Autor Wątek: [i30] [NOWY] Upgrade do wyższej wersji wyposażenia  (Przeczytany 4131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zrazik

  • Gość
[i30] [NOWY] Upgrade do wyższej wersji wyposażenia
« dnia: 29 Styczeń 2015, 11:54:58 »
Witam

Czy ktoś w nowym i30 wymieniał elementy wyposażenia na te z wyższej wersji?


U siebie w Comfort czy C+  chciałbym nieco pokwymieniać:

Tempomat - czy wystarczy wymiana kierownicy? czy trzeba coś w kabelkach zmieniać? Wiem że kiera z tempomatem ma wtyczkę 10 pin a w niej 7 kabelków

Klima auto - czy wystarczy sam panel wymienić czy również dołożyć czujniki i silniczki nagrzewnicy wymienić?

Światła  AUTO - czy wystarczy manetka i czujnik nasłonecznienia? czy jakiś inny czujnik jest od tego?

Lusterko fotochrom  - czy da radę zamontować  na mocowaniu zwykłego lusterka?

Czujnik deszczu - czy starczy sama manetka (jeśli trzeba zmieniać) i czujnik, czy trzeba kable przeciągać czy wiązka jest?

Licznik Supervision - czy wystarczy sama podmiana licznika? czy trzeba korygować ODO/

Sporo pytań, mam nadzieję że i sporo odpowiedzi ;)

Póki co udało mi się dołożyć tweetery ;)

Offline flyman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[i30] [NOWY] Upgrade do wyższej wersji wyposażenia
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2015, 13:11:46 »
Tempomat - potrzebne: przełączniki z obsługą tempomatu i kabel łączący kierownicę z owymi przełącznikami (są różne kombinacje kabli w zależności od typu przełączników) - reszta obsługi jest już w samochodzie (jest do tego osobny temat na tym forum),

Klima - nie wiem, ale chyba panel sam wystarczy (w panelu jest już czujnik temperatury wewnętrznej, a znając metodę budowania z klocków, to raczej sam panel wystarczy) - nawiewy też masz przecież elektrycznie sterowane, temperatura również...

Światła auto - brak czujnika pod lusterkiem wstecznym, chyba że sam sobie dorobisz (ja użyłem KIT'u AVT i podłączyłem się pod przełącznik w kierownicy - działa bardzo dobrze)

Lusterko fotochrom - mocowanie chyba to samo, ale problem z dostaniem takiego (może lepiej kupić z innego starego auta i przerobić - myślę nad tym jakiś czas, ale brak czasu powoduje spowolnienie myślenia)  :mrgreen:

Czujnik deszczu - potrzebna specjalna szyba + moduł pod lusterkiem (na szybie jest powłoka sprawdzająca wilgoć, a moduł przetwarza to na ilość deszczu i szybkość zbierania wycieraczek) - za drogo

Licznik Supervision - jeśli nie zależy ci na ODO (bo trzeba to niestety programować), to możesz wymienić bez problemu.

zrazik

  • Gość
[i30] [NOWY] Upgrade do wyższej wersji wyposażenia
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2015, 16:36:01 »
Cytat: "flyman"
Tempomat - potrzebne: przełączniki z obsługą tempomatu i kabel łączący kierownicę z owymi przełącznikami (są różne kombinacje kabli w zależności od typu przełączników) - reszta obsługi jest już w samochodzie (jest do tego osobny temat na tym forum),

Czyli tylko kierownica z odpowiednimi przyciskami i ew kombinacja z kabelkami we wtyczce, no to ok
Cytat: "flyman"

Klima - nie wiem, ale chyba panel sam wystarczy (w panelu jest już czujnik temperatury wewnętrznej, a znając metodę budowania z klocków, to raczej sam panel wystarczy) - nawiewy też masz przecież elektrycznie sterowane, temperatura również...

pewnie jeszcze czujnik nasłonecznienia na podszybiu

Cytat: "flyman"

Światła auto - brak czujnika pod lusterkiem wstecznym, chyba że sam sobie dorobisz (ja użyłem KIT'u AVT i podłączyłem się pod przełącznik w kierownicy - działa bardzo dobrze)

pod  lusterkiem? na górze szyby czy na podszybiu ten od nasłonecznienia?

Cytat: "flyman"

Lusterko fotochrom - mocowanie chyba to samo, ale problem z dostaniem takiego (może lepiej kupić z innego starego auta i przerobić - myślę nad tym jakiś czas, ale brak czasu powoduje spowolnienie myślenia)  :mrgreen:

można pokombinować i osadzić lusterko na kulce od zwykłego lusterka, ew allegro i szukanie odpowiedniej podstawki. Tylko jak się nie ma szyberdachu to pewnie trochę trzeba pociągnąć B+ (prądu po stacyjce)




A grzane fotele ktoś podłączał? Może maty są już wbudowane? Jak np w Renault są grzane a w Dacii brak tylko wyłącznika :D

I jak wygląda sprawa aktywacji statycznego doświetlania zakrętów? Są to halogeny czy inne reflektory główne? Da się to aktywować kompem czy trzeba coś dokładać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] [NOWY] Upgrade do wyższej wersji wyposażenia
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2015, 19:40:38 »
Zrazi czy na forum Forda też dublowałeś tematy ? Większość Twoich pytań było już zadanych : tempomat. lusterko, zegary (do niektórych tematów już nawet się dopisałeś) więc dostosuj się do zasady jeden problem- jeden temat.

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
[i30] [NOWY] Upgrade do wyższej wersji wyposażenia
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Luty 2015, 10:10:33 »
Temat zamykam istnieją tematy powiązane wystarczy skorzystać z funkcji szukaj.