Autor Wątek: [Santa Fe CM] Auto nie ma mocy, teraz nie odpala  (Przeczytany 2719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xrayx12

  • Gość
[Santa Fe CM] Auto nie ma mocy, teraz nie odpala
« dnia: 08 Styczeń 2015, 12:59:31 »
Witam. Od kilku miesięcy posiadam Santa Fe z 08r z 2.2 crdi. Problem zaczął się od tego, ze przy rozgrzanym zazwyczaj silniku, momentami brakowało mu mocy, tzn. wciskam gaz, a on zamiast przyspieszać, zwalnia i redukuje biegi (automatyczna skrzynia),nie reagował na gaz, po kilku sekundach mu przechodzi i jest ok. Teraz do tego doszedł kolejny problem. Kilka dni temu kierunkowskazy nie działały, lecz po krótkim czasie same się naprawiły, a od dziś ciągle się świeci kontrolka od immobilizera. Odpalam auto, i po chwili gaśnie samo, kontrolka od immobilizera nie gaśnie po przekręceniu zapłonu.
W aucie był fabrycznie dpf, został usunięty przez poprzedniego właściciela. Żadnych błędów  nie ma. Auto pali chyba zbyt dużo,  w trasie kolo 10, po mieście ponad 14.
Czy istnieje taka możliwość ze komputer przechodzi w tryb awaryjny? Mam w planach oddać komputer żeby wgrali mi fabryczne ustawienia, a później ponownie przekodować aby nie uwzględniał dpf. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam.

suchar

  • Gość
[Santa Fe CM] Auto nie ma mocy, teraz nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2015, 14:47:21 »
hmmm...

Na Twoim miejscu zaczął bym od sprawdzenia przepływomierza... takie tracenie mocy jest bardzo prawdopodobne przy walniętej przepływce

po prostu podepnij się pod komputer.... przekodowanie ECU jak dla mnie to absolutna ostateczność..... stawiam na walnięty któryś z czujników.

xrayx12

  • Gość
[Santa Fe CM] Auto nie ma mocy, teraz nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2015, 16:07:22 »
Był podłączany i sprawdzane były wszystkie błędy i żadnego nie pokazało, więc jeśli padła by przepływka to raczej by wykazało podczas diagnostyki?
Zapomnialem dodac, olej podnosi sie w dosc szybkim tempie.

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Santa Fe CM] Auto nie ma mocy, teraz nie odpala
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2015, 20:00:40 »
moim zdaniem jeśli podnosi Ci się poziom oleju to oznacza jedno - komputer widzi ,że dpf jest zapchany i zwiększa ilość dawki paliwa by go wypalić przez co paliwo miesza się z olejem .

posprawdzaj jeszcze filtry - może masz zatkany

xrayx12

  • Gość
[Santa Fe CM] Auto nie ma mocy, teraz nie odpala
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2015, 20:52:21 »
Czyli co teraz? Kilku mechaników sprawdzało, to ich działanie opeiralo się tylko na diagnostyce, a jak coś więcej to rozkładali ręce. Filtry wszystkie powymieniane, olej zmieniony już 2 razy ze względu na to ze był rozcieńczany z paliwem. Czyli najlepszym wyjściem będzie przywrócenie komputera do stanu fabrycznego i oddać komuś kto potrafi wprowadzić zmiany aby komputer nie widzial dpf? A co z tym immobilizerem?

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Santa Fe CM] Auto nie ma mocy, teraz nie odpala
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2015, 21:11:21 »
musiał by to obejrzeć jakiś elektronik - jeśli chodzi o imobilizer
poczekaj jeszcze na jakieś sugestie od innych użytkowników a w szczególności na kosmosa

odnośnie kompa to wydaje mi się ,że ktoś kto "ogłupiał" komputer by nie widział dpf coś na mieszał i tam szukałbym przyczyny takiego zachowania auta

xrayx12

  • Gość
[Santa Fe CM] Auto nie ma mocy, teraz nie odpala
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2015, 23:00:39 »
Dziękuje bardzo za szybkie odpowiedzi. Też tak od początku sądziłem ze te spalanie, zamulanie i podwyższony poziom oleju niedługo po wymianie wiąże się właśnie z tym, ze ktoś kto osuwał dpfa za dużo namieszał w komputerze. A w ogóle ktoś tu na forum możne zajmuje się korekta komputera?
A ten zachowanie tego immobilizera może być powiązane z komputerem czy to już traktować jako oddzielny problem?