Autor Wątek: [Santa Fe CM] kontrolka check  (Przeczytany 2273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FREESTYLER16

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[Santa Fe CM] kontrolka check
« dnia: 22 Styczeń 2015, 19:20:29 »
Witam Państwa.

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Hyundaia Santa Fe II z 2007 roku.
Samochód wygląda znakomicie, jednak nie jest wolny od wad. Jak już wracałem od poprzedniego właściciela, zapaliła się pomarańczowa kontrolka (CHECK z silnikiem) wydaje mi się, że jest to co związane z filtrem paliwa zacząłem dolewać uszlachetniacz do ropy(SKYDD) i pomaga, ale tylko na chwilę. Więc problem jest gdzie indziej, przynajmniej tak mi się wydaje. Miał ktoś z tym również jakieś problemy? Na serwis nie chcę jechać, gdyż za samo sprawdzenie policzą sobie około 200zł.. Samochód przed zakupem stał u poprzedniego właściciela na oparach przez okres około miesiąca, może to było problemem, że jakieś śmieci napchały się do filtra?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] kontrolka check
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2015, 22:43:23 »
Tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6090 masz narzędzie (za kilkadziesiąt złotych) do samodzielnej diagnostyki (jeśli chodzi o silnik to bez przerabiania), jak sprawdzisz jaki błąd jest generowany to będzie można postawić diagnozę.

artur04c

  • Gość
[Santa Fe CM] kontrolka check
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Luty 2015, 17:39:54 »
U mnie check sie zaświecił po tym, jak czyściłem intercooler i jeszcze olej mi sie rozlał przy wymianie więc musiałem zdjąć intercooler żeby mieć dobre dojście i jest taka sprawa, że musiałem odłączyć kość  od intercooler i dwa przewody, po podłączeniu i uruchomieniu silnika zapalił się check i się świecił dopóki nie odłączyłem klemy na 30 min :D po tej czynności odpaliłem auto check się świecił, ale po przejechaniu kilku km zgasł ;)