Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Jaka to wersja modelu i20?  (Przeczytany 4247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piksel

  • Gość
[i20 PB] Jaka to wersja modelu i20?
« dnia: 03 Marzec 2015, 11:44:16 »
Witam mam pytanie dotyczące wersji i20, kupiłem niedawno to auto ale właściciel a właściwie handlarz nie wiedział jaka to wersja, auto sprowadzone z francji. jeśli ktoś może pomóc to z góry dziękuję.

ed. dookreślenie tytułu. tekla
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:11:06 przez Brt »

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Jaka to wersja modelu i20?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2015, 19:16:53 »
Można spróbować znaleźć podstawowe dane po numerze VIN chociażby tu: http://pl.vindecoder.pl/

Sprawdzałem na swoim, to dość dużo informacji można odczytać. No i się zgadzają. Jeśli potrzeba bardziej szczegółowych danych, to może jeszcze ktoś z forum pomoże.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] Jaka to wersja modelu i20?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2015, 21:10:48 »
Kudłaty koledze pewnie chodziło o określenie wersji na zasadzie Style, Comfort itd więc ten dekoder takich danych nie przedstawia wręcz przeciwnie pokazuje że w moim aucie jest ABS, a jakoś go nie widzę.

Piksel oszczędnie gospodarujesz informacjami bo na jakie podstawie ktoś ma określić wersję Twojego auta no chyba że na takiej że jest z Francji  :roll:  

Możliwości są pewnie dwie :

Odnalezienie w sieci katalogu z tego rocznika i porównanie wyposażenia.

Wizyta z numerem vin  w salonie Hyundai i może oni będą posiadać takie dane.

Jeśli chcesz sprawdzić jakie wyposażenie (nie jaka wersja) posiada Twoje auto to tutaj http://epc.japancars.ru/hyundai/ po wpisaniu vin trzeba kliknąć na koło zębate z prawej strony.

Offline angal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
[i20 PB] Jaka to wersja modelu i20?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marzec 2015, 09:55:53 »
Cytat: "kosmos2011"
ten dekoder takich danych nie przedstawia wręcz przeciwnie pokazuje że w moim aucie jest ABS, a jakoś go nie widzę.



Ja według dekodera mam 3 drzwiowe auto i światła przeciwmgielne, no chyba, że mi je wymontowali w salonie,a w zamian dołożyli jedną parę drzwi  :mrgreen:

piksel

  • Gość
[i20 PB] Jaka to wersja modelu i20?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2015, 18:53:56 »
Niestety wg dekodera nie zgadza się liczba drzwi, może napiszę jakie mam wyposażenie i ktoś ma takie i będzie wiedział czy to Comfort, Style, czy jeszcze jakieś inne:
ABS, klimatyzacja, immobilizer, centralny zamek z pilotem w kluczyku, kierownica skurzana ze sterowaniem do radia, komputer, halogeny, dwukolorowa tapicerka. To chyba wszystko.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Jaka to wersja modelu i20?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2015, 08:29:42 »
A możesz podać chociaż rocznik ? To co napisałeś trochę mi nie pasuje, chyba, że coś pominąłeś. Nie śledzę obecnej konfiguracji i20, ale w okolicach 2011 roku to jak miała ESP to był to przynajmniej Comfort, ewentualnie od wersji Comfort klamki i lusterka były w kolorze nadwozia, w niższych były czarne. Skórzana kierownica chyba wskazywałaby na Style, bo ja mam Comfort z 2011 i takich rzeczy nie mam... ale nie wymieniłeś ESP w wyposażeniu, więc to by nieco nie pasowało.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Jaka to wersja modelu i20?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2015, 09:36:14 »
Szkoda ze rocznika nie podajesz, ale wg mnie masz wersje Style.
Specjalnie dla Ciebie zeskanowalem tabelke z wyposazeniem ktora dostalem w 2010 roku odnosnie modeli z 2009 roku. Moze masz mlodszy, ale generalnie jakis tam poglad bedziesz mial.
Pamietaj, ze  w standardzie dostawalo sie tez ocierające klamki oraz losowo dla kazdego stuki w desce rozdzielczej, rdzewiejaca tylna klape. Podsufitka z tylu tez ma ochote odpasc, ale to nawet fajne auto  ;-)

Pobierz sobie ZAPISZ OBRAZEK JAKO i mozesz powiekszyc jak juz bedziesz mial na pulpicie, albo moze bez pobierania wystarczy.



piksel

  • Gość
[i20 PB] Jaka to wersja modelu i20?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2015, 23:01:15 »
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Kilka pozycji z wyposażenia pasuje do wersji Style, ale niektórych co też powinny być nie ma, ale trudno będę się pocieszał że mam najlepszą wersję. :-)