Autor Wątek: Uszkodzona tylna klamka zewnętrzna - Accent '00  (Przeczytany 2923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wygibusek2

  • Gość
Uszkodzona tylna klamka zewnętrzna - Accent '00
« dnia: 09 Styczeń 2010, 13:44:20 »
Witam.
Mam następujący problem z tylnymi drzwiami, mianowicie klamka zewnętrzna wysuwa się tak jakby była urwana czy też nadłamana, od środka też nie mogę otworzyć drzwi, gdyż była wciśnięta blokada w drzwiach i wewnętrzną też nie da się ich otworzyć.
Czy miał ktoś podobny problem, a może wiecie jak odblokować tą blokadę, by otworzyć drzwi od środka i wtedy ewentualnie odkręcić tapicerkę.

xardas

  • Gość
Uszkodzona tylna klamka zewnętrzna - Accent '00
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2010, 15:18:21 »
YO. Spróbuj odkręcić klamkę drzwi od wewnątrz (1 wkręt), a potem delikatnie ją wyjąć ale uważać, żeby takich plastikowych zasuwek na cięgła nie połamać, bo najpierw trzeba je wypiąć z cięgieł. Potem wyjmujesz dopiero klamkę. Następnie ręką ciągasz za cięgna - musi się otworzyć. Chyba że miałeś wciśnięty ten bolec przy zamku - blokadę żeby dzieci same nie wysiadły (nie wiem czy to jest w hyundaiu bo nie uzywałem, ale chyba tak). Wtedy to musisz odkręcić cały bok i kombinować. Ale to będzie trudne, bo nie wiem jak odkręcisz bok na zamkniętych drzwiach.

wygibusek2

  • Gość
Uszkodzona tylna klamka zewnętrzna - Accent '00
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2010, 23:32:25 »
Niestety miałem przesuniętą blokadę i w tym cały problem, bo inaczej otworzyłbym od środka, sytuacja patowa i brak pomysłu jak otworzyć te nieszczęsne drzwi...

Teges

  • Gość
Uszkodzona tylna klamka zewnętrzna - Accent '00
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2010, 08:20:41 »
Da się :)
Miałem podobnie tylko ze mi siłownik padł i przy okazji mialem ten dynks przeciwdzieciowy.
Troche gimnastyki ze zdjeciem boczku jest ale jest to wykonalne, a gdy juz zdejmiesz to przydałby sie jakis kumpel od zewnątrz. Generalnie trzeba (jak masz oczywiscie) pilotem otwierac i zamykac drzwi i ciągnac za ciegno siłownika zeby mu troche pomóc. Jak odpuści to juz tylko od zewnątrz pociagnac za klamke i generalnie myslec co dalej, bo ja pozniej nie moglem ich znowu zamknąć :D ale to juz inna historia :P

Pozdrawiam

wygibusek2

  • Gość
Uszkodzona tylna klamka zewnętrzna - Accent '00
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2010, 13:42:13 »
Niestety nadal nic z tego ,może ma ktoś jakiś pomysł jak odblokować blokadę rodzicielską w zamkniętych drzwiach...
Dzięki.

[ Komentarz dodany przez: weryfikator.kont: 2010-01-14, 14:12 ]
Nie cytujemy całych postów pisząc bezpośrednio pod nim odpowiedź!

doman76

  • Gość
Uszkodzona tylna klamka zewnętrzna - Accent '00
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Styczeń 2010, 14:34:39 »
Masz wersje 5D czy 4D? Jeśli 5D najprościej będzie jak wyjmiesz tylną kanapę (śruby od strony bagażnika), wtedy bez problemu ściągniesz boczek drzwi, kilka śrub dookoła , 2 przy tej rączce pod zaślepkami. Oczywiscie najpierw ściągasz wewnętrzną klamkę oraz korbke od szyby jeślli nie masz elektryki. Klamka wewnętrzna to 1 śrubka, wysuwasz ją do przodu lub tyłu(nie pamiętam), ściągasz blokady z cięgien i je odczepiasz. Jak już masz pościągane wszystko to od dołu odciągasz boczek(zatrzaski), wtedy już sobie napewno poradzisz.

wygibusek2

  • Gość
Uszkodzona tylna klamka zewnętrzna - Accent '00
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń 2010, 15:47:59 »
Może istnieje jakaś metoda na odblokowanie drzwi od środka bez odkręcania tapicerki ,ten nieszczęsny bolec od blokady rodzicielskiej ...