Autor Wątek: [Santa Fe SM] Ubytek płynu chłodzącego  (Przeczytany 5320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zdzwod123

  • Gość
[Santa Fe SM] Ubytek płynu chłodzącego
« dnia: 08 Marzec 2015, 14:30:59 »
Witam kolegów. Mam pytanie zauważyłem że w moim santku 2,0crdi 2005r ubywa płynu chłodzącego w zbiorniczku. Cztery miesiące temu uzupełniłem do pełnego stanu, a dzisiaj jest na minimum, nie ma żadnych wycieków. Czy to normalne? Jeżeli nie, to jaka może być przyczyna?

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
[Santa Fe SM] Ubytek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec 2015, 14:58:19 »
Miałem podobne zjawisko. Przyczyną okazał się pęknięty górny przewód od chłodnicy, tuz przy króćcu przy obudowie termostatu. Przy normalnej pracy żadnych oznak wycieku, dopiero przy zwiększonych obrotach i wzroście ciśnienia płyn wydostawał się, a że kapał na ciepły silnik, wyparowywał i nie było żadnych oznak, poza ubytkiem w zbiorniczku. Usterka zauważona zupełnie przypadkiem, do wymiany przewód za- bagatelka- 80 pln, w serwisie, bo nigdzie indziej nie był dostępny. Po wymianie wszystko OK.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: [Santa Fe SM] ubytek płynu
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec 2015, 18:52:35 »
Cytat: "zdzwod123"
Witam kolegów. Mam pytanie zauważylem że w moim santku 2,0crdi 2005r ubywa płyn chłodzący w zbiorniczku cztery miesiące temu uzupełniłem do pełnego stanu a dzisiaj jest na minimum nie ma żadnych wycieków czy to normalne a jezeli nie to jaka moze być przyczyna?


Nie jest to normalne - gdzieś masz wyciek - tyle, że może być na tyle mały, lub na tyle ukryty, że trudno go stwierdzić. Płyn może uciekać gdzieś pod osłoną silnika, między chłodnicami, gdzieś za podgrzewaczem płynu chłodzącego - i po kapnięciu na gorącą część odparowuje, więc nie masz nigdzie widocznej kałuży a płyn ucieka. Sprawdź, czy nie ma gdzieś białego nalotu (charakterystyczne ślady) - na silniku, chłodnicach itp.

zdzwod123

  • Gość
[Santa Fe SM] Ubytek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2015, 19:26:43 »
dziękuję za podpowiedż będę szukał :-D

Offline javelin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
[Santa Fe SM] Ubytek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2015, 21:10:47 »
Sprawdź kilka rzeczy.

1. Czy po odkręceniu korka wlewu oleju nie masz na nim lub pod nim czegoś w rodzaju majonezu

2. Czy nie wzrósł Ci poziom oleju

3. Czy węże od chłodnicy przy pracującym silniku są miękkie czy twarde jak skała

zdzwod123

  • Gość
ubytek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2015, 17:53:40 »
Witam ponownie w odpowiedzi na pytanie kolegi javelin sprawdziłem korek wlewu oleju jest czysty poziom oleju nie wzrasta a węże przy rozgrzanym silniku są miękie

Offline javelin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
[Santa Fe SM] Ubytek płynu chłodzącego
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2015, 20:08:49 »
No to jest szansa, że uszczelka pod głowicą jest cała :)