Autor Wątek: [S-Coupe] Bierze olej  (Przeczytany 11954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mrbike124

  • Gość
[S-Coupe] Bierze olej
« dnia: 02 Luty 2012, 00:06:08 »
Witam, jestem tutaj nowy, dlatego witam wszystkich bardzo serdecznie, to jest mój drugi s-coupe i mam go rok: przebieg 256 tys. nie widział nigdy gazu, chodzi bardzo dobrze kręci elegancko bez problemow, zero wycieków, a bierze olej w ogromnej ilości (około 1 l na 1500 albo i więcej) jak to możliwe? pierścienie? słyszałem że te silniki mają problem z uszczelniaczami popychaczy ale żeby przez nie aż tyle oleju wpieprzać? i fakt faktem kopci, ma ktoś doświadczenia w tym temacie? dziekuje i pozdrawiam posiadaczy s-coupe;)

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-10-04, 09:14 ]
Tagowanie tematu.

pinball

  • Gość
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2012, 01:07:44 »
moj tam bierze ok 1 l na 500-600 km :P a tak samo dobrze sie kreci i tez gazu nie widzial :)

wiec mysle ze to po prostu ze staroci juz i pewnie jakis ramoncik maly silnika by sie przydal

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2012, 16:12:11 »
Z rana kopci na siwo? Jak dasz mu mocniej w piz.. znaczy w pedał to zamuli na czarno z tłumika na biegu jałowym?

jesli tak to- uszczelniacze, prosta sprawa. Za czasów mojego Scoupe wymieniałem bez ściągania głowicy w ok 3 godzinki :P

NieAmator

  • Gość
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2012, 16:23:03 »
mnie tez ciągnie litr koło 1500 ale to turbo przy dawaniu w pi...

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty 2012, 16:31:21 »
NieAmator, , właśnie dlatego nidgy nie kupie benzyniaka z turbiną :|
Bo sie ich xd moze nie dosłowonie, lecz ich awarii, z reguły wysokobudżetowych..

mrbike124

  • Gość
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2012, 17:26:05 »
dokładnie skali jak piszesz rano kopci na siwo i jak dam ostrzej w pedał to na czarno, czyli te uszczelniacze? czyli nie trzeba do tego demontować głowicy?

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2012, 18:04:14 »
To uszczelniacze. Metoda bez ściągania głowicy jest ciężka do zrobienia, rzadko który magik Ci to zrobi.. Jeśli masz jakieś zalążki techniczne i masz kumatego szwagra oraz dobre narzędzia powinieneś móc to zrobić, moge Ci opisać cały schemat tej operacji. Jednak ryzyko jest spore, jeśli wpadnie Ci odbezpieczony zawór do cylindra to już kaplica.. Mi wpadł, ale jakimś cudem go wyciągnąłem (nitką!)
Ogólnie jeśli robisz to sam - koszt znikomy. 12 uszczelniaczy jeden uszczelniacz bodajże 6 zł- tyle płaciłem, przy okazji oczywiście regulacja zaworów.

Zrób to jak najszybciej bo splajtujesz na oleju.. Popytaj sie w warsztatach ile to bedzie kosztowało.
Jeśli się na coś zdecydujesz to napisz co tam sie kręci w temacie ;)
I pamietaj każda złotówka wydana na samochód to dobrze wydana złotówka  :-P  :-P

Pozdrawiam! :)

mrbike124

  • Gość
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty 2012, 19:43:18 »
dzwoniłem przed chwilą do mojego zaufanego mechanika, który naprawia mi s-coupe mówił że wymiana samych uszczelniaczy przy przebiegu prawie 260 tys nie da takiego rezultatu, bo sa wyrobione trzonki zaworów, że w niedługim czasie i tak trzeba będzie robić głowicę, w Kielcach jest warsztat Makowski, mojemu znajomemu za regeneracje głowice w prelude III 2.0 wzięli 320 zł wymienili 8 zaworów uszczelniacze i w ogóle, ale przyznam szczerze, finansowo stoję cienko a ubywający olej doprowadza mnie do złości nie wspominając o kopceniu....

pinball

  • Gość
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty 2012, 19:46:06 »
wiecej ci moze brac przez to ze jest zimno wiec moze zaczekaj do wiosny i wtedy zobaczysz :)

wydaje mi sie ze jak juz sie zaczynaja takie problemy z mechanika to nie oplaca sie inwestowac w auto szczegolnie tylo letnie. i z takim przebiegiem

ja swoim bede jezdzil az sie rozpadnie bo naprawa/y wyniesie mnie wiecej niz wartosc auta

po prostu wymienie na inne :P

mrbike124

  • Gość
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty 2012, 19:53:36 »
oj kolego wybacz, mam 3 auta w domu, golfa A4 i punto II i każdy tylko marzy by jeździć moim S-Coupe, miałem kiedyś S-Coupe z niebieskie z przebiegiem 370 tys. i jeździł za*ebiście, aż nie urwałem mocowania belki z tyłu, uznałem że kupię drugie bo to hyundai kupiłem go w miarę dobrym stanie za 900 zł i dołożę do niego 4000 zł (już dołożyłem 1600) i będzie fura raz że super, dwa że rzadka a trzy wyjątkowa, i będę wiedział co mam. bo taka prawda S-Coupe w stanie takim cacy to graniczy z cudem znaleść..

tomek27

  • Gość
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty 2012, 21:05:59 »
Cytat: "skali"
Jednak ryzyko jest spore, jeśli wpadnie Ci odbezpieczony zawór do cylindra to już kaplica.. Mi wpadł, ale jakimś cudem go wyciągnąłem (nitką!)


aby zawory nie wpadly do komory spalania montuje sie taki wynalazek jak przerobiona swieca, rozwiercona na wylot do ktorej przyspawuje/montuje sie rurke. do rurki podlaczasz sprezone powietrze i zawory sie trzymaja na swoim miejscu.

jagiza

  • Gość
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Luty 2012, 18:32:47 »
mi wymiana uszczelniaczy zajeła z 5 godzin ok 3zł szt w aso z tym, że 2 razy regulowałem bo ciutek dzwoniło acha uwaga na uszczelniacze z tyłu sam bym nie powkładał tych nie wiem jak to nazwać zapinek kliników?!

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[S-Coupe] Bierze olej
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Luty 2012, 22:56:13 »
Taaaak :) ale jesli pomylisz kolejność pracy tłoków lub jakimś cudem spadnie Ci ciśnienie w spręzarce to juz nie jest tak ciekawie ;)
Ten przyrząd o którym piszesz mam gdzieś nadal w garażu :P
Świeca rozwiercona + rurka miedziana zalutowana