Autor Wątek: [i40 VF] Low Key Battery - kluczyk  (Przeczytany 5733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Low Key Battery - kluczyk
« dnia: 02 Kwiecień 2015, 22:02:01 »
Pojawił mi się komunikat "Low Key Battery", więc:

1. Instrukcja w łapkę, żeby sprawdzić czy wymiana nie spowoduje rozkodowania kluczyka. Nie rozkoduje.
2. Wymieniłem baterię. Szybko, sprawnie... prosta sprawa.
3. Idę do auta. Odpalam. Komunikat cały czas się wyświetla. Wyłączyłem, zamknąłem auto. Otwieram, odpalam... ciągle komunikat.
4. No to idę po drugi kluczyk i robię to samo co w pkt. 2 i 3.
5. Szukam na forum o co może mu chodzić. Na polskich forach cisza.


 Na anglojęzycznych znajduję, że jak się komunikat pojawi to nie ma sensu wymieniać baterii (sic!). Wystarczy odłączyć na 40min akumulator i komunikat znika. Też tak zrobiłem. I po problemie.

Baterie w obu pilotach były dobre. Zasięg duży. Zero problemów z odpalaniem.

[ Dodano: 2017-02-13, 21:59 ]
No i znowu komunikat o konieczności wymiany baterii. Minęło niespełna dwa lata. Jeden kluczyk leży sobie schowany i komunikat jego też dotyczy. Można więc śmiało założyć, że komunikat o "Low Key Battery" musi być okresowo wyświetlany wg. algorytmu, a nie na podstawie faktycznego pomiaru baterii.

Co o tym sądzicie?

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Low Key Battery - kluczyk
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2017, 07:46:37 »
Dziś żonie się to pojawiło na obu kluczykach ( które naprzemiennie zawsze są używane). Baterie wymieniałem po zakupie auta w obu, wiec to nie to. Czy zatem to tylko okresowa i formacja o potrzebie wymiany baterii?
Trzeba akumulator odłączać faktycznie?

[ Dodano: 2017-09-22, 07:53 ]
Dodam, ze dziwne jest to ze po zakupie w jednym kluczyku faktycznie bateria była kiepska ( nie otwierał z pilota) a komunikatu nie było ;)

Offline bomen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] Low Key Battery - kluczyk
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrzesień 2017, 00:17:20 »
Auto 4.5-letnie i też już dwa komunikaty "low battery" miałem, mimo że kluczyk auto z ponad 20 metrów otwierał. Tyle, że u mnie wystarczyło odpiąć akumulator na parę sekund.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Low Key Battery - kluczyk
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2017, 05:08:28 »
U mnie komunikat zniknął. Wróciłem do domu, wymieniłem baterie w kluczyku żony i nie ma. Na moim kluczyku chyba jeszcze komunikat był z pierwszego (pewnie co jakiś czas się odpytują co do baterii).
Zobaczymy czy wróci. Nic nie odpinalem

Offline Jacobs2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
[i40 VF] Low Key Battery - kluczyk
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień 2018, 14:41:57 »
Głupie pytanie, pojawił mi się taki sam komunikat (low key battery).
Wymieniłem bateryjke na nową jednak komunikat jest nadal. Zapewne pomoże odłączenie akumulatora. Czy istnieje jakieś ryzyko rozkodowania się radia? Od kupna auta nie musiałem odłączać aku a nie mam chyba nigdzie żadnego klucza do niego.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Low Key Battery - kluczyk
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2018, 16:03:51 »
Jacobs2 nie wiem jakie masz radio ale u mnie jak wymieniałem akumulator to nie było żadnego rozkodowania.

Offline artikf

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i40 VF] Low Key Battery - kluczyk
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrzesień 2018, 23:53:40 »
Pytanie co do kluczyków smart
Gdzie mogę kupić taki kluczyk w stanach? Znajomy jest jeszcze klika dni i chętnie popatrzę za tym. Może będzie taniej niż w ASO ;-)
model 954403Z003 MODEL:SEKS-VF123AOB CMIIT ID: 2012DJ2604
Macie jakiś link ?