Autor Wątek: [Getz] GETZ - Błąd P0172  (Przeczytany 3958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

new

  • Gość
GETZ - Błąd P0172
« dnia: 12 Styczeń 2015, 20:35:34 »
Getz: Benzyna + LPG

Dzisiaj zapaliła się kontrolka Check Engine.
Początkowo nic się nie działo tylko zapaliła się kontrolka. Po kilku odpaleniach auta po starcie zaczęły opadać obroty i jakby się dławić i zgasł. Działo się tak tylko na benzynie. Po przegazowaniu jak przeszedł na LPG to działał prawidłowo. Jak tylko go przełączyłem na benzynę to od razu spadły obroty i się dusił. Niewiele myśląc podjechałem do Hyundaia i po podpięciu go pod komputer wyskoczył błąd P0172. Gościu stwierdził, że mieszanka jest za "bogata". Powiedział, że może to być też lambda albo katalizator.

Czy ktoś przez to przechodził i miał taki zgryz ? Zastanawiam się czy rano mi odpali na benzynie skoro tak będzie go dławić zanim na LPG przeskoczy.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 20:18:03 przez Brt »

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Re: GETZ - Błąd P0172
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2015, 07:59:30 »
Cytat: "new"


Czy ktoś przez to przechodził i miał taki zgryz ? Zastanawiam się czy rano mi odpali na benzynie skoro tak będzie go dławić zanim na LPG przeskoczy.


Ja mam tak że np. z rana, kiedy silnik jest zimny (np. zimą) i zapalam auto oraz próbuję dodać gazu (dalej stojąc na luzie) to obroty też spadają, jak nie zdejmę dalej nogi z gazu, to silnik zaczyna się dławić. Puszczam gaz, silnik zaczyna pracować normalnie. Jak sie trochę rozgrzeje i postoi z minutę na jałowym, wszystko wraca do normy. Jak próbuję jechać na takim silniku, to praktycznie się nie da - chyba, że na półsprzęgle. Taki efekt występuje rzadko, ale jednak zdarza się już od paru lat. Mam wrażenie, że zależy też od wilgotności.

Offline marrgoss

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 102
GETZ - Błąd P0172
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwiecień 2016, 08:48:52 »
Odgrzeję temat
Zazwyczaj co parę miesięcy wywalało mi błąd P0133, a wczoraj pokazał się właśnie P0172.
Jak sobie poradziliście z tym błędem? Dalej macie z nim problem czy został wyeliminowany?

asdfuc

  • Gość
GETZ - Błąd P0172
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2016, 22:21:02 »
Gdyby nie ten problem, koreańskie silniki byłyby idealne... Na necie jest masa problemów z odpalaniem i/lub dławieniem po odpaleniu i niestety, ale żadnych konkretów. Nie jest to pompa ani podciśnienie ani lewe powietrze ani wiele innych, które sprawdziłem. Lepiej powiem, czego nie sprawdziłem: czy przy dławieniu zanika iskra i napięcie na zasilaniu pompy. Stawiam też, że silnik jest po prostu przelewany i że jest to problem oprogramowania, ale znam 2 takie przypadki, gdzie ASO nic nie wykryło skanerem i temat się ciągnie, bo ASO twierdzi, że nic nie wie o takim problemie - czyżby problem był tak trudny do wyeliminowania? Problem występuje również u ludzi bez lpg. Ciekawostka - po przejściu na gaz jest wszystko ok, kwiatki są tylko na benzynie...

Typowałbym jeszcze główny przekaźnik, ale nie bardzo mam na co go podmienić, no chyba że po prostu zewrę mostkiem.

new

  • Gość
GETZ - Błąd P0172
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipiec 2016, 20:29:42 »
Temat dalej aktualny u mnie :(
Jak jest ciepło to nie czuć tego ale teraz czasami deszcz zawita to i rano czuć takie delikatne skubanie :( wyjeżdżając pod górę czuć też że skubie go delikatnie. Mam też tak, że jak jest upał i włączę klimatyzację na full to jak dojeżdżam do skrzyżowania na luzie to mi gaśnie :( też nie wiem co to jest :(