Autor Wątek: [Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.  (Przeczytany 20854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pomaran

  • Gość
Witam,

Jaka jest procedura dodawania (kodowanie) nowego pilota do oryginalnej centralki alarmowe?

Przy zakupie samochodu nie otrzymałem żadnego pilota a jedynie kluczyki (M - czarny) i chyba jeden serwisowy (niebieski) tak więc samochód jest otwierany/zamykany jedynie kluczykiem.

Na jednym z portali aukcyjnych zakupiłem pilota i chciałbym go zestroić z centralką. Opisywana w internecie metoda z kluczykiem na ACC in przełącznikiem centralki na SET nie powiodła się. Poniżej załączone zdjęcia centralki i pilota 433,92MHz.

Edycja opisu tematu, bo się znaki diakrytyczne rozkodowały. tekla

e-tomek

  • Gość
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2015, 17:14:38 »
Cześć, czytnij sobie ten temat:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6822
Możliwe, że masz alarm ... który nie jest aktywny - nie działa, ponieważ otwierasz i zamykasz samochód kluczykiem.

pomaran

  • Gość
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec 2015, 20:20:17 »
Tak może być że jest zablokowany. Centralka sama w sobie posiada antenę i przełącznik (SET, OFF) do programowania - sprawdziłem. Mam też syrenę i przycisk pod maską.

Tylko teraz taka kwestia:
1. Jak odblokować alarm?
2. Skoro ETACS kontroluję alarm tak więc sygnał radiowy odebrany przez Control Unit musi być dalej przekazany do ETACS i otworzyć drzwi i pokrywę bagażnika. Na załączonym schemacie jest tylko jedna możliwość via Code Save sygnał. Bez narzędzia diagnostycznego się chyba nie obejdzie?
3. Jeżeli alarm był nigdy nie włączony (uzbrojony) z pilota to nie widzę większego problemu żeby otwierać i zamykać samochód z kluczyka.

Pytałem w serwisie i powiedzieli że nowy pilot z programowaniem to około 500pln.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marzec 2015, 21:05:17 »
Pomaran podaj numer vin bo bez tego nie "rozbieriosz" tego co tam pod maską u Ciebie. Na drugim zdjęciu jest centralka od immo  :lol:

Cytat: "pomaran"
kluczyki (M - czarny) i chyba jeden serwisowy (niebieski)



pomaran

  • Gość
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marzec 2015, 21:18:34 »
Witam kosmos2011,

mój vin: KMHEN41BP5A131494

Wg powyżej załączonej instrukcji mam jeden kluczyk główny i jeden identyfikacyjny.

Rozumiem że to centralka od IMO ale w dalszym ciągu ma antenę i informacje o czestotliwosci radia (433,92MHz) czyli chyba odbiera komendy z pilota?


e-tomek

  • Gość
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marzec 2015, 23:52:57 »
Alarm jest aktywny jak zamkniesz pilotem. Mnie chodziło o to, że ... masz alarm, ale nie możesz go używać, bo zamykasz kluczykiem, dlatego fajnie mieć pilota, który uaktywni ten alarm.

pomaran

  • Gość
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Marzec 2015, 01:26:22 »
... już prawie 300k i jeszcze nawet jakoś jeździ :) Trochę ruda daje o sobie znać.

Skoro piszesz że moduł IMMO i Centralny to dwie różne rzeczy czyli moje rozumowanie jest całkowicie błędne. Gdzie mogę znaleźć ten moduł od Centralnego?

Moduł IMMO ze zdjęcia w temacie ma informacje o dwóch częstotliwościach 134kHz i 433Mhz (real photo z mojego samochodu). Czy przypadkiem nie jest to moduł zespolony IMMO+Centralny Zamek? Na załączonym zdjęciu widać jak to wygląda w całości (zdjęcie znalezione gdzieś w necie) plus real photo ze złącza IMMO mojego samochodu i przełącznika (OFF, SET).

Filmy z youtube już przeglądałem - wychodzi że maja trochę inną centralkę niż moja. Procedurę programowania robiłem ale pilot dalej nie działa. Dodatkowo gdzieś wyczytałem że trzeba przekręcić stacyjkę w pozycję ACC kluczykiem identyfikacyjnym i dopiero przycisk w pozycję SET i Zamknij na pilocie.

@e-tomek
Ok. Właściwie to chodzi mi tylko żeby zamykać i otwierać centralny z pilota.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marzec 2015, 19:16:25 »
Cytat: "pomaran"
Gdzie mogę znaleźć ten moduł od Centralnego?


Pierwszy film 0:23 i wygląda jak na zdjęciu z postu #6

pomaran

  • Gość
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marzec 2015, 19:57:05 »
Witam ponownie,

dziś odbyłem kolejną próbę zaprogramowanie/dodania pilota - oczywiście bezskutecznie.  

Jak już wcześniej wspomniałem moduł który ja posiadam jest dokładnie taki jak przedstawiony w poście 1 i 8 tak więc różni się od tego z filmu i zdjęcia z postu 6.

Jakieś inne pomysły jak to zgrać ze sobą???

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marzec 2015, 20:59:45 »
Rozumiem że pod konsolą środkową zamiast modułu z postu #6 masz ten od immo.
Jakie piloty chcesz zaprogramować?

pomaran

  • Gość
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marzec 2015, 22:53:59 »
Dokładnie, pod konsolą środkową mam ten od immo i w mojej opinii też od centralnego gdyż ma antenę (post 8).

A pilot to ten z postu nr 1 (nr części to 95430-3D501) jak również z załącznika poniżej.

Mam nadzieję że pilot jest odpowiedni zresztą ten nr części dostałem od serwisu.


pomaran

  • Gość
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Kwiecień 2015, 00:57:08 »
Czy ma ktoś schematy elektryczne do mojego modelu samochodu? Znalazłem jakieś na necie ale do końca nie pasują do mojego auta (np brakuje info o centralnym zamku, elektrycznej regulacji świateł współpracującej z DRL)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Kwiecień 2015, 21:46:04 »
Cytat: "pomaran"
Czy ma ktoś schematy elektryczne do mojego modelu samochodu?


https://service.hyundai-motor.com:444/euro5/login.tiles zakładka ETM.