Autor Wątek: [Getz] [Getz 1.1] Słabe światła  (Przeczytany 3029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Achim32

  • Gość
[Getz 1.1] Słabe światła
« dnia: 15 Marzec 2015, 12:42:57 »
Witam.
W moim getzie są bardzo słabe światła, wymieniłem żarówki na nowe. Niestety nic nie dało. Jak jadę w deszczu kompletnie nic nie widać, jedynym sposobem jest włączenie długich i obniżenie ich na maksa. Co jest troszkę przykre nikt mi nie mruga wtedy gdy go rażę. Jeden klosz był wymieniany na zamiennik, a mimo wszystko świecą tak samo słabo.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:42:44 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
[Getz 1.1] Słabe światła
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2015, 14:33:25 »
Najpierw warto sprawdzić napięcie na żarówkach i ich stykach. Może gdzieś jest spadek napięcia i żarówki słabo świecą. Akurat getz ma mocne światła.A może reflektory świecą gdzie bądź i trzeba je poustawiać skoro to zamienniki.

Achim32

  • Gość
[Getz 1.1] Słabe światła
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec 2015, 14:40:10 »
Byłem na stacji 2 tygodnie temu i mi ustawiał światła, więc też nie to :/. Dzięki sprawdzę jutro napięcie. Macie może pojęcia jakie powinno iść napięcie na światła?

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Getz 1.1] Słabe światła
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec 2015, 15:00:53 »
Najlepiej takie jak na akumulatorze. Sprawdź na aku i na kostce bez żarówki, powinno być praktycznie takie samo lub niewiele niższe. Jeżeli spadek jest zbyt duży proponuje oczyścić styki na początek.

Możesz także porównać jak świeci żarówka podpięta bezpośrednio do aku oraz jak świeci w kostce.

Achim32

  • Gość
[Getz 1.1] Słabe światła
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marzec 2015, 14:23:35 »
Spadek napięcia jest o ponad 1/3, podłączyłem prosto z akumulatora i było niewiele lepiej, więc zostawiłem u mechanika. Niestety samochód odebrać będe mógł dopiero w piątek, wtedy opiszę co się stało, w razie ktoś miałby ten sam problem