Autor Wątek: Brak ogrzewania powyżej pierwszej prędkości nadmuchu  (Przeczytany 1184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
Brak ogrzewania powyżej pierwszej prędkości nadmuchu
« dnia: 22 Marzec 2015, 09:37:08 »
Borykamy się przy klimie manualnej z brakiem ogrzewania przy prędkościach nadmuchu powyżej 1 . Juz wymieniałem płyn chłodniczy odpowietrzyłem układ przez doprowadzenie do potrójnego włączenia wentylatora w komorze silnika, stan w zbiorniczku jest prawidłowy w chłodnicy full. Jak dam max grzanie to grzeje tylko jak nadmuch jest na 1 prędkość bo jak zacznę zwiększać to przestaje wiać ciepłym tylko chłodnym. Klapę pod deska od ciepłego sprawdzałem ze się otwiera, filtr kabinowy jest nowy.
Czy może to być wadliwy termostat ze nie puszcza nagrzewnice obiegu płyny chłodniczego?
Poprzednio miałem diesla seata i tam temp silnika stała cały czas na 90 stopniach w Kia wskazówka zatrzymuje sie na dwie grubości przed 90, ale w tym samym modelu znajomego jest identycznie wiec zakładam że tak ma być a u niego grzeje jak z szuszarki (prawidłowo).

[ Dodano: 2015-04-01, 09:44 ]
Cóż nie doczekałem się odpowiedzi i wymieniłem termostat niestety problem nie ustal, węże od nagrzewnicy są ciepłe na wejściu i wyjściu czyli jakiś delikatny przepływ jest lecz zbyt mały aby przy większych prędkościach nadmuchu oddać ciepło. Czy ktoś płukał nagrzewnice aby udrożnić resztę nagrzewnicy bo wymiana jest dość kosztowna?

[ Dodano: 2015-04-28, 12:21 ]
Jednak została wymieniona nagrzewnica i ciepło nastało, przy okazji wymiany nagrzewnicy najprawdopodobniej został rozszczelniony układ klimatyzacji o tym w innym poście...