Autor Wątek: [i30CW] Nowe wycieraczki piszczą  (Przeczytany 4189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kucharz

  • Gość
[i30CW] Nowe wycieraczki piszczą
« dnia: 23 Grudzień 2014, 15:16:41 »
Wymieniłem wycieraczki przedniej szyby. Nie pamiętam firmy, bo dostałem je "w spadku" - na pewno nie był to Bosch, ale też raczej nie jakieś najtańsze badziewie (opakowanie na to nie wskazywało). Drugiego dnia eksploatacji wycieraczki zaczęły piszczeć (nie przeciągle, lecz krótkotrwale). Przy spryskaniu szyby płynem zawierającym glicerynkę chwilę pochodzą bezgłośnie, by wkrótce problem powrócił. Nieważne czy jest duża ulewa czy mały deszczyk - piszczą. Jaka może być tego przyczyna biorąc pod uwagę chwilową poprawę po użyciu płynu? Dodam, że poprzednie piórka jeździły cichutko.

joko

  • Gość
[i30CW] Nowe wycieraczki piszczą
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2014, 19:08:35 »
Za twarda guma?

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Nowe wycieraczki piszczą
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień 2014, 21:38:24 »
Przetrzyj gumy środkiem z alkoholem do mycia szyb. Ewentualnie zobacz jak zostały zamocowane. Ja zrobiłem numer bo założyłem mocowanie boscha do nowych z marketu i nie do końca zbierały dobrze. Jednak to co daje producent jest najlepsze i do tej pory zbierają bez zastrzeżeń.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Jedyne wyjście
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudzień 2014, 14:55:10 »
Cytat: "joko"
Za twarda guma?
Trzeba po prostu kupić nowe. Nic tu nie da. Wycieraczki wytrzymują rok najwyżej rok. Pózniej zaczynają rysować szybę. Przerabiałem to z 10 lat. I lepiej nie oszczędzać na wycieraczkach z marketu, bo suma sumarum wyda się rocznie tyle samo pieniędzy, a można osiwieć od pisków i mazania po szybie.

joko

  • Gość
[i30CW] Nowe wycieraczki piszczą
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień 2014, 17:43:34 »
Cytat: "dario_79"
I lepiej nie oszczędzać na wycieraczkach z marketu, bo suma sumarum wyda się rocznie tyle samo pieniędzy, a można osiwieć od pisków i mazania po szybie.


To prawda, w supermarketach przeważnie największy chłam sprzedają.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[i30CW] Nowe wycieraczki piszczą
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień 2014, 09:46:17 »
Najlepiej przed zakupem sprawdzić skład mieszanki gumowej wycieraczki (na opakowaniu lub w Internecie). Guma powinna zawierać grafit, który nadaje poślizg i elastyczność. Sama zwykła guma będzie powodować piszczenie, ale za to jest tańsza w produkcji.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Nowe wycieraczki piszczą
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudzień 2014, 13:34:44 »
Ja od teraz bede tylko boscha kupować. Na marketowskich się zawiodłem :/

Kucharz

  • Gość
[i30CW] Nowe wycieraczki piszczą
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień 2014, 13:04:41 »
Panowie, to które wycieraczki (oprócz Boscha) możecie z pełnym przekonaniem polecić?

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[i30CW] Nowe wycieraczki piszczą
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień 2014, 09:38:54 »
Valeo

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[i30CW] Nowe wycieraczki piszczą
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Styczeń 2015, 07:32:38 »
Powiem ci, że testowałem różne wycieraczki i marki. (Przeważnie te tańsze)

Te co piszczą to najgorszy chłam. Albo guma jest za twarda albo guma po terminie lub też najgorsza jakość wykonania.

Zdecydowanie polecam Valeo lub BOSCHA

3 miesiące temu kupiłem BOSCHA ECO za grosze na allegro (za 45 i 53cm dałem z przesyłką 45zł) - Bajeczna suma.

Do tej pory nie mam z nimi żadnych problemów ! Wycierają całą powierzchnię nie zostawiając ani jednej smugi (co jest wielkim plusem przy jeździe w nocy - podczas deszczu), bo każdy chyba wie jak to jest mieć kijowe wycieraczki i jeszcze trzeba jechać w nocy podczas ulewy :P