Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Prędkościomierz nie działa  (Przeczytany 5165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Prędkościomierz nie działa
« dnia: 30 Styczeń 2015, 14:59:37 »
Szanowni Forumowicze.

Chciałbym Was zapytać, czy w Waszych i20 w czasie dłuższej jazdy w ulewny deszcz, lub po umyciu samochodu, a w szczególności po dokładnym umyciu przednich nadkoli (przypuszczam, że aktualnie to jest przyczyną, bo dość obficie zlałem je wodą w celu pozbycia się wszechobecnej soli drogowej), przestaje działać prędkościomierz? No i dodatkowo licznik kilometrów nie uwzględnia bieżącego  przejechanego dystansu zarówno na liczniku znajdującym się pod prędkościomierzem, jak i na wyświetlaczu na środku deski rozdzielczej. Można jechać i jechać i nic. Wszystko inne oprócz samego prędkościomierza i licznika kilometrów działa.

Przyznam, że już kilka razy (nie za każdym razem w kontakcie z dużą ilością wody), miała miejsce podobna sytuacja, ale po przeschnięciu auta wszystko wracało do normy. Powiedzmy na drugi dzień. Aktualnie stan utrzymuje się już od tygodnia i to zaczyna mnie trochę nie tyle co martwić, ale denerwować. Z tego co na szybko wyczytałem w internecie,  to prędkościomierz obsługiwany jest przez linkę, także kwestia wilgoci chyba nie ma tu aż tak wielkiego znaczenia, chociaż kojarząc sytuacje, w których prędkościomierz przestaje działać, to chyba ma to jakiś związek.

Uprzedzając ewentualne pytania, lub sugestie, to w czasie mycia samochodu na myjce ciśnieniowej zawsze robię to z bezpiecznej dla samochodu odległości, tzn. nie wtykam lancy np. w nadkole, szczeliny i leję wodę pod dużym ciśnieniem, lub trzymam lancę w odległości np. 3 cm od karoserii. Jestem świadom, że w ten sposób można coś poważnie uszkodzić lub zepsuć. Jednak jak się okazuje, nie tym razem  ;-)

Jak jest w przypadku Waszych aut, bo nie wiem, czy mój egzemplarz jest tak wyjątkowy, czy jest to raczej powszechna przypadłość tego modelu?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:11:16 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] [i20 PB] Prędkościomierz nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2015, 18:34:50 »
Dodaj tag do tematu.

Dziwna sprawa wersje z silnikiem G4LA mają elektroniczny czujnik wkręcony w skrzynię biegów ale już nie pokazuje na wyposażeniu kabelka łączącego z zegarami (jest w wersji G4FA). Linki w wyposażeniu nigdzie nie mogę znaleźć.


Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] [i20 PB] Prędkościomierz nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Luty 2015, 10:35:45 »
Kosmos2011, zapewne masz rację. Tak jak wspomniałem, to na szybko wyczytałem w internecie, bez zgłębiania tematu. Wprowadziłem wszystkich w błąd, także przepraszam.

Podjadę do ASO i niech grzebią. Zdam szczegółową relację co jest przyczyną, czy woda, czy może sam czujnik się zużył.

 Tag dodany.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] [i20 PB] Prędkościomierz nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Luty 2015, 20:26:19 »
Nie widać taga.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] [i20 PB] Prędkościomierz nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty 2015, 18:56:30 »
Cytat: "kosmos2011"
Nie widać taga.


Jakoś nie mogę poradzić sobie z otagowaniem tego tematu. Być może przyczyną jest to, że przy zakładaniu „Nowego tematu” w polu dotyczącym tagu wszystko usunąłem. Niby to pole teraz jest dostępne do modyfikacji/uzupełnienia, dzielę wyrazy przecinkami, pisze bez polskich znaków, z polskimi znakami, jednak finał jest taki, że tagu jak nie było tak nie ma.

W kwestii samego prędkościomierza, to dopiero 11 lutego mam umówioną wizytę w ASO. Panowie ogólnie zrobili oczy i nie komentowali problemu. Pewnie skończy się na tym, że go wymienią i konkretnej przyczyn jego usterki się nie dowiem. Tak jak wcześniej wspomniałem opiszę co mi powiedzieli i co zrobili.

------------------------------
[ Dodano: 2015-02-11, 11:51 ]
------------------------------

Byłem dziś na wizycie. Obejrzeli, wyjęli, wyczyścili, zamontowali ponownie i nic. Czujnik zamówiony, bo nie mają na stanie. Mam czekać na telefon. Jak go otrzymają (około 3-4 dni), to wtedy mamy się umówić na wymianę. To chyba tyle w temacie. Przynajmniej się dowiedziałem w którym dokładnie miejscu jest zamontowany i jaki jest do niego dostęp. Przyda się ta wiedza na przyszłość. Sprawdziłem też ile może taka pierdoła kosztować. Cena waha się w granicach 50-60 zł. O cenę w ASO nie pytałem, ale z ciekawości zapytam.

--------------------------------------
[Dodano: 2015-02-23, 17:14]
-------------------------------------

Czujnik wymieniony. Wszystko działa. Wymiana banalnie prosta. Dobry dostęp również od góry, także do wymiany czujnika nie jest potrzebny kanał czy podnośnik. O cenę czujnika w ASO już nie pytałem.