Autor Wątek: [Santa Fe CM] Problem ze sprzęgłem  (Przeczytany 3388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Simpler

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem ze sprzęgłem
« dnia: 09 Styczeń 2015, 18:55:32 »
Czy możecie pomóc? Po przejechaniu ok. 4-5 km bez zmiany biegów, pedał sprzęgła zapada się - tak że dopiero na końcu czuję opór, po czym po wrzuceniu luzu trudno jest wrzucić inny bieg. Po kilkakrotnym wciśnięciu pedału sprzęgła wszystko wraca do normy. Podczas jazdy po mieście, gdy często zmienia się biegi, też nie ma problemów.

Zostało zrobione: sprawdzona pompa, wymieniony płyn, układ odpowietrzony. Podejrzenie pada na urządzenie pomiędzy pompą a wysprzęglikiem - czy to może być przyczyna? Do czego ono służy?

Będę wdzięczny za wskazówki.

ed. Uporządkowanie tytułu i opisu. tekla

DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2015, 09:28:50 »
Simpler,to są typowe objawy zapowietrzenia.

Simpler

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2015, 15:44:42 »
Układ został odpowietrzony za pierwszym razem. Potem jak usterka powróciła, nie byl w ogóle zapowietrzony. Jedyna obserwacja to że płyn był mętny, tak jakby był napowietrzony.

W serwisie chcą wyjmować skrzynię, stwierdzili że przyczyna leży w docisku sprzegła. Jeszcze nie oddałem, ale chyba będę musiał

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2015, 00:30:14 »
Witaj Simpler, mam radę, nie słuchaj tego co mówią w serwisie tylko idź i zasięgnij jeszcze opinii innego mechanika, lub kilku bo w serwisie chcą zarobić jak najwięcej i to jest ich główny cel. Może trochę przesadzam ale warto nie ufać niektórym mechanikom. Mieszkam w Irlandii i jak ostatnio miałem problem z nawiewami to mi powiedzieli że sprawa wygląda tak - usterka jest niewiadomo gdzie więc będą szukać. Poszukiwania mogą potrwać kilka godzin a cena wynosi 83 euro plus vat czyli równą stówę za godzinę... Z doświadczenia wiem że jak się zmienia mechaników to się w końcu trafi na porządnego ;)  

pozdrawiam

Woj44

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2015, 18:59:38 »
Witam,ja miałem identyczne objawy przy pękniętej sprężynie w pompie,po wymianie całej pompy jak ręką odjął.

Simpler

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem ze sprzęgłem
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2015, 19:38:43 »
Ostatecznie pomogła wymiana kompletu sprzęgła oraz wysprzęglika.