Autor Wątek: [Accent MC] Przełączanie z LPG na PB pomimo pełnego zbiornik  (Przeczytany 8533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vesoly

  • Gość
Od wczoraj coś mi się dziwnego zrobiło z samochodem, że mimo pełnego zbiornika gazu (dzisiaj na wszelki wypadek zatankowałem gaz do pełna mimo, że było jeszcze pół zbiornika) gdy próbuję mocniej dodać gazu (powyżej 2000 obrotów) to system (Landi Renzo Omegas) sygnalizuje, że zabrakło gazu i przełącza na benzynę mimo, że kontrolki prawidłowo pokazują stan baku (przed uzupełnieniem LPG 2 diodki, po zatankowaniu wszystkie 4 diodki led się świecą). Nie wiem jaka może być tego przyczyna? Mimo tak niskich temperatur nigdy mi się nic takiego nie zdarzało. A może to jakiś problem z filtrami gazu bo już naprawdę długo (28000km) nie były wymieniane?
Gdy silnik pracuje i przełączy się na gaz to na biegu jałowym sobie normalnie pracuje ale jak tylko próbuję wkręcić go troszkę na obroty to od razu przełącza na benzynkę. Czy te filtry od gazu jeżeli są jakieś już przybrudzone mogą dać taki efekt czy problem leży gdzie indziej?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie bo jazda na benzynie kosztuje mnie 2 razy drożej a codziennie do pracy przejeżdżam razem ponad 80km.

kamix6

  • Gość
[Accent MC] Przełączanie z LPG na PB pomimo pełnego zbiornika gazu.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2012, 21:04:33 »
to masz przyczyne filtr sie zapchal i nie ma cisnienia odpowiedniego do zasilania jednostki filtr wymienia sie co 10tys a nie co prawie 30 masz odpowiedz i wymiana filtrow ok 40 zl jak masz sekwencje

kubank

  • Gość
[Accent MC] Przełączanie z LPG na PB pomimo pełnego zbiornika gazu.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Luty 2012, 17:43:11 »
Miałem podobny problem ale jakiś czas po założeniu gazu. Rozłączał mi ponad 1500obr. Wymienili mi reduktor na większy i przez jakis czas było ok i znowu to samo ale rozłącza przy ponad 4000-5000 obr. Filtry są nowe bo gaz był zakładany niedawno.

kamix6

  • Gość
[Accent MC] Przełączanie z LPG na PB pomimo pełnego zbiornika gazu.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Luty 2012, 17:52:49 »
moze listwa wtryskowa za slaba? u mnie dzialo sie podobnie jak chcialem przyspieszyc i przy ok 4500 nie wyrabial mi reduktor mialem do 110km zalozony a pozniej zmienili i sie poprawilo

vesoly

  • Gość
[Accent MC] Przełączanie z LPG na PB pomimo pełnego zbiornika gazu.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2012, 19:27:18 »
Instalacja to oczywiście sekwencja. Już umówiłem się w http://www.hyundai-jg.com.pl/ na poniedziałek. Zobaczymy czy wymiana filtrów pomoże czy coś jeszcze padło.
Może ktoś ma namiary na jakiś inny warsztat w lewobrzeżnej Warszawie, który dłubie w Landi Renzo i jednocześnie ma pojęcie o Accentach? Generalnie teraz korzystam z http://www.hyundai-ifamex.com.pl/ ale tam do gazu się nie dotykają niestety dlatego muszę jeździć do Gajewskiego gdzie zakładałem gaz.

[ Dodano: 2012-02-09, 11:11 ]
Wymieniłem filtry w poniedziałek ale okazało się, że padł także jeden wtryskiwacz. Czekałem kilka dni na to aż go sprowadzą do ASO i już czyli w piątek mają mi wymienić. Koszt - około 250zł.
Czy możecie mi polecić serwis, który ma pojęcie o Landi Renzo w Warszawie, jest trochę szybszy i ma sensowne ceny? Będę wdzięczny bo iść do jakiegoś pana Henia co zna się na wszystkim nie chcę.