Autor Wątek: KUPNO - Accent  (Przeczytany 4892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wilczek

  • Gość
KUPNO - Accent
« dnia: 09 Styczeń 2015, 18:44:09 »
Witam
Od jakiegoś czasu rozglądam się za zmianą autka na coś nowszego. Zastanawiałem się nad różnymi markami i modelami generalnie coś z segmentu B. Trafiłem na ogłoszenie wg mnie ciekawe bo i samochód ładny przebieg też wygląda na oryginalny. Mam pytanie odnośnie Hyundaia Accenta z silnikiem 1,6 benzyna i gaz. Czy to auto warte uwagi (wiadomo każda marka ma mniej lub bardziej udane modele samochodów), czy silnik dobrze się sprawuje na LPG czy raczej do tego rodzaju paliwa lepszy jest inny motor (mniejszy/większy), jak jest z częściami zamiennymi ich dostępnością ceną? Czy naprawy są drogie? I w jakich cenach egzemplarze zadbane powinny się zawierać? Bo z przeglądu serwisów aukcyjnych accent tak w przedziale rocznikowych 2006-2010 ceny wahają się tak mniej więcej w przedziale 12-15 tysięcy co w porównaniu z innymi markami i rocznikami jest to dość mało, i nie wiem z czego to może wynikać.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2015, 17:06:16 »

tomasz1971

  • Gość
Zakup hyundai-a accenta
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad 2016, 10:43:50 »
Witam. Planuję zakup samochodu (link poniżej). Dodam że to wersja USA z automatyczną skrzynią biegów. Czy ktoś jeżdził takim autkiem i czy cena jest odpowiednia? http://otomoto.pl/oferta/hyundai-accent-24tyskm-jak-nowy-klima-elektryka-tempomat-automat-ID6yEEqR.html

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopad 2016, 16:44:54 »
Temat o zakupie Accenta już istnieje i trudno go nie zauważyć gdyż jest na końcu strony tego działu.

Zapytaj o vin.

Wersje USA różnią się niewiele konstrukcyjnie od EUR.

Tutaj możesz zakupić raport  http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=carfax+&bmatch=s0-aut-1-4-1025

Ciekawa oferta jak jeszcze stargujesz trochę.

W odróżnieniu od wersji EUR wspomaganie kierownicy hydrauliczne (z EPS jest kłopot i duże koszty naprawy).

ASB konstrukcyjnie jak w LC, Getz z możliwością wymiany filtra bez rozbierania obudowy.  

Radio do przestrojenia.

Silnik to poczciwy G4ED tylko z CVVT i napinaczem łańcuszka spinającego wałki rozrządu generalnie udana konstrukcja stosowana też w Kia Rio II.

tomasz1971

  • Gość
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopad 2016, 17:15:39 »
Dzieki za odp. Jeszcze jedno pytanko czy do tego silnika można bez problemu montować gaz?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad 2016, 17:20:12 »
Nawet trzeba  :mrgreen:

Silnik ma hydrauliczną kompensację luzów zaworowych.

tomasz1971

  • Gość
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień 2016, 10:00:07 »
Dzięki za odpowiedzi ale co z tym radiem? Da się przestroić ? I jakie są mniej więcej koszta?

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudzień 2016, 23:22:48 »
Wow, cena lekko oszałamiająca.

Offline kiniu21

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Hyundai Accent 2 ze szwajcari proszę o ocenę
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj 2017, 10:52:17 »
Witam panowie proszę o pomoc w ocenie potrzebuję kupić dla żonki link do ogłoszenia https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-accent-automat-1-6-zeszwajcarii-ID6yRW4L.html#xtor=SEC-8    czy to dobry wybór?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj 2017, 21:09:06 »
Zanim założysz nowy temat użyj funkcji szukaj (jest na górnej belce forum z lewej strony) znajdź podobny temat i tam dopisz pytanie.

Nie dobry gdyż:

Za wysoka cena jak na auto 12 letnie.

Rdza już wcina tylne nadkola i podłużnice z tyłu

Wnętrze z materiałów kiepskiej jakości i wyglądem z XX wiek.

Archaiczny wygląd zewnętrzny.

Tylko dwie poduszki.

Kia Rio drugiej generacji

Ten sam typoszereg silników G4ED (1,6) tylko z CVVT i G4EE (1,4)

Nowocześniejszy kształt nadwozia.

Wygląd wnętrza i wyposażenie nie ma co porównywać Kia bije na głowę Accenta.

Lepsze zabezpieczenie antykorozyjne.

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj 2017, 23:01:45 »
Kosmos2011, zapomniałeś jeszcze dodać, iż Rio 2 posiada dużo lepsze hamulce od Accenta lc/lc2.
I nadal posiada hydrauliczne bezawaryjne wspomaganie.
Accent lc/lc2 to fajny samochód jako budżetówka do 4-5k zł max w bardzo dobrym stanie.
Środek nie zachwyca, zawieszenie bardzo wytrzymałe(poza łącznikami stabilizatora), dobre silniki do gazu. Szkoda tylko że komfort mizerny.
Jako samochód do jazdy "aż odpadną koła" spełnia zadanie 100%.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maj 2017, 23:08:26 »
Wszystko się zgadza , a o hamulcach to nie ma co rozmawiać cztery lata temu wymieniałem wszystko z tyłu teraz sama rdza i ponownie mnie czeka wymiana. Skuteczność bębnów tragiczna. Auto garażowane zim za ostrych nie było.

Tak jak napisałeś 5 tyś pln pojeździć 4 lata i na złom.

W wersji HB bardzo pojemne auto sam bagażnik jaki długość auta można przewozić drzwi wewnętrzne 70 cm i listwy 2,5 m.

Przy prędkościach obwodnicy i bocznym wietrze kiwa jak ma Bałtyku.

Jedyne czym jest się chwalić to że była wersja WRC  :-D

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
KUPNO - Accent
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maj 2017, 23:14:34 »
Przy polifcie (bębny 203mm) i zastosowaniu korektorów Ate z Opla nie ma już takiej dużej tragedii.
U mnie przy G4ED tarcze z przodu wiecznie siwe. Jednak jeździ, nie zawodzi. U mnie nawet korozji nie ma. Koledze radze polukać jeszcze, bo był 2005r, za 1200zł, w Gubinie bodajże.
Uszkodzony przód i rysnięty bok, po zdjęciach bez tragedii, z Niemiec. Rzekomo niecałe 60k km zrobione. Jeżeli ktoś ma troszkę chęci, to spokojnie by sam to zrobił, a cenowo wyjdzie dużo lepiej.

Co do prędkości ponad obwodnicowych, to spokojnie mogę latać ponad 170Km/h podczas wiatru. Jedyny wymóg zawias w dół, i koła minimum 185/60 14", najlepiej 195/50 15.
Nawet z przyczepką w granicach prędkości autostradowych nie miałem problemów, a troszkę kilometrów zrobiłem. Zwykle A4 Opole-Tarnów.