Autor Wątek: Brak ogrzewania od strony pasażera  (Przeczytany 10576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wujek

  • Gość
Brak ogrzewania od strony pasażera
« dnia: 07 Grudzień 2014, 10:59:54 »
Witam.
Jak w temacie mam taki problem, że nie grzeje mi ogrzewanie od strony pasażera. Nieważne czy nawiew ustawiony jest na nogi czy do góry leci z niego ciągle zimne powietrze. Od strony kierowcy leci normalnie ciepłe powietrze. I tu moje pytanie czy każda ze stron ma swoją klapkę ciepła? jak ona jest sterowana (linka czy silniczek)?  no i jak się do niej dobrać?


wujek

  • Gość
Brak ogrzewania od strony pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2014, 21:10:19 »
Dzięki za szybką odpowiedź i podesłanie linków

[ Dodano: 2014-12-09, 11:16 ]
No i niestety żaden z podanych linków nie rozwiązał mego problemu.
silniczek działa i zamyka klapkę, układ szczelny nigdzie nie wieje pod deską rozdzielczą, filtr nowy, a  wentylatorka od czujnika temperatury wewnętrznej raczej nie posiadam przynajmniej go nie znalazłem. Dodam tylko że posiadam klimatyzację manualną :-( .  Może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną mojego problemu.

dyymek28

  • Gość
Brak ogrzewania od strony pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2014, 19:43:11 »
Mam podobny problem. Jak na razie doszedłem że są 2klapy jedna od nagrzewnicy druga zmiany do ustawienia gdzie ma wiać. dodam też mam manuala. Sprawdziłem silniczki działają ze schematu wyszło że klapy są pojedyncze. Po rozmowach z kolegami mam zamiar wymienić płyn chłodniczy. Wpierw przepłukać układ z preparatem do mycia chłodnic. Prawdopodobnie jest przy pchana nagrzewnica. Jak wykonam płukanie dam znać.

[ Dodano: 2014-12-16, 05:13 ]
WITAM. Zrobiłem płukanie i wymianę płynu dodatkowo rozłączyłem przewody od nagrzewnicy i przepłukałem bierzącą wodą. Pokazało się igrzewanie z strony pasażera. Mam zamiar jeszcze raz poprawić całą procedurę za jakiś czas bo wyleciało strasznie dużo syfu.

Offline Adrian81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Brak ogrzewania od strony pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2015, 20:28:16 »
Mam podobny problem z ogrzewaniem(po stronie pasażera wiało zimne powietrze), po podłączeniu pod komputer okazało się ze nagrzewnica grzeje na 30% swoich możliwości. Miałem dodawany środek do udrażniania ale nie pomógł za wiele. Jedynym sposobem żeby zaczęło grzać jest wymiana nagrzewnicy. Czy ktoś z Was kiedyś wymieniał nagrzewnicę?

dyymek28

  • Gość
Brak ogrzewania od strony pasażera
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2015, 19:59:27 »
Witam. Z tego jak się orjętowałem jest spory problem. Trzeba odkręcić całą deskę a niejest to łatwe. I odjechać od podszybia. Ja bym jeszcze sprubował z płynem do płukania.  Dobrze rozgrzać. Wymienić płyn żeby było taniej do sprawdze czy grzeje zalać wodą destylowaną. Podłączyć pod szlałch z bieżącą wodą. Wymiana wiąże się jak czytałem z kosztami 1000zł jeżeli nie robi się tego samemu.

krzemix12

  • Gość
Brak ogrzewania od strony pasażera
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty 2015, 10:52:40 »
wymiana nagrzewnicy nie jest taka straszna, jak ja wszyscy opisują, kwestia rezerwacji "dla laika" całego dnia, paru kubeczków i do roboty. demontujesz obudowę skrzyni biegów, dalej zdejmujesz środkowy panel i dalej odkręcasz całą deskę wraz ze zdjęciem kierownicy. deska schodzi normalnie, dodatkowo musisz pamiętać aby od strony silnika też odkręcić śrubki.

niestety naprawa nie skomplikowana ale czasochłonna, wymiana nagrzewnicy zajmuje dosłownie 5 minut ale kilka godzin odkręcenie całej deski i jej skręcenie

dlugi668

  • Gość
Brak ogrzewania od strony pasażera
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Marzec 2015, 10:06:22 »
cześć wujek,mam taki sam problem,nie grzeje pół tucsona,poradziłęś sobie z tym problemem może?

wujek

  • Gość
Brak ogrzewania od strony pasażera
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec 2015, 19:16:13 »
:mrgreen: Niestety nie, ogrzewania jak nie było tak niema. Przymierzam się do przepłukania nagrzewnicy, ale niestety czasu jakoś nie mogę znaleźć. A , że pogoda coraz lepsza zostanie to pewnie na cieplejsze dni, bo niema to jak popracować przy autku na świeżym powietrzu. :mrgreen:

dlugi668

  • Gość
Brak ogrzewania od strony pasażera
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marzec 2015, 20:15:16 »
a nie jest może zblokowana jakaś klapka która steruje dolotem ciepłego powietrza na stronę pasażera?

Offline gangster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Brak ogrzewania od strony pasażera
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Czerwiec 2015, 15:54:07 »
witam ,tydzień temu dałem auto do mechanika - czyścił nagrzewnice , choć ma zaledwie ponad 2 lata i okazała się zapchana bo miałem zimne powietrze z prawej strony , okazuje sie ze mam rdzę w bliku silnika ( mechanik twierdzi , że widocznie był zalewany kiedyś wodą ) będę dawać co 3 tygodnie na czyszczenie może się uda i nie będzie problemu z ogrzewaniem  :mrgreen: