Autor Wątek: Problemy z Lpg w Sonacie 2.5LV6  (Przeczytany 2917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Domin 2.5V6

  • Gość
Problemy z Lpg w Sonacie 2.5LV6
« dnia: 12 Grudzień 2014, 21:36:02 »
A wiec zaczne od poczatku, zalozyłem 800 km gazik do sonatki 99r od poczatku cos mi sie nie podobalo a mnianowicie gdy obficie dodawałem gazu samochod jakby zalewał sie lub nie przepalal mieszanki niewiem przymyla sie na chwile i pozniej normalnie wchodzi na obroty. Dzis u mojego gazmena ustawilismy wszystko skrupulatnie i wyskoczyło to samo podlonczylismy sie do kompa pokładowego i wyskoczył bład P0311 " wykryte wypadanie zapłonów Cylinder 11 " teraz was prosze o pomoc co moze byc przyczyna wymieniłem praktycznie wszystko w ukladzie zapłonowym świece,kable,cewke no i sonde lambda ?? moj gaz men mowi ze to cos od silnika ale na benzynie normalnie chodzi bez zadego przymulenia sie na samym poczatku a na gazie nie.
Miał moż ktos taki problem z was i co bylo tego przyczyna ??

KAROL208

  • Gość
Problemy z Lpg w Sonacie 2.5LV6
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2014, 22:48:35 »
Zrób zdjęcia instalacji , trzeba zobaczyć z czym się walczy.
Możliwe jest sporo opcji. Jazda na 2 paliwach, pomylenie kolejności wtrysku, za bogata lub za uboga mieszanka, zły typ sterowania wtryskiem.

Domin 2.5V6

  • Gość
Problemy z Lpg w Sonacie 2.5LV6
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2014, 23:55:15 »
Nie ma problemu jutro z samego ranka  cos wstawie swierzego przy dobrym swietle  niestety screena z programu nie moge wrzucic nie moge wrzucic bo nie mam.

[ Dodano: 2014-12-13, 10:36 ]
A to najnowsze zdjecia

[ Dodano: 2014-12-13, 12:45 ]
Co o tym sadzicie koledzy??

KAROL208

  • Gość
Problemy z Lpg w Sonacie 2.5LV6
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2014, 19:46:26 »
KOLEGO GDZIE CI TO ZAKŁADALI.

1.Różne długości wężyków wtrysk-wkrętka.
2.wkrętki porobione za daleko od zaworów
3. wkrętki pod wiatr
4. podciśnienie wzięte z 1 cylindra zamiast ze wszystkich (może następować pulsaja podciśnienia i złe dawkowanie.
5. czujnik pomiaru ciśnienia LPG powinien byś za filtrem fazy lotnej
6. Rozdzielacze (listwy wtryskowe) powinny być połączone ze sobą(KOMPENSACJA).
7. Wiercenie wkrętek bez zdjęcia kolektora (masa opiłków) reszta już poszła do silnika  (oby nie wlazło pomiędzy tłok a cylinder bo zaczniesz tracić kompresję).


Masz teraz problem załatania w kolektorze dziur po wkrętkach i zrobienia to tak jak należy.
Za taki montaż nie zapłacil bym nic za robotę i kazał zabierać graty.
Zniszczyli ci kolektor ssący oby nie silnik.
Jaki tam reduktor siedzi bo wtryski to hana red i jaki sterownik?

Domin 2.5V6

  • Gość
Problemy z Lpg w Sonacie 2.5LV6
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2014, 21:25:44 »
reduktor kme a sterownik to stag 300-6 iso2
Ale ześ mnie załamal kolego jestem teraz w tygodniu umowiony z innym gazownikiem i zobaczymy co on powie na to czy to poprostu by poprawił a tamten jawyzej niech oddaje kase za robote i finał

[ Dodano: 2014-12-14, 21:27 ]
A co do opiłków to widziałem ze nie leca do srodka bo te drugie otwory wiercił juz przy mnie i miał takie wiertlo wyciagajace opiłki i jak pózniej rozkrecałem cały kolektor do zmiany swiec to było czysto bez opiłków

krzysiek82

  • Gość
Problemy z Lpg w Sonacie 2.5LV6
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec 2015, 20:27:18 »
Nie ma takich wiertel to bzdura :)