Autor Wątek: [Getz TB] [Getz TB] Osłona silnika prośba o zdjęcie  (Przeczytany 3810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Achim32

  • Gość
[Getz TB] Osłona silnika prośba o zdjęcie
« dnia: 18 Kwiecień 2015, 15:52:07 »
Witajcie
Po stłuczce półtora roku temu, nie zamontowali mi (chyba) osłony silnika.
Czy mógł by mi ktoś wysłać zdjęcie jak to wygląda. Czy ta osłona jest na całość spodu silnika. Bo jak spojrzę to mam tylko malutką zasłonkę od strony pasażera (ta strona nie była robiona), a od kierowcy jest przelot na wylot. Jest to dla mnie dość istotna kwestia gdyż mimo pryskania specyfikiem juz drugi raz tej zimy mam przegryzione kable zapłonowe.

Prosił bym zdjęcia, od góry silnika i od dołu, to by mi pomogło. Wieczorem wstawie zdjęcia jak to u mnie wygląda
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 20:34:18 przez Brt »

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Getz TB] Osłona silnika prośba o zdjęcie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień 2015, 16:18:37 »
U mnie to wygląda tak jak na obrazku. Od strony kierowcy widzę wszystko na wylot, od pasażera mam osłonkę pod filtrem oleju. Tak mam seryjnie, nie miałem żadnych stłuczek.

Achim32

  • Gość
[Getz TB] Osłona silnika prośba o zdjęcie
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień 2015, 19:05:45 »
Wielkie dzięki! :D

mbknight

  • Gość
Dolna osłona silnika - brak?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń 2017, 18:01:59 »
Witam,
ostatnio dolewając płynów zauważyłem, że mój getz nie posiada dolnej osłony silnika, co później przekłada się na kontrolkę check engine (diagnoza zawilgocenie - po osuszeniu jest ok).

Mam w związku z tym pytanie - czy wiecie gdzie można dostać dolną osłonę? W necie są ale stalowe po 500 zł :/
Tak samo w necie są osłony ale dużo mniejsze i oznaczone jako "prawe i lewe".

Wystarczyła by jakaś plastikowa.
Widzę że są dziury od śrub więc myślę że ta osłona kiedyś była w autku.

Poratuje ktoś informacją gdzie można dostać takie cudo w rozsądnej cenie? :) :?:


mbknight

  • Gość
[Getz TB] Osłona silnika prośba o zdjęcie
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Styczeń 2017, 19:28:08 »
Nie mogłem się dogrzebać do tematu, po wyszukiwarce wyskakiwało mi kilkadziesiąt stron...

Co do strony którą podałeś to za wiele mi nie wyjaśnia, jest rosyjska i nie mają takiej osłony...


Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
[Getz TB] Osłona silnika prośba o zdjęcie
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Styczeń 2017, 21:54:19 »
W getzie benzynie nie za bardzo jak założyć taką osłonę. Sam chciałem coś takiego zrobić bo nawet mam plastykową od P206 ale zrezygnowałem. Po prostu osłonę trafi szlag po pierwszej zimie bo będzie nisko a do tego nie ma pewnych mocować z boku.