Autor Wątek: [Tucson] Pompa paliwa  (Przeczytany 41878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomek02

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« dnia: 01 Luty 2012, 12:09:27 »
:cry: Witam!
Forumowicze mam pytanie dotyczące awarii pompy paliwowej(nie mylić z wtryskową).
Otóż zaczęło się od szumu(gwizdu jak wiertarka) co jakiś czas, a w rezultacie odpala i po 20-30 s na wolnych obrotach gaśnie, więc wszystko wskazuje na w/w.
Pytanie - czy ta pompa znajduje się w zbiorniku czy w innym miejscu?
2.0 CRDI 4x4 113 KM 2005 r.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2012, 12:42:58 »
Nie znam tucsona, ale może też być na przewodach paliwowych pod spodem samochodu...........

tomek02

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2012, 12:50:15 »
Dzięki za zainteresowanie, ale okazało się, że są aż dwie i w zbiorniku - masakra...

lorarr

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2012, 17:57:30 »
Nie do końca jestem przekonany, że są dwie pompy. U mnie np. jest w jednej części pompa paliwowa a w drugiej jest tylko pływak z czujnikiem poziomu paliwa. Pompa i pływak są połączone przewodem paliwowym. Jeśli z pompy wychodzą 3 przewody paliwowe to podejrzewam, że rozwiązanie jest podobne jak u mnie. Jedno wyjście z pompy na silnik, drugie wyjście do drugiego pływaka a trzecie wyjście z pompy to powrót. Ale to są tylko moje przypuszczenia, mogę się mylić. Jeśli można to mam dla ciebie radę jak chcesz pompę wymieniać. Wymień na oryginał, koszty więkrze ale jest to pewniejsze rozwiązanie. Jak u siebie wymieniałem pompę, to wymieniłem na zamiennik i podobno nienajgorszej jakości. Niby to samo a jednak minimalnie się różniły i po wymianie były kłopoty...

tomek02

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2012, 12:44:07 »
Dziękuję za wyjaśnienie. To co wydawałoby się ,,drugą pompą to tak jak to opisałeś i widać na schemacie - czujnik z pływkiem.
Dokładnie o takie wyjaśnienie mi chodziło.
A propos w sklepie z częściami do koreańczyków dowiedziałem się, że w wielu rodzajach pomp paliwowych jest możliwość wymiany samego silniczka elektrycznego za niewielkie pieniądze.
To one zazwyczaj się zacierają.

lorarr

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Luty 2012, 21:19:43 »
pokazany rysunek to z santa fe, podejrzewam tylko że podobnie będzie w tusconie.  Wymienia się sam wkład pompy czyli silniczek, reszta to obudowa i pływak. Ja polecam oryginał, zamienniki różnią się szczegółami.

konerr

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sierpień 2012, 11:18:04 »
Witam,

mam pytanie dotyczące pompki paliowej przy zbiorniku paliwa w Tucsonie 2.0 CRDI 140KM, mam z nią problem przypuszczam, że silniczek się zatarł, ponieważ przy zimnym silniku a co za tym idzie zimnym paliwie pompka piszczy. Gdy temperatura oleju napędowego wzrośnie przestaje buczeć.
dzwoniłem do ASO i niestety nie można kupić samego silniczka a jedynie całą pompkę z pływakiem za cenę około 1600zł. :)

Ustaliłem że pompa paliwowa to pozycja nr 12 na rysunku. o numerze fabrycznym
31111-2D400 lub 31111-2D410

Czy ktoś miał ten problem i czy może znalazł wkład- silniczek gdzieś indziej.
Proszę o info jak najszybciej się do niego dobrać zapewne trzeba zdemontować zbiornik paliwa bo wszystko jest od góry.
Boje się, że pompka całkowicie stanie np. podczas jazdy a w tedy mogą polecieć wtryski a tego bym nie chciał.

lorarr

  • Gość

konerr

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Sierpień 2012, 11:51:06 »
Cytat: "lorarr"
http://www.fox.rzeszow.pl/POMPA-PALIWA-KOMPLETNA%284,967,27982%29.aspx


kolego ja się nie pytam o całą pompę tylko o silniczek więc ten link jest po prostu zbędny. zresztą taką pompę można kupić znacznie taniej jako zamiennik.
wystarczy zapytać pana gooogle.

Sorry, że to powiem ale poziom tego forum jest słaby żeby nie powiedzieć żałosny.
Działam na kilku innych forach z innym markami aut i tam jakość jest niebotycznie lepsza i poziom wiedzy forowiczów nieproporcjonalnie większy.
Przejrzałem wiele postów z tego forum i szkoda nawet to komentować....nic nie wnoszą;

felkner

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Sierpień 2012, 12:10:02 »

lorarr

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień 2012, 11:45:55 »
jak wszystkie rozumy pozjadałeś to sam sobie szukaj.

dave9

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sierpień 2013, 13:44:37 »
Sorki, że odgrzewam temat, ale - jak w końcu dostać się do tej pompy?
Trzeba demontować zbiornik, czy może da się do niej jakoś prościej dostać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sierpień 2013, 17:28:50 »
Ze strony http://doc.hyundai-autoclub.ru/tucson/ ściągnij "Руководство по ремонту в фотографиях (150dpi)" i na stronie 132 masz podane jak się dostać do pompy paliwa.

lukasgo

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Sierpień 2013, 21:01:24 »
1. Demontujesz dolne mocowanie tylnej kanapy po stronie kierowcy i dźwigasz siedzisko do góry.(żeby nie opadało wystarczy przytrzymać pasem)

2. podważasz widoczne kwadratowe wycięcie w dywaniku

3. wykręcasz 4 śruby trzymające plastykową osłonę --> tym samym dostajesz się do baku od góry i widzisz już mocowanie pompy

4. odpinasz 2 przewody paliwowe i przewód odprowadzający opary

5. odkręcasz śruby torx

6. wyciągasz do góry cały koszyk z pompą paliwa.

dave9

  • Gość
[Tucson] Pompa paliwa
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sierpień 2013, 22:27:42 »
Dzięki bardzo chłopaki, zdemontowałem, faktycznie proste.
Filtry czyste, więc pozostaje silniczek od pompy wymienić bo buczy.
Gdzieś przeczytałem, że te silniczki mogą się różnić "szczegółami".
Na co zwrócić uwagę przy kupnie?