Autor Wątek: [Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem  (Przeczytany 6298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zdzwod123

  • Gość
[Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem
« dnia: 27 Styczeń 2015, 17:38:27 »
witam ponownie przebieg w moim santku jest orginalny kupiłem go od kuzyna a on miał go od nowosci co do odpalania pali od kopa miałem nawet coś takiego że mechanik sprawdzał mi świece żarowe i wszystkie cztery nie grzały a mimo to nie miałem problemu z odpalaniem

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2015, 17:50:40 »
U mnie to samo się dzieje z tym że jest biało czarno niebieski i gryzie w oczy jak nic i nie wiem co jest grane oleju niby nie bierze tak jak by miał dawkę dużą ropy na turbo jest sucho ?chyba że wtrysk jest szczelony i zaczą lać ale camonraile by się włoczał zaraz Chek

vernik

  • Gość
[Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2015, 17:53:28 »
Miałem to samo, a teraz szukam silnika. Generalnie jeżeli kopci Ci na biało to nie jest dobrze. Jeżeli jest to para to powinna szybko "znikać" w powietrzu. Natomiast jeżeli dym, to poczujesz zapach spalonego oleju. Może to być turbina i proponowałbym zacząć od jej sprawdzenia. Co do przebiegu, to raczej niespotykane są takie przebiegi przy dieslu w tym roczniku. Zacznij od sprawdzenia turbiny

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2015, 17:57:54 »
zapomniałem dopisać że jak się na grzeje to wszystko znika i żadnego dymu niema i kurdka na wate nie wiem co to jest jescze zobacze turbo ma w tej chwili 175 tyś.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2015, 20:36:50 »
To jest raczej normalna sprawa, że w zimie po rozruchu diesel przez chwilę dymi na biało. Taki niezbyt gęsty białawy dymek.Para wodna i tyle. Po nagrzaniu silnika i wydechu biały dym znika i po sprawie. Tak to wygląda w sprawnych autach. Gorzej, jak jest problem z rozruchem lub są inne objawy. Takie jak u Waldemara-dym biało-czarno-niebieski i w dodatku gryzie, to już nie jest normalne.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Styczeń 2015, 21:01:23 »
Zdzwod123 dodaj tag do tematu wg poniższej instrukcji.

Trzeba kliknąć po prawej stronie postu na „EDYTUJ” i następnie:


Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
[Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2015, 22:06:31 »
Niby bez związku, ale tylko benzyna...Sorki

zdzwod123

  • Gość
[Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Styczeń 2015, 10:30:33 »
kosmos2011 dzieki za podpowiedż

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] [Santa Fe SM] kopci jasnym dymem
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maj 2016, 20:24:01 »
Siemka, dawno mnie tu nie było, ale do rzeczy.

Odświeżę trochę temat, mam objawy jak wyżej, na zimnym odpala bez problemu, świece sprawne, ostatnio 2 wymieniałem, EGR zaślepiony.
Zimą mnie to nie niepokoiło - wiadomo zima vs diesel, ale teraz gry rano już są temperatury znacznie wyższe, kopci na biało/błękitnie, po zagrzaniu objawy znikają i w danym dniu już nie wracają.
Zdarza się że rano po pierwszym rozruchu nie kopci wcale, często dwukrotne zagrzanie świec pomagało ale nie zawsze.
Turbina była sprawdzana wizualnie, intercooler czysty.

Dzięki za pomoc :)
Już się temat wyjaśnił, leją wtryski do cylindrów "na zimnym silniku" po zagrzaniu uszczelniają się i nie kopci ale podczas rozruchu dymi niespalone paliwo, poziom dymienia zależy od ilości paliwa które znalazło się w cylindrach.

Pozostaje sprzedać Santka, za dużo już w silnik wpakowałem, mam dość diesla, trzeba przerzucić się na benzynę z LPG.

Mam już upatrzonego Tucsona 2.0 + LPG z 2009r
Tak więc chyba zostaję w rodzinie :)