Autor Wątek: [Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulato  (Przeczytany 10656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

antek1122

  • Gość
Już nie wytrzymuje z tym autem... jak nie chodzi na benzynie to teraz znów jakiś problem... Zaczęło się od tego że zauważyłem że pali się ikonka od akumulatora... pasek popiskiwał myślałem ze sie zerwał czy jest za luźny ale nie jest źle po dodaniu gazu troche znikała ta ikonka... Zauważyłem żę podświetlenie deski już nie jest tak wyraźne i światła ciemniej świecą.. Podczas jazdy wszystko powoli zaczęło gasnąć po czym autko zgasło.. Z racji że byłem kawałek od chaty z popychu na 2 biegu jakoś odpalił i "doczłapałem" się do domu. Wcisnąłem pedał sprzęgła auto chodziło jak na 2 garach i zgasło.. kur. . masakra ! miał ktoś podobny problem ?

Pabl0

  • Gość
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2012, 19:27:13 »
Nie wiem może alternator albo celka w aku padła ? Wiele opcji jest .



Sprawdź alternator: Włącz silnik i mierz prąd w aku. Jeżeli spada to coś z alternatorem jest nie tak.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2012, 20:45:26 »
a jak sprawdzić czy regulator napięcia alternatora jest sprawny ?

Pabl0

  • Gość
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2012, 21:04:23 »
Sprawdzasz poprzez kontrolę ładowania.Uruchamiasz silnik na obroty około 3000 i mierzysz napięcie na akumulatorze jeżeli przez co najmniej 15 min napięcie na akumulatorze nie przekroczy 15V i będzie większe od 13V to regulator jest sprawny.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2012, 08:14:39 »
Mój aku i tak na wyczerpaniu więc kupie dzisiaj nowy. Jakiej pojemności do tego silniczka kupić ?
Po odpięciu klemy od akumulatora silnik od razu sie wyłączył ;/;/ Regulator napięcia czy alternator  ?? ehh

NieAmator

  • Gość
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń 2012, 10:04:50 »
Alternator Ci padnie przerabiałem to w dwóch hultajach accencie i lantrze

[ Dodano: 2012-01-30, 10:07 ]
PS. Alternator nie łąduje akusia jedź do magika niech Ci to naprawi, bo szkoda wykładać hajs na akusia

Pabl0

  • Gość
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń 2012, 10:52:16 »
A jak już akusia musisz wymienić to powinno Ci starczyć 45-53 Ah. Ja u siebie w hultaju mam 45 ;d

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń 2012, 10:58:31 »
Wykręć regulator, będziesz wiedział czy jest sprawny po długości szczotek. Najpewniejsza metoda, dostęp łatwy, mocowany na dwie śrubki.
\Koszt regulatora ok 25 zł, koszt nowego alternatora ok 200 zł więc jest sens odkręcić dwie śrubki i zobaczyć ;>

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Styczeń 2012, 11:38:13 »
Niestety 45Ah to Ci wystarczy jak po pierwsze jeździsz często i w dłuuuugie trasy, dwa - używasz auta głównie w lecie, trzy - masz silnik o poj. 1.0 itp.
Te 45Ah ok ale jak spadnie temp i chwyci mróz to masz połowę pojemności i połowę prądu rozruchowego, dodatkowo jak jeździsz na krótkich trasach to zwłaszcza teraz aku nie zdąży Ci się zregenerować w stosunku do wydatku prądu na start silnika.
Co do alternatora - mógł paść regulator - szczotki w nim a więc cały regulator - bo 25zł to nie wydatek za nowy, albo prostownik - wtedy nie ma kompletnie łądowania akumulatora - przy regulatorze może być chwiejne lub poza granicami normy w dół i w górę ale najpierw bym sprawdził czy regulator.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty 2012, 10:35:02 »
zaniosłem do mechanika alternator. popatrzył powiedział że coś tam jest ok, pomierzył diody i 3 były do wymiany. Wymienił i powiedział że jakiś moduł do wymiany w alternatorze jest czy coś? WTF ? i ze ten moduł 60 zł ? ;/  Może ktos ma na sprzedaż alternator ? :)
Od jakiego konkretnie auta pasuje jeszcze alternator ? wiem że musi być 12V 75A

NieAmator

  • Gość
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty 2012, 14:22:04 »
zobacz może od accenta będzie pasował.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Zgasła w trakcie jazdy, rozładował się akumulator.
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Luty 2012, 18:46:14 »
Dobra panowie dzieki za odpowiedzi kupiłem alternator i problem z głowy akumulator też kupiłem 56Ah myśle że bedzie ok. Dzięki i nie długo wracam do tematu że źle chodzi na benzynce :P