Forum > Lantra

Lantra łyka olej

(1/3) > >>

adamek888:
witam. moja Lantra łyka olej w dużych ilosciach (ponad litr na 1000 km).wycieków nigdzie nie ma. zastanawiam sie nad naprawa, tylko nie wiem czy od razu robic te uszczelniacze zaworowe, jak poradził znajomy mechanik i czy aby napewno to jest przyczyna.bo jesli np silnik był przegrzany czy tam zajeżdzony to raczej bedzie kaplica :-( czy sprawdzenie cisnienia na tłokach wykluczy powazniejsze usterki zwiazane z pierscieniami i tłokami ? mozna jakos wykluczyc jedno i przekonaniem robic te uszczelniacze? prosze o opinie :] z góry dzieki

pozdrawiam
Adam

 Szczesliwego Nowego Roku 2010 wszystkim użytkownikom forum :]

e-gen:
tak, pomiar kompresji z próbą olejową

adamek888:
to jakie jest nominalne cisnienie w mojej Lantrze?? 3.2 Mpa ??

Złośnik:
13 - 14.5 kg/cm2 czyli ok. 12,7 - 14,7 bar według serwisówki :)

IgoReCzeK:
Witam.adamek888, nie podałeś aktualnego przebiegu silnika ( samochodu ), co rodzi pewne pytania. Jeśli samochód ma przejechane nie więcej niż 150000km, to spokojnie sprawdzenie kompresji na poszczególnych cylindrach możesz sobie darować. Jeśli natomiast faktyczny przebieg nie jest Ci znany, a silnik jest zalany "jakimś" olejem mineralnym, to warto to sprawdzić, bo być może będzie Cię czekał poważniejszy remont, niż sama wymiana uszczelniaczy zaworowych. Pozdrawiam Igor.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej