Autor Wątek: [ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?  (Przeczytany 13145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kauczuk

  • Gość
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« dnia: 15 Styczeń 2015, 13:19:13 »
Witam,

Jak sprawdzić czy działa podgrzewanie przedniej szyby? Gdy mam oszronioną przednią szybę załączam podgrzewanie szyby i czekam. Szron schodzi ale zaczyna topnieć od nawiewu bo oprócz tego włączam klimatyzację i cyrkulację od wewnątrz. Czy nie powinno ogrzewać ją od krawędzi i szron stopniowo do środka schodzić? Czy to może w ogóle tak nie działa???
Jak Wy radzicie sobie ze szronem jak ustawiacie ogrzewanie?

Pozdro!

Toms

  • Gość
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2015, 14:51:20 »
Po pierwsze szyba jest podgrzewana ok 5 cm od dołu tam gdzie spoczywają wycieraczki ( nie cała), po drugie system odszraniania działa jak klima jest na auto i wciśnięty nawiew na przednią szybę ( max),  trwa to do 10 min wiec jak mi się śpieszy to wspomagam się skrobaczką ;)
pozdro

Kauczuk

  • Gość
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2015, 22:25:43 »
Dziękuje za wytłumaczenie. Będzie trzeba wychodzić 10 minut wcześniej z domu :-)

Offline tomko04

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2015, 13:07:45 »
tylko Ford ma opatentowaną wersję ogrzewania przedniej szyby- ale ten patent niedługo mu wygaśnie i wszyscy producenci będą mogli zacząć stosować tą wygodną formę odszraniania szyby przedniej  :-)

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2015, 15:57:44 »
Zanim kupiłem ix35 miałem Forda Focusa MKI z podgrzewana szybą, piękna sprawa w zimie. Ale zamiast tego, teraz mam podgrzewane siedzenia :mrgreen:

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2015, 07:33:16 »
To też dobrze- puszczenie bąka spowoduje szybsze odszranianie przedniej szyby :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

tkany

  • Gość
[ix35 EL] Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Listopad 2015, 19:24:02 »
Witam, mam zamiar wymienić przednią szybę ( jest pęknięta). W tej chwili jest zwykła a chciałbym wymienić na grzaną, ktoś wie czy wystarczy wstawić grzaną i przycisk, czy trzeba też dorabiać nową instalację elektryczną?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Listopad 2015, 20:33:01 »
Czy jesteś świadom że podgrzewanie dotyczy tylko miejsca w którym wycieraczki w spoczynku stykają się z przednią szybą?

Marcus72

  • Gość
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopad 2015, 21:20:39 »
nie koniecznie, np. fordy maja ogrzewana prawie cala powierzchnie przedniej szyby- fajna sprawa w zimie. A Wracajac do ix35 nie wiem i nie slyszalem zeby wogole przednia szyba byla ogrzewana.
Technicznie jest to mozliwe,ale trzeba nowa instalacje robic plus wlaczniki,przekazniki, bezpieczniki, mocniejsza instalacja, itd a czy sa takie szyby w sprzedazy??

R0KTEMU

  • Gość
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopad 2015, 08:03:56 »
Ale to nie ford. W ix35 podgrzewany jest tylko dół szyby tam gdzie wycieraczki.

Marcus72

  • Gość
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopad 2015, 08:53:56 »
ok, nie wiedzalem :oops: , ale to i tak nie jest "ogrzewanie szyby" tylko uwolnienie przymarznietych wycieraczek. Skrobac dalej trzeba :lol:

R0KTEMU

  • Gość
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Listopad 2015, 16:24:53 »
Tak zgadza się.

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopad 2015, 22:42:20 »
Cytat: "R0KTEMU"
Ale to nie ford. W ix35 podgrzewany jest tylko dół szyby tam gdzie wycieraczki.


Jezdzilem pare ladnych lat Fordami. Naprawde super sprawa z ta grzana szyba przednia. 30 sekund i lod, szron czy para znikala:) Az dziwne ze Hyundai w tej klasie auta czegos takiego nie zrobil:(

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopad 2015, 11:44:54 »
AndrzejO, Chyba nikt poza Fordem tego nie ma. Opatentowana technologia...

jack55

  • Gość
[ix35 EL] Podgrzewana przednia szyba?
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Listopad 2015, 15:50:50 »
Patent  Forda to dzisiaj już przeżytek bo widać było druciki wtopione w szybę ,szczególnie w słoneczny dzień i było to dość irytujące.
Cała grupa VW ma dzisiaj lepszy patent ,bo przednia szyba jest podgrzewana  bezprzewodowo ;-)

W niedalekiej przyszłości nie będzie nawet potrzeby posiadania ogrzewanej szyby, żeby ona nie zamarzała...
http://auto-mania.com.pl/szyby/niezamarzajce-szyby.html