Autor Wątek: SILNIK DO INSTALACJI LPG W SANTA FE  (Przeczytany 9145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

shaggy_pl

  • Gość
SILNIK DO INSTALACJI LPG W SANTA FE
« dnia: 08 Maj 2015, 02:22:19 »
Przymierzam się do kupna Santa Fe I
Jeszcze nie dawno byłem przekonany co do zakupu auta z silnikiem 2.0 crdi, ale nie jestem pewien czy moc tego silnika będzie wystarczająca i urodził się pomysł zakupu wersji benzynowej. Który silnik będzie najlepszy do zamontowania w nim gazu ? Zależy mi na trwałości, nie koniecznie na mocy - właściwie wszystkie benzyny są mocniejsze od diesli. Proszę o pomoc :-)

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
Re: SILNIK DO INSTALACJI LPG W SANTA FE
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2015, 08:44:48 »
Witam...
Miałem Santa Fe I 2.0 2WD przez 6 lat, zaraz po zakupie założyłem instalację gazową przez cały okres użytkowania Lpg musiałem wymienić tylko cewkę...nie był to demon prędkości lecz na mój użytek w zupełności wystarczający spalanie 10-12 litrów
Teraz od 2 lat mam Santa Fe II 2.7 V6 z instalacją Lpg i tutaj mocy i prędkości nie brakuje lecz spalanie jest większe 13-15 litrów
Najlepiej jeśli miałbyś okazję pojeżdzić takimi autami z instalacją Lpg ... silnik 2.0, 2.4, 2.7
i wybrać co najlepiej odpowiada...

Pozdrawiam
Mirek

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 867
SILNIK DO INSTALACJI LPG W SANTA FE
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2015, 15:30:41 »
Jest wiele informacji na forum odnośnie tych silników, jak i LPG.
Wystarczy poszukać...

Martin287

  • Gość
SILNIK DO INSTALACJI LPG W SANTA FE
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2015, 09:29:20 »
Witam a może mała podpowiedzi w jakim dziale szukać informacji o lpg do silnika 2.7 . Z Gory dziękuje za pomoc. ;-)

Speedy112

  • Gość
SILNIK DO INSTALACJI LPG W SANTA FE
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2015, 09:12:22 »
Kolego wejdz na forum gazownicze (gazeo lub lpgforum) tam znajdziesz co Ci potrzeba.

Martin287

  • Gość
SILNIK DO INSTALACJI LPG W SANTA FE
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2015, 11:55:18 »
Ok dzięki jak znajdę chwilę to zobacze. Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-11-03, 18:11 ]
Witam. Po odwiedzinach powyższych stron dowiedzialem się paru rzeczyna tematy lpg.,lecz potrzebuje waszej pomocy abyście podzielili się informacja gdzie macie zamontowane dysze od wtryskow gazu? Gdyż każdy gazownik proponuje mi inne miejsce montażu wtryskow. I nie wiem które miejsce jest poprawne .Prosił bym o pomoc w temacie . może jakiś fotki. Z góry dziękuje za pomoc.