Autor Wątek: [Santa Fe CM] nowy samochód - nowe problemy  (Przeczytany 3596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FREESTYLER16

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[Santa Fe CM] nowy samochód - nowe problemy
« dnia: 21 Styczeń 2015, 11:48:48 »
Witam Państwa.

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Hyundaia Santa Fe II z 2007 roku.
Samochód wygląda znakomicie, jednak nie jest wolny od wad. Po pierwsze to jak już wracałem od poprzedniego właściciela, zapaliła się pomarańczowa kontrolka (CHECK z silnikiem) wydaje mi się, że jest to co związane z filtrem paliwa zacząłem dolewać uszlachetniacz do ropy i pomaga, ale tylko na chwilę. Więc problem jest gdzie indziej, przynajmniej tak mi się wydaje.  Druga kwestia to przednie lampy- a dokładniej światła postojowe(te wąskie paseczki) część lampy się pali, a część jest przyciemniona, kiedyś zobaczyłem, że z jednej strony wpadła mała żaróweczka do środka tego klosza-  jest możliwość, by ją wyjąć? Dodaję zdjęcie w załączniku. Kolejnym problemem, może już mniej związane z samochodem, to kamera cofania, niby jest a jej nie ma. Gdy wrzucę wsteczny, kamera automatycznie się przełącza, ale nie pokazuje obrazu, dodaję również film do problemu:

kamera wydaje mi się że jest dobrze podłączona, bo jak stukam w to miejsce, gdzie jest kamera- to obraz na monitorze się trzęsie- nie wiem gdzie szukać rozwiązania.  Może ktoś będzie mi w stanie pomóc chociaż z jednym problemem.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] nowy samochód - nowe problemy
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2015, 18:12:37 »
"Nowy samochód-nowe problemy" - jeden problem- jeden temat.

alfi85

  • Gość
[Santa Fe CM] nowy samochód - nowe problemy
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2015, 23:12:43 »
Witam.
Podłączę sie pod temat ;-)
Od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem santa fe z 2004 z silnikiem 2.4 w przednim napedzie z przebiegiem (podaje licznikowy) 130tys.km. Zaczeły sie jednak małe problemy: najwazniejszy jest taki że pali mi bezpiecznik od pompy paliwa i nie wiem co może byc tego przyczyną :-( nie muszę chyba dodawać że unieruchamia to autko. A drugi to delikatne drgania na kierownicy. Jesli miał ktoś podobny przypadek to proszę o podpowiedź. I spytam tak przy okazji czego mogę się spodziewać po tym autku z takim przebiegiem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam :-)

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] nowy samochód - nowe problemy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2015, 11:00:54 »
Od początku.

Filtr Paliwa wymieniłbym od razu po zakupie samochodu jest to wydatek około 100 zł a masz pewność że jest nowy. Pomimo zapewnień poprzedniego właściciela generalny przegląd zawsze jest wskazany.

Lampy przednie i zarazem światła postojowe ją bardzo prosto demontowalne i wystarczy je wykręcić i przechylić żeby żaróweczka znalazła się w okolicach miejsca jej montażu i za pomocą szczypiec można będzie ją wyciągnąć. Zaciemnienie części światła postojowego może być spowodowane złym zamontowanie żarówki albo po prostu taka jego uroda. Wieczorem sprawdzę i napiszę jak to u mnie wygląda.

Jak montowałem swoją kamerę cofania to instalator powiedział że ich żywotniśc to około 5-7 lat więc może nadszedł kres żywotności Twojej. Często przyczyną jest zmatowienie osłony obiektywu (ten proces przyśpiesza mycie samochodu w automatycznych myjniach). Druga sprawa to sprawdź instalację może coś sie rozpięło.