Autor Wątek: [Lantra J2] Trawers w J2. Ciężko zdjąć samemu ?  (Przeczytany 1287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Trawers w J2. Ciężko zdjąć samemu ?
« dnia: 04 Grudzień 2014, 10:46:19 »
Witam. W związku z tym, że zauważyłem ostatnio, że będzie możliwa potrzeba zdjęcia trawersu w lalce mam pytanie - głównie o jego ciężar. Czy dam radę unieść, zdjąć go i umieścić spowrotem sam ?
Belka poprzeczna pod silnikiem jest w miarę lekka ale tutaj jest więcej żelastwa jak spojrzałem :)
Fajną sprawą jest to, że silnik nie opiera się tylko na trawersie a służy on głównie tylko jako punkt dla tylnego mocowania poprzeczki wzdłużnej silnika, więc po jej zdjęciu i odkręceniu trawersu, silnik dalej będzie się trzymał na poduszce prawej i poduszce skrzyni które są przymocowane do podłużnic ramy. Kwestia wagi trawersu.

Powód zdejmowania trawersu to cofnięte prawe koło w stosunku do lewego o 1,5cm.
wachacze są nowe a odkąd je mam nie pamiętam aby zdarzyła się jakaś przygoda taka by mógł się pogiąć któryś z nich - ale to sprawdzę gdy je pomierzę oba. Punkty mocowania samego trawersu się zgadzają ze sobą - pomiary krzyżowe. Również zgadzają się pomiary mocowań poduszek tylnych wahaczy - prawa strona względem lewej. Jednak sam wahacz jest wyraźnie z jednej strony na tej poduszce wysunięty na zewnątrz co by wskazywało jakieś przesunięcie w przednim mocowaniu do trawersu.
Niestety takie przesunięcie jest słabo widoczne.