, 19:27:59 »
Szukaj cierpliwie.
W swoim egzemplarzu (2008) mam radio z mp3.
Całość audio działa całkiem fajnie.
Po 3,5 roku wszystko działa. Problem chwilowy obserwuję ostatnio gdy włączę auto po 1-2 tyg. postoju. CD przeskakuje, ale objaw mija. Przypuszczam, że ro powoduje osadzająca się wilgoć.
Przedtem nic podobnego nie obserwowałem, ale auto jeździło codziennie.

Teraz dorastam do sprzedaży tuksonika, za parę miesięcy kończy mi się leasing. Sprzedam, jeśli koszt zalegalizowania autka w Niemczech okaże się wysoki. Z drugiej strony, to chciałbym mieć auto, którym mógłbym tanio podróżować do Polski np. wydatek 300EUR w te i we wte boli.
S.

piotrkiller

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec 2012, 16:53:01 »
powiedzcie jak wam odbiera sprzęt car radio w Tucsonie.Ja posiadam Alpinę i szczególnie w mieście uciekają mi jakby fale,zaczyna przez moment grać głucho i wraca do normalności.Dzieje się to tylko w czasie jazdy. Na postoju gra ok. Radio bez problemu Łapie wszystkie stacje nawet te odległe.Ale wkurza mnie to uciekanie fal. Jak u was grają radia, czy uważacie że antena nie jest za mała w Tucsonie, jak ktoś ma radio fabryczne niech się wypowie jak mu gra.

wald

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marzec 2012, 20:49:00 »
W swoim mam oryginalne hyundaia (do hyundaia radia robi chyba sony, na allegro widziałem go za 300zł) gra bardzo dobrze, nic nie ucieka tylko brak mp3.

piotrkiller

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec 2012, 21:22:23 »
jak ci gra cd-czysto? jaka jest regulacja tonów niskich i wysokich? Chodzi o to że mam porządne głośniki i nie wiem czy to radio da sobie z nimi radę? czy wiesz jaką ma moc wyjściową?czy to jest to radio co na zdjęciu?

wald

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marzec 2012, 07:46:02 »
Tak, to jest to radio. Parametrów tego radia nie znam, ale głośniki grają fajnie. O parametry tego radia zapytaj gościa co go sprzedaje.

[ Dodano: 2012-03-13, 20:19 ]
Dzisiaj przejrzałem internet i zauważyłem, ze ten typ radia przeważnie był w getz, accent i w zależności od typu ramki konsoli w tucsonach. Do tucsona wyświetlały się dwa rodzaje radia w cenie 300$ i wielkością zbliżone do tych co są w mondeo mk2. Ja na swoje nie narzekam.

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Wrzesień 2012, 20:58:58 »
Witam. Dla mnie te radia są całkiem w porządku. Brakuje mi tylko  nawigacji w radiu. Gdyby ktoś słyszał to proszę o informację. Chodzi mi o oryginalne radio z navi może na zamianę?

kamilczarny

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrzesień 2013, 20:31:07 »
Witam panowie od niedawno mam hundai Tuscon z 2008 roku i mam orginalne radio z  bluetooth i niestety nie moge skonfigurować kupiłem nawet specjany telefon taki jak jest wymagany w książce  wiec prosił bym o pomoc jesli jest to mozliwe

[ Dodano: 2015-04-06, 11:57 ]
Witam wszystkich juz kiedyś poruszałem ten problem ale nadal nie mogę sobie poradzić z oryginalnym radiem Hyundai Tuscona z roku 2008 te radio ma wbudowany zestaw bluetooth i ja za bardzo nie mogę sie połączyć przez tel z radiem jeśli ktos posiada jakieś informacje był bym wdzięczny za pomoc

Violetta

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Listopad 2015, 23:13:54 »
Witam, Kamilczarny!
Widzę że jesteśmy w podobnej kropce. Ja też usiłuję połączyć telefon z radiem, z tą różnicą że nie mam w ogóle instrukcji. Czy Twoje radio to HN445? Jeśli tak to czy możesz mi podpowiedzieć gdzie szukać instrukcji albo proszę o fotki z taj części instrukcji dotyczącej radia

Pzdr.ViolettaD

Offline Mirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Listopad 2015, 12:20:24 »
A ja myślałem, że radio kenwooda jest radiem oryginalnym w Tucsonie - gra ładnie ale wygląda na retro - lata 90  :roll:

Offline DjKosmit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • http://www.cafe-chocolate.pl
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Grudzień 2015, 22:35:48 »
Cytat: "kamilczarny"
Witam panowie od niedawno mam hundai Tuscon z 2008 roku i mam orginalne radio z  bluetooth i niestety nie moge skonfigurować kupiłem nawet specjany telefon taki jak jest wymagany w książce  wiec prosił bym o pomoc jesli jest to mozliwe

[ Dodano: 2015-04-06, 11:57 ]
Witam wszystkich juz kiedyś poruszałem ten problem ale nadal nie mogę sobie poradzić z oryginalnym radiem Hyundai Tuscona z roku 2008 te radio ma wbudowany zestaw bluetooth i ja za bardzo nie mogę sie połączyć przez tel z radiem jeśli ktos posiada jakieś informacje był bym wdzięczny za pomoc


Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami:
- Włącz Bluetooth w telefonie, tablecie, smartfonie (wybierz opcję również widoczny dla innych urządzeń)
- Naciśnij i przytrzymaj przez 2 sekundy przycisk PAIR w radiu
- Na wyświetlaczu radia pojawi się napis PAIR START
- Uruchom wyszukiwanie urządzeń w managerze bluetooth w Twoim telefonie
- Gdy telefon znajdzie Bluetooth radia wyświetli go na ekranie telefonu.
- Wybierz i dodaj urządzenie do telefonu
- Jeśli poprosi o kod PIN wpisz 0000
- Gdy połączenie przebiegnie pomyślnie, na ekranie radia pojawi się ikona Bluetooth

Co ciekawe na forum opisują że można odtwarzać utwory z pamięci telefonu przez Bluetooth na radiu. Nie potwierdzam trzeba to sprawdzić.

Daj znać czy działa :)

Foggy

  • Gość
Fabryczny bluetooth - rozmówca mnie nie słyszy (poza tym wsz
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Czerwiec 2016, 19:44:43 »
Witajcie
Nie znalazłem innego wątku w archiwum, więc podpinam się pod bieżący.
Mam Tucsona 2008r z fabrycznym radiem z bluetooth. Sparowałem z nim 3 telefony bez najmniejszych problemów.
Problem pojawia się jak chcę do kogoś zadzwonić. Rozmówcę słyszę idealnie, ale rozmówca nie słyszy mnie w ogóle.

czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? szukam miejsca gdzie zainstalowany jest mikrofon (trop prowadzi pod słupek przy szybie po stronie kierowcy, tam, gdzie również zainstalowana jest poduszka).

Jeżeli ktoś już to przerabiał to prośba o poradę. Być może (co byłoby dziwne) mikrofon jest do wymiany, lub nie ma go w ogóle... (co byłoby jeszcze dziwniejsze)

Pozdrawiam

Violetta

  • Gość
[Tucson] oryginalne radio cd tucson
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Czerwiec 2016, 20:32:13 »
Potwierdzam że można odtwarzać muzykę i inne dźwięki (np. z gry) w radio. Gdy telefon jest połączony z Bluetooth to sam przechwytuje te dźwięki.

[ Dodano: 2016-06-28, 20:37 ]
Foggy, u mnie mikrofon 🎤 jest przymocowany do osłony od słońca przede mną, więc bardzo blisko, więc jeśli go nie widzisz to zapewne go nie ma. A jesli jest schowany to nie ma prawa wyłapać Twojego głosu.