Autor Wątek: [i40 VF] Poduszki powietrzne nie zadzialaly  (Przeczytany 3658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pulkol

  • Gość
[i40 VF] Poduszki powietrzne nie zadzialaly
« dnia: 06 Luty 2015, 14:42:16 »
Witam wszystkich.
Chcialem sie z szanownymi forumowiczami podzielic moim szokiem, z ktorego nadal wychodze po wypadku. Posiadam i40 z czerwca 2013r. (1sza rejestracja w pazdzierniku 2013). Niedawno mialem wypadek na niemieckiej autostradzie. Ku mojemu zdziwieniu nie odpalila zadna z poduszek powietrznych, nie zadzialaly napinacze pasow...Doprawdy nie wiem co mam o tym myslec i nie wiem jaka powinna byc moja reakcja. Nadmienie, ze jestem pierwszym wlascicielem, samochod zakupiony w salonie, serwisowany-oczywiscie w Hyundaiu. Aby lepiej zobrazowac zdarzenie, zamieszczam zdjecia:




Marcin12

  • Gość
[i40 VF] Poduszki powietrzne nie zadzialaly
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2015, 22:43:27 »
Nie jestem ekspertem, ale to chyba wszystko zależy, z jaka prędkością i silą przedzwoniłeś.

Z tego, co widać to chyba poszedłeś po bandzie może nie było centralnego uderzenia i po prostu czujniki nie zadziałały.

To jest po prostu moja teoria.

Jeżeli było inaczej i uważasz ze powinny wystrzelić, to bym się nie zastanawiał i brał rzeczoznawcę, jeżeli on by potwierdził ze powinny odpalić to bym zakładał sprawę Hyundaiowi.

W końcu to twoje życie i zdrowie, tym razem miałeś szczęście.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Poduszki powietrzne nie zadzialaly
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2015, 23:55:13 »
Wygląda na to że przedni prawy czujnik nie znalazł się w strefie uszkodzenia.

Widzę że tył też ucierpiał


Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[i40 VF] Poduszki powietrzne nie zadzialaly
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2015, 23:56:07 »
nie zadziałały po zbyt małe przeciążenie było (siła uderzenia) by uruchomić .
czujniki są zaprojektowane by uruchamiać poduszki przy odpowiednim przeciążeniu .


plusem tej sytuacji są mniejsze koszta naprawy ( nie trzeba wymieniać airbagów )

1igor1

  • Gość
[i40 VF] Poduszki powietrzne nie zadzialaly
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2015, 13:30:42 »
Ze zdjęć nie widać aby była duża siła uderzenia, więc ja bym się cieszył, mniej kosztów, mniej zniszczeń w środku

paver

  • Gość
[i40 VF] Poduszki powietrzne nie zadzialaly
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Luty 2015, 14:09:36 »
Poduchy nie muszą wybuchać przy każdym uderzeniu. Poduchy mogą narobić dużo złego jak w złym momencie wywalą.
Nawet w instrukcji auta napisane jest, że nie przy każdym zderzeniu będą się otwierały i zależne jest to od wielu czynników czy w ogóle zadziałają.
Patrząc na zniszczenia to nie było potrzeby wywalenia poduszek.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Poduszki powietrzne nie zadzialaly
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Luty 2015, 15:51:36 »
Trochę na pierwszy rzut oka to niepokojące ale jak koledzy piszą  - nie strzeliłeś w coś tylko bardziej "obrałeś" go trochę z tego i owego ale nie poszła cała siła ani na podłużnice ani na drzwi stąd może właśnie być brak reakcji ze strony czujników na poduszkach/kurtynach.
Ale ja bym tego tak nie zostawił. Lepiej aby się temu przyjrzał jakiś rzeczoznawca.
Jeśli tak zrobisz podziel się wnioskami bo to dość istotne dla nas czy poduszki i napinacze tam działają jak trzeba.

Pozdro

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Poduszki powietrzne nie zadzialaly
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty 2015, 21:47:40 »
Kolega pulkol to chyba liże rany po wypadku bo od napisania postu nie zagląda na forum. Na serwerze do zdjęć jest taki dopisek "*Pliki są kasowane jeżeli w ciągu 90 dni nie nastąpiło wyświetlenie pliku" czy to oznacza że za jakiś czas  zdjęcia nie będą się wyświetlać w takim przypadku autor mógł przecież określić okres ważności postu bo przecież bez tych zdjęć temat ten będzie martwy.