Autor Wątek: [i40 VF] światła w I40  (Przeczytany 11447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mlekki

  • Gość
[i40 VF] światła w I40
« dnia: 08 Marzec 2015, 12:42:30 »
Witam forumowiczów, mam pytanie odnośnie śwateł:

Światła mijania:
Mam w samochodzie bixenony. Według mnie światła świecą za nisko przy np 90km/h bardzo trudno jest zobaczyć jakąkolwiek przeszkodę na czas. Światła ustawiają się automatycznie, już raz byłem  w servisie na regulacji ponieważ między światłami mijania a drogowymi miałem czarny pasek( światła się nie pokrywały), wtedy servisant niby wyregulował jest lepiej, ale wciąż niezadowalająco. Czy niestety one tak nisko świecą czy powinienem pojechać jeszcze raz na serwis?

Światła drogowe:
Według mnie świecą nisko i słabo. Twierdzę tak, ponieważ mam także renault laguna 2 z 2002 roku, i tam mimo zwykłych żarówek jazda nocą na długich to sama przyjemność. Światła świecą jak latarnia morska! (mocno i daleko), czego nie mogę powiedzieć o hyundaiu. Czy macie podobne odczycia? Cz może muszę  np wymienić żarówki, czy te światła takie poprostu już są?

Iktorn

  • Gość
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2015, 21:31:36 »
Na mój gust masz coś nie tak ze światłami. W moim (ksenony, ale bez skrętnych świateł) nie ma takiego paska.
Światła długie... hmm długo miałem wrażenie że są słabe, ale to może być urok świateł (ksenony - mają inną barwę) lub TTTM (ten typ tak ma). Choć po ostatnich wojażach przy ciemnej nocy stwierdziłem, iż dają radę.
A też przesiadłem się z dekadę starszego auta (Pug 307).

freaknet

  • Gość
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2015, 11:18:17 »
Wedlug mnie to niema w i40 Bixenonow przynajmniej umnie tak niema. Tylko swiatla mijania sa jako xenon i swieca umnie bardzo dobrze. Dlugie sa normalne i swieca slabo.

ilonides

  • Gość
[i40 VF] Bixenon I40 FL
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2016, 11:08:01 »
Posiadam Hyundai I40 po FL.
Mam pytanie odnośnie biksenonów.
Zauważyłem w innych autach, że podczas odpalania xenonu światła idą w górę i w dół tak jakby robią test samopoziomowania.
U mnie natomiast ten test się nie wykonuje, czy tak powinno być czy jednak coś jest zepsute?
Na wyświetlaczu nie ma żadnych błędów.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec 2017, 05:19:57 »
Pytanko dla posiadaczy autka, jak poprawnie powinny świecić ledy do jazdy dziennej? Przyglądając się samej lampie  - powinny mieć kształt takiego daszku (przynajmniej wg żarówek), jednak przeglądając aukcje niektóre lampy wydaje się jakby świeciły inaczej - wręcz wychodzi taki znak zapytania. Wrażenie jakby zawijały się na soczewkę od świateł mijania. Są jakieś dwie wersje?

Offline beny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec 2017, 08:56:06 »
Ten "znak zapytania" widoczny jest dopiero jak się zrobi ciemno. Taka konstrukcja lampy.

Offline gameosx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec 2017, 09:45:42 »
Cytat: "waszek_rmc"
Pytanko dla posiadaczy autka, jak poprawnie powinny świecić ledy do jazdy dziennej? Przyglądając się samej lampie  - powinny mieć kształt takiego daszku (przynajmniej wg żarówek), jednak przeglądając aukcje niektóre lampy wydaje się jakby świeciły inaczej - wręcz wychodzi taki znak zapytania. Wrażenie jakby zawijały się na soczewkę od świateł mijania. Są jakieś dwie wersje?


Tak są dwie wersje - przed FL mają ten znak zapytania - po FL już są tylko proste.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marzec 2017, 14:19:28 »
Ok, to ze pół odcięć alg przód jest inny to poznaje ;) Wtedy to maja podobnie jak w i30. beny, dzięki za wyjaśnienie. Ciekawe jak to działa ;)

Offline rulez2002

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i40 VF] Światła do jazdy dziennej.
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Grudzień 2017, 17:37:29 »
Witam. Problem dotyczy świateł do jazdy dziennej LED. Do niedawna podczas otwierania pojazdu pilotem automatycznie zapalały się światła LED (świeciły przy wyłączonym silniku), teraz zapalają się tylko podczas uruchamiania pojazdu. W czym tkwi problem i jak go rozwiązać???

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Grudzień 2017, 19:16:48 »
A masz światła na AUTO? W opcjach komputera tez jest taki bajer aby włączyć/ wyłączyć oświetlenie podczas zamykani/otwierania samochodu

Offline rulez2002

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Grudzień 2017, 19:44:48 »
nie było różnicy jak były ustawione światła, na Auto czy w ogóle wyłączone - LED i tak się zapalał. W opcjach komputera jest tylko opcja odprowadzania. Może problem tkwi w kombinacji przycisków pilota-kluczyka?

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Grudzień 2017, 07:41:13 »
Dziwne... U mnie LEDy nie zapalały się nigdy przy otwieraniu samochodu. Czy to pilotem czy przyciskiem na drzwiach. Co innego światła mijania przy włączonej funkcji "Coming/Leaving Home".

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Grudzień 2017, 18:05:38 »
Z ciekawości sprawdziłem i faktycznie nie zapalają się ledy po otwarciu pilotem

Offline krzysiekchl

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Grudzień 2017, 19:22:17 »
Wracam do tematu. Uważam, że lampy w mojej i40 i mijania, i drogowe swiecą słabo mimo żarówek. Czy to taka przypadłość czy np lampę należy w środku oczyścić? Drogowe lampy to porażka.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] światła w I40
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Grudzień 2017, 08:45:43 »
Zależy jaką masz wersję.
Hidy na mijaniu świeca przyzwoicie ale drogowe na H7 to dramat. IMO to wina konkstrukcji lampy. Żarókami + X% nic nie poprawisz.  Chyba że ktoś ma patent to z chęcia się z nim zapoznam i skorzystam.
Ja mało jeżdże nocą to nawet nie patrzyłem na ile tam jest miejsca aby wsadzić może jakies ledowe żarówki z radiatorem z tyłu, bo chińskie hidy z przetwornicami na drogowych odpadają IMO bo one kilka sekund  muszą sie rozgrzewać.