Autor Wątek: Odpowietrzanie układu wspomagania kierownicy  (Przeczytany 6774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
Odpowietrzanie układu wspomagania kierownicy
« dnia: 24 Kwiecień 2015, 07:07:06 »
Czy odpowietrzę układ kręcąc kierownicą do końca w lewo i w prawo przy otwartym zbiorniczku płynu? Maksymalne wychylenie maksymalnie10s?

W "sam naprawiam" jest jeszcze przed tą procedurą podany krok, którego do końca nie rozumiem - odłączyć przewód wysokiego napięcia i przy otwartym zbiorniku kręcić kołami. Chodzi o przewód od aparatu zapłonowego?

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Odpowietrzanie układu wspomagania kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2015, 07:28:08 »
Odpowietrzysz. Ten dodatkowy zapis to jakaś bzdura. Najważniejsze abyś cały układ włącznie z pompą miał pełny. W otwór wejściowy pompy (ten gdzie dochodzi zwykły wężyk ze zbiorniczka) wlej, wstrzykuj płyn i kręć kołem pompy do momentu gdy będzie się wylewać z przewodu ciśnieniowego, tak abyś napełnił pompę i układ i żeby pompa na starcie nie pracowała na sucho, bo w taki sposób zanim się napełni podczas kręcenia kierownicą - trochę zajmie i będzie wyła a to jej nie służy. Oczywiście po odpaleniu silnika jeżeli magiel był suchy to i tak pompa będzie trochę rzęzić, dlatego należy to wykonywać wstępnie bardzo powoli aby pompa przepchnęła powietrze z magla.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
Odpowietrzanie układu wspomagania kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2015, 08:26:22 »
Dzięki.

Czyli tak jak myślałem. W moim przypadku powinno wystarczyc odpowietrzanie bez wstrzykiwania płynu, bo układ mam wypełniony płynem i chcę go tylko odpowietrzyć.  :-)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Odpowietrzanie układu wspomagania kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2015, 09:07:20 »
Sam sprawdzisz. Jeżeli pompa będzie na dzień dobry wyła jak dzika a kierownicy nawet nie ruszysz jeszcze to znaczy, że pracuje już na sucho. Jeszcze by nie było źle jeśli by wszystko opierało się o elementy metalowe ale uszczelniacz który tam jest i to na wysokich obrotach pompy dostanie w kość tak, że pompa będzie pracowała dobrze ale zacznie cieknąć.
Powodzenia :)